Kanoe.cz

Ve sprintu na Čeňkárně se vítězně vrátili bývalí reprezentanti

Obavy z nedostatku vody na Otavě se naštěstí nevyplnily a o víkendu se pod Čeňkovou Pilou odjel celý plánovaný program. V sobotu závodníci odpádlovali první letošní sprintový závod a výsledky byly vcelku zajímavé.

Svou rychlost naplno prosadila vítězná Petra Slováková. Bývalá juniorská mistryně světa se letos po několikaleté pauze, v níž holdovala slalomu na divoké vodě, vrátila naplno ke sjezdu a dokazuje, že to nebyla špatná volba. Vítězně se také představila nová posádka speciálně sestavená pro sprinty. Tuto loď tvoří bývalý reprezentant na sjezdové singl i deblkánoi Jan Pischek a někdejší reprezentant na slalomovém singlu Ondřej Pinkava. Budějovičtí odchovanci zajeli dvě solidní jízdy a odnesli si z prvního krátkého sjezdu zlato. Vítězství ve zbylých kategoriích ze skupiny překvapivých nebyla. Pro další z dlouhé řady prvenství si dojel kajakář Tomáš Slovák. Na singlu znovu dominoval dolnokounický Marek Rygel.

Od pátku, kdy byl v Otavě vodní stav téměř na hranici sjízdnosti, začala hladina pravidelně stoupat. Pro nedělní dlouhý závod už příroda připravila pěkný vodní terén a na Šumavu si konečně našlo cestu i sluníčko. Vítězně se na pohárové scéně předvedl kajakář Kamil Mrůzek, který předstihl Aleše Marka a vítěze prvního nominačního závodu v Hanušovicích Tomáše Slováka. Letošní dominanci na klasických tratích prokázal Marek Rygel na singlkánoi, Kateřina Vacíková mezi kajakářkami a David Lisický s Janem Nesetem na deblu.

 

Parádní víkend má za sebou písecká Anna Zástěrová. V sobotu se prosadila na bronzovou příčku a v neděli se na domácí trati prosadila ještě o jednu pozici výše. Výbornou formu prokázal vítězný junior na singlu Ondřej Rolenc, který v celkovém pořadí dojel mezi dospělými jako třetí. Na stupně vítězů se prosadila ještě jedna juniorská loď a to Václav Bříza se Zdeňkem Kubátem. Klatovská dvojice skončila stejně jako pardubický Rolenc bronzová v dlouhém sjezdu.

 

Po sobotním sprintu se jelo odpoledne Mistrovství republiky družstev v dlouhém závodě. Dominanci v kajakových kategoriích prokázaly družstva Olomouce, které jak mezi muži, tak i ženami brali zlato i stříbro. Nadvládu v kategoriích kanoistických prokázali borci z Pardubic, kteří vyhráli jak v singlech tak i deblech.

 

Výsledky ve formátu PDF 1. ČP (sprint), výsledky 2. ČP (klasik)
Fotografie Tomáše Slováka na webu kickthewawes

 

1.SP Liptovský Mikuláš

MS juniorů a U23

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF