Kanoe.cz

NONSTOP ze Šumavy do Hamburku

Na začátku srpna odstartuje nejdelší kanoistický závod v historii. Pojede se z Lenory až do Hamburku. Na posádky čeká celkem 1300 kilometrů po Vltavě a Labi.

Podle Ondry Zemana, jednoho z účastníků, se budou vždy po dvou hodinách v pádlování střídat a ani přes noc nikde nezastaví. „Abychom se do cíle dostali v přijatelném čase, musíme pořád pádlovat.“ Už v roce 2003 se jela jedna podobná akce, tehdy se startovalo v Pardubicích a cíl byl také v Hamburku. Z Lenory se ovšem pojede trať, která je skoro o 200 kilometrů delší. Ne každý si asi troufne na celý závod, pro takové jsou připraveny samozřejmě i kratší tratě. Cílová místa budou na Hluboké, v Praze a Hřensku. Hřensko je od startu vzdálené asi 500 kilometrů, tam by se podle pořadatelů dalo dojet i ve dvoučlenné posádce, do Hamburku pojede většina posádek složených ze třech závodníků.


Pojede se na obyčejných turistických kánoích, které má mnoho lidí doma ještě z dob, kdy u nás bylo splutí nějaké řeky jediným dostupným adrenalinem. Připraveno je také několik překvapení. Po první rychlejší pasáži nad Lipnem přicházejí líné vody naší největší přehrady, kde se bude 50 kilometrů jen bezmyšlenkovitě pádlovat. Úsek pod Lipenskou hrází pak má mít velmi zajímavý náboj, není totiž vůbec splavný a lodě se musejí 8 kilometrů přepravovat po souši. Pod Lipnem se dá hodně získat nebo i ztratit. Týmy jistě vymyslí všemožné pomůcky, které jim přepravu lodě usnadní. Je povolené lodě přenášet, tahat nebo vozit na všemožných podvozcích, skateboardech, kárách... Vše, čím si posádky budou pomáhat musejí ale celou dobu vézt sebou, žádná cizí pomoc ze břehu není povolena. I při tak dlouhém závodě bude hrát každá maličkost roli a rozhodnout může třeba i fronta před nějakým jezem. Pojede se za plného provozu a začátkem srpna, na kdy je závod plánován, totiž vrcholí na horním toku Vltavy turistická sezóna.


Na účastníky bude kromě tvrdé dřiny čekat také spoustu zajímavých a jedinečných zážitků. Po klidné Vltavě a průjezdu Prahou se u Mělníka řeka Vlévá do Labe, kde lodní provoz stále houstne až k Hamburku, ten je označován za jeden z největších přístavů Evropy a přes Labe je tam vystavěno neuvěřitelných 2 428 mostů. Bude zajímavé jak si závodníci poradí s průjezdem tímto lodním bludištěm a kolik se jich vůbec dostane až do cíle.


Více na www.lenora-hamburg.ic.cz

 

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF