Kanoe.cz

Český pohár ve sprintu pokračuje v Českých Budějovicích

Voda je přes léto hodně nedostatková komodita a tak se i sjezdaři, pokud u nás chtějí jezdit na divoké vodě, musí obrátit na umělé slalomové dráhy. Poté co se už v květnu utkali při sprintech v Praze a ve Veltrusech se tento víkend sejdou na dalším kanále, kterým je trať v Českých Budějovicích.
Sjezdaře opět čekají dva individuální sprinty a navrch i Mistrovství republiky ve sprintových hlídkách, které se u nás koná poprvé v historii. Program sjezdového víkendu na kanále v Českém Vrbném je však ještě širší. Závodit se bude i ve věkové kategorii žáků a nejlepší závodníci starší pětatřiceti let si v sobotu v rámci 9. Českého poháru rozdělí medaile při Mistrovství republiky veteránů. Konkurence na absolutní špičce v hlavních seniorských kategoriích tentokrát nebude taková, jaká bývá zvykem. Mnoho závodníků přivábily dálky a tak v kajaku chybí Tomáš Slovák (momentálně na raftovém kempu v Mexiku), Matěj Kropáček (USA), v kajaku žen nenastoupí Kateřina Vacíková (rafting v Indii) ani Petra Slováková (účast na ME 23 ve slalomu ve Slovinsku) a kvůli pracovním povinnostem nepřijede ani nejlepší česká deblovka David Lisický – Jan Neset. Neúčast zkušenějších borců může být vodou na mlýn mladších juniorských závodníků, kteří se s velkými úspěchy vrátili z právě skončeného MEJ v italské Valtellině.
 
            Oba víkendové Poháry začínají prvním kolem hodinu po poledni. Mistrovství republiky sprintových družstev startuje v sobotu v pět hodin odpoledne. Žáčci se na zkrácené trati utkají po oba dny od desáté hodiny dopolední.
 
Více informací v rozpisech: rozpisy budějovických závodů

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF