Kanoe.cz

Sjezdaři jedou o tituly i světový šampionát

V neděli se na kanále v Praze Tróji pojede o tituly mistrů republiky ve sprintu na divoké vodě. Pražský závod, spolu se sobotním sprintem na umělé dráze ve Veltrusech, ukončí nominaci českého sprintového týmu pro červnové Mistrovství světa v italské Ivrei.
Původně se oba víkendové podniky měly odjet na velice náročné umělé trati ve slovenském Čunově. Jednání s pořadateli však uvízla na nesplnitelných finančních podmínkách a tak se pojede na vodě domácí. Po mnoha a mnoha letech se sjezdaři podívají na vltavský kanál ve Veltrusech, kde se v sobotu pojede třetí nominační sprint pro MS. O den později se vše přesune o nějakých dvacet kilometrů proti proudu Vltavy a to do pražské Tróje, kde se kvalifikace pro MS uzavře a také tam poznáme nové mistry republiky pro rok 2008.
 
            Pražská dráha už není pro sjezdaře takovou neznámou, jako tomu je u veltruského areálu. Na trójské propusti se pravidelně konají akademická mistrovství republiky a v nedávné minulosti tam proběhly i další sprintové závody. Překvapivý loňský titul mistra republiky bude v neděli obhajovat kajakář Aleš Marek. Trutnovský závodník prokázal před dvěma týdny svým vítězstvím ve sprintu na Kamenici výbornou aktuální formu a bude zajímavé, jestli ohrozí našeho nejlepšího českého sprintera Tomáše Slováka a třeba i Karla Slepicu, kterému by kratší trať měla velice vyhovovat. Žádné zaváhání si o víkendu nemůže dovolit mistr světa z klasického sjezdu v roce 2006 Kamil Mrůzek, který zatím letos obsadil dvakrát páté místo. Zlato si vloni na Lipně v mistrovském sprintu vyjela také Kateřina Vacíková. Při obhajobě titulu by Vacíkovou mohla nejvíce pozlobit její oddílová kolegyně Petra Slováková, která je stejně jako její bratr Tomáš skvěle rychlostně vybavena. O obhajobu sprintového zlata se pokusí i pardubický singlkánoista Lukáš Uncajtik, který se v poslední době ve sprintu hledá a vítězství se spíše čeká od dolnokounického Marka Rygela. Zatímco v singlech spolu Pardubice s Dolními Kounicemi soupeří, tak v deblech se tyto dvě města spojili. Tak tomu je alespoň v případě dvojice Roman Mornštejn (Pardubice) a Petr Veselý (VSDK), která by ráda v Praze navázala na podzimní mistrovské zlato. Vše pro to, aby jim radost z obhajoby překazili, bude dělat hned trio lodí. První z nich jsou vítězové ze sprintu na Čeňkově Pile Pischek s Pinkavou, druhou v řadě je zlatá posádka ze sprintu na Kamenici Říha se Šálkem a konečně na nejvyšší stupínek v krátkém závodě by rádi vystoupili i Lisický s Nesetem, kteří letos vládnou klasickým sjezdům.
 
            Rozpis 5. ČP ve sprintu ve Veltrusech
            Rozpis 6. ČP  a MČR ve sprintu v Praze Tróji

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF