Kanoe.cz

SP ve sjezdu startuje ve Varech

Mnoho závodů pro všechny výkonnostní skupiny, od reprezentantů po začátečníky, se pojede o víkendu v Karlových Varech na řece Teplé. Kromě sjezdu je připraven kvalitní a bohatý doprovodný kulturní i sportovní program.
Výkvět světových sjezdařů a také široká domácí vodácká veřejnost se o víkendu už podvanácté v řadě sjede do západočeských Karlových Varů u příležitosti závodů Kanoe Mattoni. Minulý víkend se v Itálské Ivrei rozdělily tituly mistrů světa a o týden později nás ve Varech čekají první dva závody Světového poháru. Světová špička včetně téměř kompletní české výpravy opět změří síly na fyzicky náročné trati skrz karlovarskou Kolonádu.
 
První z celé plejády soutěží na řece Teplé je sobotní sprint k hotelu Thermal. Start první jízdy závodu je stanoven na 9:30 a veřejnosti se představí vedle zahraničních sportovců také stříbrná medailistka z MS ve sprintu Petra Slováková a spolu s ní i její bratr, který v sobotu získal potřetí za sebou bronzovou medaili na mistrovství světa. Jediný český individuální medailista, který si karlovarský sprint nevyzkouší je singlkánoista Jan Šťastný. Druhá sprintová jízda se v historickém centru pojede v opačném pořadí výsledků jízdy první se startem o půl jedné odpoledne. Zatímco se uprostřed Karlových Varů pojede o sprintové medaile mezi světovou špičkou, tak nahoře pod přehradou v Březové bude pěkně rušno. Nejprve se od desáté hodiny ranní mezi Březovou a Poštovním Dvorem utkají junioři o mistrovské tituly v dlouhém sjezdu. Mladé sjezdaře vystřídají na stejné trati nadšenci a vodácká veřejnost v závodě příchozích o finanční prémie a ty opět o půl třetí nahradí junioři při MČR dlouhých hlídek.
 
V neděli ráno se na obvyklé trati Březová – Thermal uskuteční druhý závod SP. Sedmikilometrová trasa přivítá i jedinou českou individuální medailistku z MS v dlouhém sjezdu Kateřinu Vacíkovou. Na domácí vodě své umění ukáže i úspěšné trio kajakářů – Kamil Mrůzek, Tomáš Slovák a Aleš Marek – novopečení mistři světa z dlouhých hlídek. Kromě těchto závodů, jak už tomu ve Varech je zvykem, čeká na sportovce a diváky také bohatý doprovodný program a soutěže o finanční odměny. Více informací o programu naleznete na stránkách kanoematonni.cz
 
Propozice závodů: 1. SP ve sprintu, 2. SP v klasickém sjezdu,
MČR dorostu v dlouhém sjezdu, MČR dorostu družstev v dlouhém sjezdu

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF