Kanoe.cz

Krumlovský vodácký maraton po páté

Druhá říjnová sobota – letos 13. října - už tradičně patří Krumlovskému vodáckému maratonu. Téměř 1000 závodníků vodáků změří své síly na 36ti kilometrech meandrující řeky Vltavy, která jim nezůstane nic dlužna. Však komu by se chtělo v říjnu koupat?

Do závodu zbývá už jenom pár dní, takže co je nového:

Obsazeno je všech 21 vypsaných kategorií. Startovní pole se rozšiřuje každým dnem – přihlášeni jsou vodáci z 8mi evropských zemí a Nového Zélandu, zatím je 165 kajaků a kánoí a 66 posádek raftů a pramic. Dosavadní početní rekordy padly, překvapit může už jenom počasí. Ale ani počasí nás nezlomí ve snaze připravit pro VÁS super závod.

 

Páteční prezentace je v pivovaru Eggenberg a to od 14:00 do 22:00hodin. Pro opozdilce jako každoročně čekáme tak do půlnoci. A pak se na tu sobotní melu musíme jít taky trošku vyspinkat. :) Nově jsme rozdělili sobotní prezentaci na oba dva starty. Pramičkáři a raftaři se můžou v den závodu prezentovat v Rožmberku nad Vltavou včetně stejného servisu jako býval (a bude) ve Vyšším Brodě v kempu u Sašenky Ouředníkové (kávička, čaj, koblihy...).

 

Absolutní, na webu www.krumlovskymaraton.com tolik diskutovaná, novinka alá přeběh. Povinný přeběh jsme připravili v areálu kempu Pískárna, kde je i občerstvovací stanice. Překonat musíte vzdálenost do 100 metrů. Vše bude jasně ohraničeno, takže mapu a buzolu s sebou do lodi brát nemusíte. Na správnost průběhu budou dohlížet dva rozhodčí.

 

Snažili jsme se všechny jezy Vltavy v úseku maratonu přizpůsobit variabilitě startujících lodí. Jezy jsou sjízdné i např. pro rychlostní deblkajaky aniž by se poškodili. Takže připlutí první lodě do cíle – pod Lazebnický most – očekáváme před 13:00 hodinou.

 

 

Ve stejný okamžik, kdy Vás výstřel hromadně vyšle po proudu Vltavy (11:00 hod), se otevřou brány pivovarské zahrady a začnou pivní slavnosti Eggenberg. No a vy se můžete po projetí cílem kdykoliv přidat k bujarému veselí. Vstupné je pro úplně všechny zdarma.

Připravili jsme bohatý doprovodný program. Přijede Vám zahrát veselé divadlo pro děti i dospělé Kryštůfek Robin a jeho přátelé. Děti budou moci strávit sobotní odpoledne ve sportovním duchu. V areálu zahrad si vyzkouší tradiční i netradiční sportovní aktivity a budou odměněni sladkostmi.

 

Těsně před setměním, v 18:00 hodin, se společně podíváme na vyhlášení nejlepších vodáků a vítězů 5. ročníku Krumlovského vodáckého maratonu. Poté si budete moci zatančit, zapařit a zazpívat s kapelou TŘI SESTRY REVIVAL BANDA a na cestu domů Vám zahraje folk punková AKIA,b.a.

 

Teple se oblečte a přijďte si zapádlovat a užít si sportu a zábavy do Českého Krumlova.

O to, že by Vám umrzl nos, se bát nemusíte. Hlavní program bude probíhat v „party stanu“, kde jistě bude veselo a teploučko. Pivo Eggenberg poteče proudem a ani o jídlo alá „čuník na rožni“ nebude nouze.

 
Těšíme se na shledanou,
za pořadatele SK KVM Český Krumlov,
Hana

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF