Kanoe.cz

Lipno důstojně zakončilo seriál ČP 2008 ve sjezdu

Pod pořádající taktovkou ostravského Mittalu se na Lipně uskutečnily poslední letošní závody českého poháru ve sjezdu na divoké vodě. Krásná divoká voda vltavských peřejí přivítala kromě českých sjezdařů i závodníky z Chorvatska a Slovenska.
Ani mezinárodní účastníci však nezvrátili trend, který v poslední době bohužel vidíme a tím je skromná účast. Chyběli i někteří reprezentanti v čele s Kateřinou Vacíkovou a čtveřicí kajakářů startujících na rakouském Dolomitenmannu. Sobotní dlouhý sjezd nepřinesl nějaké výrazné překvapení. Pouze mezi ženami na cílové loučovické peřeji přišla o vítězství Petra Slováková, která zaparkovala na půlminuty u břehu a pustila prvenství Lence Lagnerové, která si zlatem zpravila chuť po nepříliš vydařené sezóně. Ve zbylých kategoriích se překvapení neudála. Na singlu vyhrál Marek Rygel, v deblu Jan Neset s Davidem Lisickým a kajak ovládl David Knebel.
 
Nedělní sprint se na trati přes peřej Železňák jel už i za účasti kajakáře Matěje Kropáčka a Tomáše Slováka, kteří se v noci vrátili z Dolomit, kde reprezentovali ČR v extrémních štafetách. Zejména Matěj Kropáček však na svou lipenskou anabázi nebude vzpomínat rád, protože netrvala příliš dlouho. Po píseckém závodníkovi v úvodním kole pod Železňákem šáhl Čochtan a ani série pokusů o eskymácký obrat nepřinesla kýžený výsledek. Diváci tak poprvé o víkendu mohli sledovat v akci práci záchranné služby. Náročná trať přinesla mnoho chyb a z celého startovního pole se nenašlo mnoho závodníků, kteří by zajeli dvě dobré, vyrovnané jízdy. V singlu znovu triumfoval Marek Rygel před Lukášem Uncajtikem a třetím Chorvatem Igorem Gojičem. V deblu se ke zlatu propracovala dvojice Roman Mornštejn s Petrem Veselým, která potvrdila, že Lipno je jejich oblíbenou vodou. Za vítězným duem dojela sobotní nejrychlejší loď Lisický s Nesetem a třetí místo obsadil Pischek s Pinkavou. V kajaku žen po sobotním bronzu zvítězila Anna Zástěrová před Petrou Slovákovou a překvapivě třetí Hanou Mondekovou. Na kajaku znovu zvítězil David Knebel a po třetím místě v dlouhém sjezdu byl stříbrný Václav Lagner a bronzový Tomáš Slovák.

Výsledky sjezdů na Lipně ve formátu PDF: sobotní 11. ČP v klasiku a 12. ČP ve sprintu

1.SP Liptovský Mikuláš

info LM
Online výsledky 

Záznam 1. SP
ČT Sport
po 25.6. 14:30

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF