Kanoe.cz

Sprintový víkend v Českých Budějovicích

Víkend patřil na umělé slalomové dráze v Českých Budějovicích sjezdařům. Jely se dva sprintové závody. Na startu chybělo několik reprezentantů a bylo zajímavé sledovat, kdo toho nejlépe využije. Vlastně v každé kategorii někdo ze špičky absentoval.  
Při neúčasti Michaly Mrůzkové si vítězství rozdělily Lenka Lagnerová (v sobotu) s Kateřinou Vacíkovou. V kajaku mužském chyběl největší dominátor v této disciplíně Tomáš Slovák a nestartoval ani David Knebel. Podle papírových předpokladů se o medaile měli podělit další tři výborní kajakáři – Kamil Mrůzek, Aleš Marek a Karel Slepica. Předpovědi se naplnily a výsledky opět potvrdily velikou vyrovnanost v kajakářské kategorii. V obou případech stříbrný dojel Kamil Mrůzek a podobně jako u žen se o vítězství podělili dva závodníci. V sobotním klání nenašel přemožitele Aleš Marek a o den později vyhrál mladý Karel Slepica, pro kterého to bylo premiérové vítězství v závodech českého poháru. Mezi singlíři mají shodnou víkendovou bilanci Marek Rygel a Lukáš Novosad. Oba jednou vyhráli a podruhé dojeli stříbrní. Nedařilo se příliš Lukáši Uncajtikovi. Pardubický borec v sobotu chyboval a uvolnil místo na stupni pro juniora Tobiáše Malacha, pro kterého to byl životní výsledek. V neděli Uncajtik zajel dvě vyrovnané jízdy, ale na nejlepší duo to nestačilo. Mezi deblíři zvítězil Marek Šálek s Janem Říhou. V obou případech předstihli Romana Mornštějna s Petrem Veselým a pro tyto závody složenou dvojici budějovických odchovanců Jan Pischek – Ondřej Pinkava.
 
            V sobotu se také v rámci Poháru jelo i Mistrovství republiky dorostu ve sprintu. V tomto závodě se medaile vesměs rozdávaly mezi reprezentanty chystající se na červencové Mistrovství světa. Vrchol sezóny se blíží a je dobré, že u většiny závodníků dochází k výkonnostnímu vzestupu. Za vypíchnutí stojí zejména vítězství Ivany Hrabalové mezi ženami a již zmiňovaný výborný výkon Tobiáše Malacha, který se dotáhl vcelku těsně za neochvějnou jedničku Marka Rygela. Rovněž zbylé dvě zlata si odvezli borci ostřílení mezinárodními starty. V kajaku bral zlato letos nepokořený junior Matěj Kropáček z Písku a v deblech vyhrála klatovská dvojice Václav Bříza a Zdeněk Kubát. Závěrem je třeba ještě vyzdvihnout výborné výkony dvou pardubických závodníků. Zlatou medaili v kategorii mladšího dorostu na singlovce vyjel Ondřej Rolenc, který by mezi staršími kolegy figuroval hned za Tobiášem Malechem a stejně se vedlo i Radce Valíkové mezi děvčaty. I ona jasně vyhrála a v porovnání se staršími soupeřkami by i ona brala bronz. Od druhé Anny Zástěrové ji dokonce dělilo pouhých dvacet osm setin.
 
 

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

CeskyPohar2018 slalom ban190x190px 01
Želiv - Trnávka 5.-6.5.
MČR Praha Troja 12.-13.5.
Lipno 25.-26.8.

generální partner
SKUPINA ČEZ

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF