Kanoe.cz

Sprintový víkend v Českých Budějovicích

Po skončení mezinárodní sezóny sjezdařů na divoké vodě, která vyvrcholila minulý týden v italské Ivrei, přichází na řadu opět soutěže domácí. Umělá slalomová dráha v Českých Budějovicích přivítá o víkendu domácí špičku při závodech Českého poháru ve sprintu.  
Oproti tradičnímu modelu – sobota sprint, neděle klasický sjezd – se tentokrát pojedou pouze dva krátké závody. Pro seniorskou reprezentaci už o nic podstatného nepůjde, snad jen o postavení v konečném žebříčku nejvyšší domácí soutěže, zato pro juniory to bude důležitá příprava na kvapem se blížící mistrovství světa. Mladý český výběr odlétá do dějiště (USA, Severní a Jižní Karolína) juniorského mistrovství světa už za deset dní. Závody v Budějovicích, jsou poslední možností poměřit své síly s kvalitními soupeři a simulovat závodní napětí.
 
            Startovní pole bude o víkendu v areálu Lídy Polesné ochuzené o řadu seniorských reprezentantů. Michale Mrůzkové, nejzářivější hvězdě současného světového sjezdu, zbývá už jen pár hodin do startu na Mistrovství Evropy v rychlostní kanoistice ve Španělské Pontevedře. Naše kajakářka bude sama bojovat na singlkajaku na trati tisíc metrů a na deblkajaku spolu s Janou Blahovou na pětistovce o rozšíření své nesmírně bohaté medailové sbírky. Absentovat bude v Českých Budějovicích i početná výprava sjezdařů účastnící se Mistrovství světa v raftingu. Kajakář Tomáš Slovák, singlkanoista Jan Neset a deblíři Jan Vlček a David Lisický tentokrát sedí ve společné lodi a snaží se o obhajobu světového, raftového stříbra až v daleké Koreji. Kvůli zranění vynechává zbývající sezónu i kajakář David Knebel. Naopak chybět nebudou někteří úspěšní reprezentanti v čele s kajakářem Kamilem Mrůzkem a kajakářkami Kateřinou Vacíkovou a Lenkou Lagnerovou.
 
             Sportovní program bude o víkendu opravdu bohatý. Kromě dvou závodů Českého poháru se na horní jednodušší část kanálu spustí žáčci při svých vlastních závodech a pořadatel připravil i vložený exhibiční slalom na sjezdových lodích o hodnotné ceny. K vidění toho tedy bude dost a dost. Závody v obou dnech začínají dopoledními žákovskými boji a po obědě nastoupí nejlepší borci do Českého poháru. 
 
 

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF