Kanoe.cz

Pět medailí berou na světovém poháru čeští sjezdaři

Světový pohár ve sjezdu na divoké vodě zahájila česká reprezentace v Karlových Varech ziskem pěti medailí. Po dlouhé době se žádnému našemu závodníkovi nepodařilo vystoupit na stupeň nejvyšší.  
Nejblíže ke zlatu byl ve sprintu kajakář Tomáš Slovák, který podlehl vítěznému Korenjakovi ze Slovinska o nepatrný rozdíl jedné setiny sekundy. Nejúspěšnější lodí z českého výběru je posádka deblkánoistů Jan Neset – David Lisický, která si v úvodním sprintu dojela pro bronz a v nedělním klasiku poskočila ještě o jedno místo výše. Stříbro brala v sobotu pod Mlýnskou Kolonádou další deblovka – Marek Šálek a Jan Říha. Poslední stříbro, kterým se uzavřela česká medailová sklizeň, má na svědomí kajakářka Kateřina Vacíková, která stejně jako na MS před týdnem v Itálii podlehla na dlouhé trati Švýcarce Sabine Eichenbergerové.
 
Tradičně skvěle organizačně připravený víkend v Karlových Varech žil sjezdem na divoké vodě a bohatým doprovodným programem. Nezměněný zůstal i časový program, který se za dlouhá léta ve Varech ustálil. V sobotním dopoledni, tak na kanoisty čekal dvoukolový sprint na hodně dlouhé a fyzicky vyčerpávající trati. Ve Varech se často prosazují i borci, kteří ve sprintech příliš nevynikají, a tentokrát přišlo největší překvapení v kajaku mužů, kde při premiérovém pódiovém umístění hned zvítězil Slovinec Jernej Korenjak. O jedinou setinku zaostal za Slovincem domácí Tomáš Slovák – jeden z mála medailistů z nedávného MS, který se prosadil i na říčce Teplé. Z Čechů nás ještě výrazně potěšila kategorie deblkánoistů, kde jsme brali hned dva cenné kovy. V kajaku žen se tentokrát k medaili nepropádlovala Petra Slováková. Nečekané prvenství ukořistila Britka Jessica Oughtonová.
 
Tak jako sprint ve Varech patří k sobotě, tak neděle je neodmyslitelně spjatá s dlouhým sjezdem. V úvodní kategorii, singlkánoi mužů, vyhrál Emil Milihram z Chorvatska. Čerstvý mistr světa z Ivrei na trati z Březové k hotelu Thermal dominuje pravidelně a i tentokrát byl jasně nejlepší. Na Čechy zbyla tři místa v první desítce. Marek Rygel dojel pátý, záda mu kryl Lukáš Uncajtik na šesté pozici a Lukáš Novosad, který dojel v sedmém nejrychlejším čase. Po singlu se do chladných vod Teplé spustili kajakáři. Podobnost karlovarské tratě s italskou řekou Dora Baltea, kde se konalo Mistrovství světa před týdnem, se projevila i v kajaku mužů, když zvítězil italský šampión Maximilian Benassi. Nejlepší Čech ve výsledkové listině – Kamil Mrůzek – figuruje na smolném čtvrtém místě. Do elitní desítky se jako poslední vmáčkl Tomáš Slovák. Vítězné tažení mistrů světa se nezastavilo ani ve zbylých kategoriích. Nejprve triumfovala Švýcarka Eichenbergerová v kajaku žen a poté vyhráli němečtí deblkánoisté Ulrich Andree – Patrick Driesch. V obou případech pak na druhé pozici dojela česká loď. Kateřina Vacíková i nadále potvrzuje svou pevnou pozici ve světové špičce a z Varů odjíždí se stříbrem. Posádka Jan Neset – David Lisický naopak dosáhla na svůj zatím nejlepší výsledek v jejich krátké kariéře a hodně pozlobili i jinak suverénní Němce. Výborné páté místo obsadila ještě Petra Slováková a šestá dojela dvojice Roman Mornštejn – Petr Veselý.
 
Kromě Světového poháru se jelo také MČR dorostu v klasickém sjezdu. Ve většině kategorií se z prvenství radují papíroví favorité. Ondřej Rolenc (singlkánoe), Martin Kádrle (kajak mužů) a Radka Valíková (kajak žen) – to jsou jména, se kterými se počítalo. Mistry republiky jsou však i singlkánoisté Ondřej Rolenc s Michalem Kučerou, kteří porazili všechny specialisty debliře a vylovili zlaté medaile. Překvapením je rozhodně také stříbro Kateřiny Kudějové a bronz Pavlíny Zástěrové (specialistky slalomářky) mezi kajakářkami, které by mělo být varovným signálem o momentální úrovni v této kategorie.
 
Výsledky závodů: 1. SP ve sprintu, 2. SP v klasickém sjezdu,
 MČR dorostu v dlouhém sjezdu,  MČR dorostu družstev v dlouhém sjezdu
 Open Race Kanoe Mattoni

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF