Kanoe.cz

Nominace na Evropu - drama do posledního záběru

(Přidána tabulka s výsledky nominace) Dva dny, dvě místa, dva závody. Předposlední květnový víkend znamenal pro sjezdaře vrchol nominace na krátký závod Mistrovství Evropy 2009. V sobotu ve Veltrusech a o den později v Praze Tróji se jelo duo závodů ve sprintu a jejich průběh byl více než dramatický.
Celkem jasno bylo pouze v kategorii deblkánoistů, kde si první pozici v reprezentačním družstvu pohlídal Marek Šálek s Janem Říhou. Dalšími postupujícími v deblu jsou posádky David Lisický – Jan Neset, Marek Rygel – Lukáš Uncajtik a Roman Mornštejn – Petr Veselý. Obrovský souboj se rozhořel mezi kajakáři, kde o postupu rozhodoval jen poměr vzájemných vítězství. Už v sobotu si vítězstvím zaslouženě zajistil postup Tomáš Slovák, o dalších třech místech však nebylo jasno a musel dát odpověď až závod v Tróji. Z téměř beznadějné pozice se výborně zvládnutým víkendem posunul na Evropu ve sprintu Aleš Marek, který o bod utekl Kamilu Mrůzkovi, Matěji Kropáčkovi a Davidu Kneblovi. Černý Petr nakonec zůstal v rukách Davida Knebla, který měl horší poměr vzájemných vítězství. Česko tak za měsíc ve Valtellině bude reprezentovat stejné kvarteto kajakářů v klasiku i sprintu.
 
            Bitva do posledních metrů se strhla i v ženském kajaku. V sobotu absentovala Petra Slováková s Kateřinou Vacíkovou a Lenkou Lagnerovou, které úspěšně reprezentovaly na MS v raftingu, čímž se otevřela cesta k potřebným bodům jejich soupeřkám. Sobotním triumfem si zajistila dres Anna Zástěrová a druhá Radka Valíková hodně posílila své naděje, které ještě stouply po úvodní nedělní jízdě, kdy navrátivši se Kateřina Vacíková zařadila až na čtvrtou příčku. Zlepšený výkon v závěrečném kole však Vacíkovou vyšvihl na bronzovou příčku, a bodově se tak dotáhla na Valíkovou, kterou zradil poměr vítězství. Trójským přesvědčivým vítězstvím se k ME posunula Petra Slováková. Trio kajakářek ještě doplní Michala Mrůzková.
 
            Do třetice přišlo napětí s kategorií singlířů. Mezi borci s jedním listem se však to největší  drama neodehrávalo na vodě, ale v hlavě reprezentačního trenéra Roberta Knebla, který musel řešit skoro neřešitelný rébus s názvem S kým do Evropy? Chvíli už to vypadalo, že si Knebel bude muset dát inzerát, nebo závodníky prosit na kolenou. Přitom vybírat určitě bylo z čeho. Navíc když na sprintový víkend přijel excelentně rychlostně vybavený Lukáš Novosad a lehce si vyjel národní dres. Jenže Lukáš už před závodem na reprezentaci z pracovních důvodů rezignoval. Další vyvolení – Marek Rygel s Lukášem Uncajtikem – dávají přednost deblu a Jan Šťastný nároďák vzdal stejně jako Lukáš Novosad. Českou reprezentaci tak bude tvořit duo juniorů Ondřej Rolenc a Radek Pavlík, dále Tomáš Kejklíček a nečekaně také Miroslav Tatíček. Tajenka křížovky s titulem Sjezdová reprezentace pro rok 2009 tak byla šťastně vyluštěna. Část týmu se vzapětí po skončení sprintů v Praze vypravil do Itálie k prvnímu přípravnému soustředění na řece Addě, kde za čtyři týdny vypukne evropský šampionát.
 
Výsledky 7. ČP ve Veltrusech a  8. ČP v Praze

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF