Kanoe.cz

České reprezentační družstvo ve sjezdu se definitivně doplnilo na řece Kamenici

České poháry na Kamenici jsou minulostí. Krásná, i když velice studená voda přivítala vodáky z celé republiky. Kromě hezkých závodů a konečně divoké vody, které je letos zatím pohříchu hodně málo, se rozhodlo o složení seniorské repre pro ME v Bosně, které startuje už 16. května na řece Una u Bihače.
Končící víkend znamenal pro sjezdaře na divoké vodě jedno slovo - Kamenice. To jedno slovo vyjadřuje všechno. Pro začínající vodáky vyslovení těchto osmi písmen vyvolává chvění v oblasti žaludku, pro ty o něco starší a vyjezděnější sebou Kamenice nese respekt a pokoru a ti nejzkušenější na tuto řeku nezapomenou do konce života a rádi zavzpomínají na chvíle strávené v tomto drsném údolí. Jedním z těch povedených ročníků Kamenice je bezpochyby ten letošní. Čtvrtý dubnový víkend se v údolí pod Tanvaldem rozhodlo s konečnou platností o složení seniorské reprezentace pro mistrovství Evropy. Některé překvapivé výsledky rozhodly o posledních kvalifikovaných. Na divoké vodě se také poprvé letos ukázala Michala Mrůzková a mohla se znovu uklidnit. I nadále je neotřesitelnou jedničkou českého sjezdu.

Ačkoliv celá republika si užívala další „letní“ víkend, v hluboké dolině tanvaldské Kamenice si kanoisté zažili pořádnou zimu. Hlavně při sprintu, který byl odstartován v sobotu dopoledne, na závodníky čekaly hodně ostré podmínky. Na těch se podepsala hlavně ledová voda z přehrady v Josefově Dole. Sjezdaři, ale rozhodně nepatří k salonním paničkám a do boje s časomírou se pustili se stejnou vervou jako obvykle. Letošní první opravdu divoká voda sedla singlíři Lukáši Novosadovi. Tento matador se postupně vrací zpět na vrchol. Loni dokázal po několikaleté pauze při MS v Karlových Varech zajet skvělé páté místo ve sprintu a i letos se rozhodl, že soupeřům ukáže zač je toho loket. Sobotním vítězstvím si pojistil první místo ve sprintové nominaci a spolu s Lukášem Uncajtikem, Janem Nesetem a Markem Rygelem bude za měsíc hájit české barvy při ME na řece Una. Stejné kvarteto se nominovalo pro nadcházející Evropu i v dlouhém sjezdu. Jasné prvenství si z nědělního klasického závodu odváží Lukáš Uncajtik, který vrátil Markovi Rygelovi porážku z minulého týdne.

V ženách byl dopředu rezervován jeden reprezentační dres pro Michalu Mrůzkovou a jelo se tedy pouze o tři volná místa. Michala se v sobotu poprvé představila v sezóně 2007 při závodě českého poháru a svým výkonem jasně ukázala, proč dostala důvěru už před začátkem nominace. Ve sprintu ani dlouhém sjezdu nenašla Mrůzková konkurentku a jasně vyhrála. Na letošním vrcholu roku v Bosně a Hercegovině jí ve sprintu i dlouhém sjezdu budou sekundovat zkušené Kateřina Vacíková s Lenka Lagnerová. Toto ostřílené trio doplní juniorka Linda Vránová.

Největší tlačenice do seniorského družstva byla v kajaku mužů. Ve sprintu měl jistý postup pouze Tomáš Slovák a na zbylá tři místa si dělali zálusk čtyři borci. Slovák do sobotního sprintu nenastoupil a rozhodnout se mělo v přímém souboji. Vzhledem k předchozím výsledkům se dala předpokládat vyrovnaná a hodně vypjatá bitva. A ta přišla. O štěstí na jedné straně a smůle na té druhé rozhodli pouhé setinky sekundy. Ty tentokrát hráli ve prospěch Davida Knebla, který o pověstný vlas zvítězil a tímto výsledkem si zajistil nominaci. Spolu s ním a Tomášem Slovákem se v Bosně představí Kamil Mrůzek a Aleš Marek. Černý Petr, prvního nepostupujícího zůstal na mladého Karla Slepicu. Stejné složení bude mít i české družstvo kajakářů v dlouhém sjezdu. Převahu na dlouhých tratích prokázal vítězstvím Kamil Mrůzek. Ze druhého místa tentokrát odsunul k bronzu Aleše Marka Tomáš Slovák.

Nejasná situace panuje v otázce české reprezentace v kategorii deblkanoistů. Nominační matematika sice hovoří jasně a v dlouhém sjezdu si místa vyjeli Lisický – Vlček, Uncajtik – Neset, Šálek – Říha a Mornštejn – Veselý. Ovšem specialisté singlkanoisté Uncajtik s Nesetem budou startovat při ME ve své hlavní kategorii a Lisický s Vlčkem se pravděpodobně nezúčastní vůbec „díky“ školním povinnostem studenta architektury Jana Vlčka. České družstvo je tím pádem značně oslabené. Prořídlé bylo startovní pole už i v nedělním klasiku. Navíc Roman Morštejn s Petrem Veselým dostáli své pověsti jezdů, kteří Kamenici nemilují, a na klíčové peřeji Tobogán opustili svou loď hlavou dolů. Vítězi se v neděli stala dvojice Marek Šálek a Jan Říha, kteří zvítězili i v sobotu při sprintu. V neděli se ze stříbra radovala dolnokounická deblovka Jan Macík – Jiří Machač.

Výsledky sobotního sprintu

Výsledky nedělního klasického sjezdu

Fotogalerie - Jan Šťastný

1.SP Liptovský Mikuláš

MS juniorů a U23

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF