Kanoe.cz

MČR dorostu zakončil dlouhý sjezd

Trošku překvapivě dopadlo Mistrovství republiky dorostu ve sjezdu. Toto prohlášení nejvíce sedí na výsledky v kategorii žen, kde zajela nejrychleji včerejší vítězka slalomu Kateřina Kudějová.
Na startu chyběla největší favoritka na titul Anna Zástěrová a cesta k vítězství byla trochu otevřenější, což ale samozřejmě nesnižuje výkon vítězky. Zajímavé rozuzlení přinesl i kajak mužů, kde sice na trati vyhrál Matěj Kropáček z Písku, jenže jeho radost z titulu rychle zchladla poté, co byl diskvalifikován kvůli nezapnuté přilbě. Zlato tím pádem spadlo do klína olomouckému Jaroslavovi Nedvědovi, který těsně předstihl Filipa Krejzu z Vysokého Mýta. Singlkánoe rovněž měla nečekaného vítěze. Jasný favorit Marek Rygel do Liptovského Mikuláše totiž, kvůli problému s dopravou vůbec nepřijel. Při Ryglově neúčasti byl favoritem Michal Kučera, který se s touto rolí dokázal vypořádat a zvítězil. Jedině v deblkánoích se překvapení neudálo. Jasně zvítězila naše nejlepší posádka Václav Bříza – Zdeněk Kubát z Klatov.
 
Dnešní sjezd se odjel na zhruba tři kilometry dlouhém úseku řeky Váh mezi Okoličným a Liptovským Mikulášem. Závěrečná pasáž byla zpestřena jízdou přes umělou slalomovou dráhu. Jeden z mála příjemných momentů pro specialisty sjezdaře obstarala pardubická Radka Valíková, která vyhrála mladší dorost a celkově dojela druhá. Naopak k zamyšlení je kromě zlata Kudějové také vítězství Jiřího Dupala v mladším dorostu mezi kajakáři. Specialista slalomář se sjezdu vůbec nevěnuje, a přesto byl nejrychlejší, což není pro soupeře úplně nejlepší vizitkou. Druhý dnešní titul pro Obal Pardubice zařídil v mladším dorostu Ondřej Rolenc. Posledními individuálními mistry jsou opavští deblíři Marek Šindler a Jonáš Kašpar, kteří triumfovali v mladším dorostu.
 
V odpoledních hlídkách si tři medaile vyjely týmy Olomouce a dva cenné kovy našly majitele mezi členy SK Veselí.
 
Po dnešním sjezdu se rozhodlo také o mistrech v kombinaci. Ta se jede pouze v mladším dorostu a započítává se do ní výsledek ze slalomu i sjezdu. Zlato si na kajaku díky dnešnímu vítězství zajistil Jiří Dupal. Mezi děvčaty je zlatá Pavlína Jordánová z Veselí a její bratr František pro změnu vyhrál singlkánoe. Deblovou kombinaci nejlépe zajela opavská dvojice Jonáš Kašpar a Marek Šindler.
 
 
Fotky z vyhlášení sjezdu MČRD v Liptovském Mikuláši 16. 9. 2007
 • výsledky závodu v kombinaci
 • výsledky sjezdu výsledky sjezdových hlídek
 • Adidas Sickline

  SP La Seu

   

  Partneři ČSK DV

  logo CEPS

  letenky na míru


  www.monada.cz
  zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

  ME slalom Tacen

  Tacen 2017

  Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

  SP Ivrea

  logo ivrea
  Live stream
  Online výsledky
  ČT Sport - přímý přenos
  neděle 3.9. 13:30-14:30

  Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

  3.SP Markkleeberg

  Instagram #czechcanoe

  SP Troja 2017

  WRR Markkleeberg

  ME U23 a juniorů ve slalomu

  Výsledky slalom

   

  Facebook ČSK DV

   

  Facebook ICF