Kanoe.cz

Nominace na Evropu - drama do posledního záběru

(Přidána tabulka s výsledky nominace) Dva dny, dvě místa, dva závody. Předposlední květnový víkend znamenal pro sjezdaře vrchol nominace na krátký závod Mistrovství Evropy 2009. V sobotu ve Veltrusech a o den později v Praze Tróji se jelo duo závodů ve sprintu a jejich průběh byl více než dramatický.
Celkem jasno bylo pouze v kategorii deblkánoistů, kde si první pozici v reprezentačním družstvu pohlídal Marek Šálek s Janem Říhou. Dalšími postupujícími v deblu jsou posádky David Lisický – Jan Neset, Marek Rygel – Lukáš Uncajtik a Roman Mornštejn – Petr Veselý. Obrovský souboj se rozhořel mezi kajakáři, kde o postupu rozhodoval jen poměr vzájemných vítězství. Už v sobotu si vítězstvím zaslouženě zajistil postup Tomáš Slovák, o dalších třech místech však nebylo jasno a musel dát odpověď až závod v Tróji. Z téměř beznadějné pozice se výborně zvládnutým víkendem posunul na Evropu ve sprintu Aleš Marek, který o bod utekl Kamilu Mrůzkovi, Matěji Kropáčkovi a Davidu Kneblovi. Černý Petr nakonec zůstal v rukách Davida Knebla, který měl horší poměr vzájemných vítězství. Česko tak za měsíc ve Valtellině bude reprezentovat stejné kvarteto kajakářů v klasiku i sprintu.
 
            Bitva do posledních metrů se strhla i v ženském kajaku. V sobotu absentovala Petra Slováková s Kateřinou Vacíkovou a Lenkou Lagnerovou, které úspěšně reprezentovaly na MS v raftingu, čímž se otevřela cesta k potřebným bodům jejich soupeřkám. Sobotním triumfem si zajistila dres Anna Zástěrová a druhá Radka Valíková hodně posílila své naděje, které ještě stouply po úvodní nedělní jízdě, kdy navrátivši se Kateřina Vacíková zařadila až na čtvrtou příčku. Zlepšený výkon v závěrečném kole však Vacíkovou vyšvihl na bronzovou příčku, a bodově se tak dotáhla na Valíkovou, kterou zradil poměr vítězství. Trójským přesvědčivým vítězstvím se k ME posunula Petra Slováková. Trio kajakářek ještě doplní Michala Mrůzková.
 
            Do třetice přišlo napětí s kategorií singlířů. Mezi borci s jedním listem se však to největší  drama neodehrávalo na vodě, ale v hlavě reprezentačního trenéra Roberta Knebla, který musel řešit skoro neřešitelný rébus s názvem S kým do Evropy? Chvíli už to vypadalo, že si Knebel bude muset dát inzerát, nebo závodníky prosit na kolenou. Přitom vybírat určitě bylo z čeho. Navíc když na sprintový víkend přijel excelentně rychlostně vybavený Lukáš Novosad a lehce si vyjel národní dres. Jenže Lukáš už před závodem na reprezentaci z pracovních důvodů rezignoval. Další vyvolení – Marek Rygel s Lukášem Uncajtikem – dávají přednost deblu a Jan Šťastný nároďák vzdal stejně jako Lukáš Novosad. Českou reprezentaci tak bude tvořit duo juniorů Ondřej Rolenc a Radek Pavlík, dále Tomáš Kejklíček a nečekaně také Miroslav Tatíček. Tajenka křížovky s titulem Sjezdová reprezentace pro rok 2009 tak byla šťastně vyluštěna. Část týmu se vzapětí po skončení sprintů v Praze vypravil do Itálie k prvnímu přípravnému soustředění na řece Addě, kde za čtyři týdny vypukne evropský šampionát.
 
Výsledky 7. ČP ve Veltrusech a  8. ČP v Praze

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF