Kanoe.cz

Sjezdaři jedou o tituly i světový šampionát

V neděli se na kanále v Praze Tróji pojede o tituly mistrů republiky ve sprintu na divoké vodě. Pražský závod, spolu se sobotním sprintem na umělé dráze ve Veltrusech, ukončí nominaci českého sprintového týmu pro červnové Mistrovství světa v italské Ivrei.
Původně se oba víkendové podniky měly odjet na velice náročné umělé trati ve slovenském Čunově. Jednání s pořadateli však uvízla na nesplnitelných finančních podmínkách a tak se pojede na vodě domácí. Po mnoha a mnoha letech se sjezdaři podívají na vltavský kanál ve Veltrusech, kde se v sobotu pojede třetí nominační sprint pro MS. O den později se vše přesune o nějakých dvacet kilometrů proti proudu Vltavy a to do pražské Tróje, kde se kvalifikace pro MS uzavře a také tam poznáme nové mistry republiky pro rok 2008.
 
            Pražská dráha už není pro sjezdaře takovou neznámou, jako tomu je u veltruského areálu. Na trójské propusti se pravidelně konají akademická mistrovství republiky a v nedávné minulosti tam proběhly i další sprintové závody. Překvapivý loňský titul mistra republiky bude v neděli obhajovat kajakář Aleš Marek. Trutnovský závodník prokázal před dvěma týdny svým vítězstvím ve sprintu na Kamenici výbornou aktuální formu a bude zajímavé, jestli ohrozí našeho nejlepšího českého sprintera Tomáše Slováka a třeba i Karla Slepicu, kterému by kratší trať měla velice vyhovovat. Žádné zaváhání si o víkendu nemůže dovolit mistr světa z klasického sjezdu v roce 2006 Kamil Mrůzek, který zatím letos obsadil dvakrát páté místo. Zlato si vloni na Lipně v mistrovském sprintu vyjela také Kateřina Vacíková. Při obhajobě titulu by Vacíkovou mohla nejvíce pozlobit její oddílová kolegyně Petra Slováková, která je stejně jako její bratr Tomáš skvěle rychlostně vybavena. O obhajobu sprintového zlata se pokusí i pardubický singlkánoista Lukáš Uncajtik, který se v poslední době ve sprintu hledá a vítězství se spíše čeká od dolnokounického Marka Rygela. Zatímco v singlech spolu Pardubice s Dolními Kounicemi soupeří, tak v deblech se tyto dvě města spojili. Tak tomu je alespoň v případě dvojice Roman Mornštejn (Pardubice) a Petr Veselý (VSDK), která by ráda v Praze navázala na podzimní mistrovské zlato. Vše pro to, aby jim radost z obhajoby překazili, bude dělat hned trio lodí. První z nich jsou vítězové ze sprintu na Čeňkově Pile Pischek s Pinkavou, druhou v řadě je zlatá posádka ze sprintu na Kamenici Říha se Šálkem a konečně na nejvyšší stupínek v krátkém závodě by rádi vystoupili i Lisický s Nesetem, kteří letos vládnou klasickým sjezdům.
 
            Rozpis 5. ČP ve sprintu ve Veltrusech
            Rozpis 6. ČP  a MČR ve sprintu v Praze Tróji

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF