Kanoe.cz

MČR dorostu zakončil dlouhý sjezd

Trošku překvapivě dopadlo Mistrovství republiky dorostu ve sjezdu. Toto prohlášení nejvíce sedí na výsledky v kategorii žen, kde zajela nejrychleji včerejší vítězka slalomu Kateřina Kudějová.
Na startu chyběla největší favoritka na titul Anna Zástěrová a cesta k vítězství byla trochu otevřenější, což ale samozřejmě nesnižuje výkon vítězky. Zajímavé rozuzlení přinesl i kajak mužů, kde sice na trati vyhrál Matěj Kropáček z Písku, jenže jeho radost z titulu rychle zchladla poté, co byl diskvalifikován kvůli nezapnuté přilbě. Zlato tím pádem spadlo do klína olomouckému Jaroslavovi Nedvědovi, který těsně předstihl Filipa Krejzu z Vysokého Mýta. Singlkánoe rovněž měla nečekaného vítěze. Jasný favorit Marek Rygel do Liptovského Mikuláše totiž, kvůli problému s dopravou vůbec nepřijel. Při Ryglově neúčasti byl favoritem Michal Kučera, který se s touto rolí dokázal vypořádat a zvítězil. Jedině v deblkánoích se překvapení neudálo. Jasně zvítězila naše nejlepší posádka Václav Bříza – Zdeněk Kubát z Klatov.
 
Dnešní sjezd se odjel na zhruba tři kilometry dlouhém úseku řeky Váh mezi Okoličným a Liptovským Mikulášem. Závěrečná pasáž byla zpestřena jízdou přes umělou slalomovou dráhu. Jeden z mála příjemných momentů pro specialisty sjezdaře obstarala pardubická Radka Valíková, která vyhrála mladší dorost a celkově dojela druhá. Naopak k zamyšlení je kromě zlata Kudějové také vítězství Jiřího Dupala v mladším dorostu mezi kajakáři. Specialista slalomář se sjezdu vůbec nevěnuje, a přesto byl nejrychlejší, což není pro soupeře úplně nejlepší vizitkou. Druhý dnešní titul pro Obal Pardubice zařídil v mladším dorostu Ondřej Rolenc. Posledními individuálními mistry jsou opavští deblíři Marek Šindler a Jonáš Kašpar, kteří triumfovali v mladším dorostu.
 
V odpoledních hlídkách si tři medaile vyjely týmy Olomouce a dva cenné kovy našly majitele mezi členy SK Veselí.
 
Po dnešním sjezdu se rozhodlo také o mistrech v kombinaci. Ta se jede pouze v mladším dorostu a započítává se do ní výsledek ze slalomu i sjezdu. Zlato si na kajaku díky dnešnímu vítězství zajistil Jiří Dupal. Mezi děvčaty je zlatá Pavlína Jordánová z Veselí a její bratr František pro změnu vyhrál singlkánoe. Deblovou kombinaci nejlépe zajela opavská dvojice Jonáš Kašpar a Marek Šindler.
 
 
Fotky z vyhlášení sjezdu MČRD v Liptovském Mikuláši 16. 9. 2007
 • výsledky závodu v kombinaci
 • výsledky sjezdu výsledky sjezdových hlídek
 • 1.SP Liptovský Mikuláš

  3.SP Augsburg

  2.SP Krakov

  SP KrakowOnline výsledky
  Fotogalerie

  Přímý přenos
  ČT Sport
  sobota K1ž, C1m
  semi
  8:50-11:20
  finále 11:50-13:20
   neděle C1ž, K1m
  semi 8:50, 10:05, 10:45
  finále 11:50-13:20

  Instagram #czechcanoe

  Mistrovství Evropy

  Český pohár Skupiny ČEZ

  Auto od AutoTreid

  thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

  2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
  Sledujte, kdo vede!

  Adidas Sickline

  SP La Seu

   

  Partneři ČSK DV

  logo CEPS

  letenky na míru


  www.monada.cz
  zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

  ME slalom Tacen

  Tacen 2017

  Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

  SP Ivrea

  logo ivrea
  Live stream
  Online výsledky
  ČT Sport - přímý přenos
  neděle 3.9. 13:30-14:30

  Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

  3.SP Markkleeberg

  WRR Markkleeberg

  ME U23 a juniorů ve slalomu

  Výsledky slalom

   

  Facebook ČSK DV

   

  Facebook ICF