Kanoe.cz

Sjezdová nominace začíná na řece Kamenici

Tento víkend začíná současně ostrá sezóna pro české slalomáře i sjezdaře na divoké vodě. Milovníci divoké vody a sjezdových lodí si dají dostaveníčko na tradičním místě v podhůří jizerských hor na říčce Kamenici.
Po zimní pauze se na technicky náročné trati v hlubokém údolí sejde česká špička, aby využila zvýšeného odtoku z hráze v Josefově Dole a poměřila svou výkonnost. Na klasickém místě však čeká závodníky neobvyklý program. Namísto jednoho sprintu a jednoho klasického sjezdu jsou na kánoisty a kajakáře připraveny dva dlouhé závody. Důležitější je ten nedělní, který se počítá do nominace na červnové ME v italské Valtellině. Změněn je i začátek obou závodů, který byl kvůli probíhajícím soutěžím raftařů v obou dnech odsunut na odpoledne.
 
            Po zimním spánku se český sjezd probral do nové sezóny, která s sebou přinesla hned několik novinek. Nejzajímavější událostí je návrat Michaly Mrůzkové ke sjezdu po olympijské pauze. Míša se už minulý týden představila na závodech ve španělském Sortu a opět jasně dominovala v klasickém závodě, ale ve sprintu těsně nestačila na stále se lepšící Britku Oughtonovou. Další věc, která stojí za zmínku na začátku sezóny, je vznik nové posádky ze dvou elitních singlkánoistů – Lukáše Uncajtika a Marka Rygla – kteří mají ty nejvyšší ambice a dařilo se jim už minulý týden pod Pyrenejemi.
 
Rozpis 1. ČP ve sjezdu na Kamenici
Rozpis 2. ČP ve sjezdu na Kamenici
 
Příloha
Kvalifikace na ME v italské Valtellině
Nominace probíhá zvlášť ve sprintu a dlouhém závodě. V obou disciplínách se jedou pouze tři závody, z nichž se počítají nejlepší dva výsledky. Právo startu mají vždy čtyři lodě v jedné kategorii. V klasicku se do reprezentační kvalifikace započítává nedělní podnik na Kamenici (26. 4), dlouhý sjezd na Čeňkově Pile (3. 5.) a další ve Špindlerově Mlýně (16. 5). Ve sprintu nás čeká Čeňkova Pila (2. 5.), Veltrusy (23. 5.) a finále v pražské Tróji (24. 5.).

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

AusOpen 2017

SP 2016 Tacen

logo Tacen2016

Tacen (SLO)
9. - 11. 9. 2016

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF