Kanoe.cz

Kamil Mrůzek poprvé po čtyřech letech na dlouhé trati nezvítězil

Příjemné slunečné počasí a příznivý vodní stav byl kulisou prvního nominačního závodu na MS v klasickém sjezdu. Víkendové klání ozdobili svou účastí i reprezentanti ze Slovenska v čele s mnohonásobnými mistry světa Vladimírem Valou a Jaroslavem Slučíkem.
No a právě v kategorii deblkánoistů se zrodil nejzajímavější výsledek. Pro letošní rok nově složená posádka David Lisický – Jan Neset dokázala, že jejich časy z tréninků nebyly pouhým výstřelkem či omylem a s přehledem zvítězili, když porazili i všechny slovenské soupeře. Druhým překvapením je ukončení domácí vítězné šňůry Kamila Mrůzka v klasických závodech. Po dlouhých čtyřech letech ukončil Mrůzkovu sér, a v sobotu ho poprvé v kariéře na klasické trati dokázal porazit, kajakář Tomáš Slovák. Zbylé dvě prvenství už z kategorie překvapivých nebyly. Mezi ženami triumfovala Kateřina Vacíková a nejrychlejším singlířem byl Marek Rygel.
 
            Jak tomu obvykle na začátku sezóny bývá, panovala mezi trenéry a závodníky před prvním „nominákem“ lehká nervozita. Přeci jen po zimní pauze se dá o pořadí pouze spekulovat. Pohled v cíli na výsledky však často rychle a spolehlivě informuje o tom, komu dlouhá závodní pauza vyplněná pouze tréninkem sedla a kdo naopak v posledních měsících malinko polevil. Velice příjemné bylo pokoukání na konečné pořadí pro trenéra pardubického mladíka Ondřeje Rolence. Sedmnáctiletý juniorský reprezentant na singlkánoi přes zimu udělal výrazný výkonnostní skok a dojel za vítězným Ryglem a druhým Lukášem Uncajtikem na bronzovém místě. Pro Rolence to kromě cenných bodů do seniorské nominace znamená i vítězství mezi juniory. Českou „osmnáctku“ letos čeká Mistrovství Evropy v italské Valtellině a i oni v Hanušovicích jely poprvé o účast na tomto vrcholu mezinárodní sezóny.
 
            Kajakáři vyrazili do pětikilometrového přídělu, který pro ně nachystali organizátoři, v sobotním odpoledni po singlířích jako druzí. V nové sezóně se dal očekávat nápor mladých borců na „staré pušky“ (tímto termínem s úsměvem mladší část reprezentačního družstva tituluje dlouholeté opory kajakového týmu). Třicátníci se, ale nechtějí jen tak vzdát a opět obsadili čelné pozice. Vítězně z boje na Moravě vzešel Tomáš Slovák před Kamilem Mrůzkem a Alešem Markem, který se dlouho vzpamatovával z meningokového onemocnění, které prodělal v listopadu. Mezi juniory se s tratí nejrychleji vyrovnal trutnovský Martin Kádrle.
 
             V kategorii žen na kajaku jsme zaznamenali jeden sjezdový návrat. Za vítěznou dvojicí Kateřina Vacíková, Lenka Lagnerová dojela Petra Slováková. Sestra Tomáše Slováka před pěti lety získala tři tituly juniorské světové šampiónky, ale poté odešla do Prahy za slalomem na divoké vodě. Letos však Petra zamířila do Olomouce a věnuje se hlavně sjezdu, a že jí to jde více než dobře je vidět už nyní na začátku roku. Její síla je však hlavně ve sprintu, což bude moci dokázat už za čtrnáct dní na Čeňkově Pile. Nejlepší juniorkou byla v sobotu pardubická Radka Valíková.
 
            Neúčast dvou reprezentačních posádek poznamenala pořadí mezi deblkánoisty. Jasné vítězství si z Hanušovic veze olomoucko-litovelská dvojice David Lisický Jan Neset. Stříbro bere dvojice Roman Mornštejn s Petrem Veselým. Třetí příčku a zároveň prvenství mezi mládežníky si svým výkonem zajistila posádka Václav Bříza se Zdeňkem Kubátem.
 
            Po víkendu v Hanušovicích zamíří reprezentace za týden na mezinárodní závody do německého Enzu. Na domácí scéně se sjezdaři utkají opět za dva týdny a to na šumavské Otavě mezi Čeňkovou Pilou a Rejštejnem.
  
 
Výsledky sobotního nominačního závodu

1.SP Liptovský Mikuláš

MS juniorů a U23

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF