Kanoe.cz

SP ve sjezdu startuje ve Varech

Mnoho závodů pro všechny výkonnostní skupiny, od reprezentantů po začátečníky, se pojede o víkendu v Karlových Varech na řece Teplé. Kromě sjezdu je připraven kvalitní a bohatý doprovodný kulturní i sportovní program.
Výkvět světových sjezdařů a také široká domácí vodácká veřejnost se o víkendu už podvanácté v řadě sjede do západočeských Karlových Varů u příležitosti závodů Kanoe Mattoni. Minulý víkend se v Itálské Ivrei rozdělily tituly mistrů světa a o týden později nás ve Varech čekají první dva závody Světového poháru. Světová špička včetně téměř kompletní české výpravy opět změří síly na fyzicky náročné trati skrz karlovarskou Kolonádu.
 
První z celé plejády soutěží na řece Teplé je sobotní sprint k hotelu Thermal. Start první jízdy závodu je stanoven na 9:30 a veřejnosti se představí vedle zahraničních sportovců také stříbrná medailistka z MS ve sprintu Petra Slováková a spolu s ní i její bratr, který v sobotu získal potřetí za sebou bronzovou medaili na mistrovství světa. Jediný český individuální medailista, který si karlovarský sprint nevyzkouší je singlkánoista Jan Šťastný. Druhá sprintová jízda se v historickém centru pojede v opačném pořadí výsledků jízdy první se startem o půl jedné odpoledne. Zatímco se uprostřed Karlových Varů pojede o sprintové medaile mezi světovou špičkou, tak nahoře pod přehradou v Březové bude pěkně rušno. Nejprve se od desáté hodiny ranní mezi Březovou a Poštovním Dvorem utkají junioři o mistrovské tituly v dlouhém sjezdu. Mladé sjezdaře vystřídají na stejné trati nadšenci a vodácká veřejnost v závodě příchozích o finanční prémie a ty opět o půl třetí nahradí junioři při MČR dlouhých hlídek.
 
V neděli ráno se na obvyklé trati Březová – Thermal uskuteční druhý závod SP. Sedmikilometrová trasa přivítá i jedinou českou individuální medailistku z MS v dlouhém sjezdu Kateřinu Vacíkovou. Na domácí vodě své umění ukáže i úspěšné trio kajakářů – Kamil Mrůzek, Tomáš Slovák a Aleš Marek – novopečení mistři světa z dlouhých hlídek. Kromě těchto závodů, jak už tomu ve Varech je zvykem, čeká na sportovce a diváky také bohatý doprovodný program a soutěže o finanční odměny. Více informací o programu naleznete na stránkách kanoematonni.cz
 
Propozice závodů: 1. SP ve sprintu, 2. SP v klasickém sjezdu,
MČR dorostu v dlouhém sjezdu, MČR dorostu družstev v dlouhém sjezdu

1.SP Liptovský Mikuláš

MS juniorů a U23

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF