Kanoe.cz

Nominace na mistrovství Evropy ve sjezdu přesunuta

Místo Čeňkárny se pojede MČR družstev spolu se 3. a 4. českým pohárem na Sázavě. V Krhanicích o víkendu také pokročí juniorská i seniorská nominace na letošní mezinárodní vrcholné akce. Více v článečku.
Jaro je v plném proudu. Příroda skoro nestačila usnout a už se opět probrala v plné síle. Spolu s přírodou naplno ožili také vyznavači všech vodních radovánek. Sezónu minulý víkend zahájili sjezdaři na divoké vodě a tuto sobotu a neděli je měly čekat další nominační závody na šumavské Otavě. Ovšem všechno je jinak. Tak jak letošní podivná zima přála ježdění na vodě v uplynulých měsících, tak naopak zcela nepřeje jarní divoké vodě. Sněhu letos mnoho nebylo a ta troška, co napadla, už všechna stihla roztát. V české kotlině je jízda na divoké vodě úzce spjata s jarním sněhem a nebo vypouštění z údolních nádrží. Díky sněhovému deficitu se tak závody musí přesouvat z hor do dolních úseků řek, kde je vodní stav ještě dostatečný ke sjíždění. Na poslední chvíli se tak tento týden rozhodlo o přesunu závodů ze Šumavy na, o poznání klidnější, Sázavu u Krhanic.
Sázava sice také nemá zdaleka ideální vodní stav, ale k uspořádání Mistrovství republiky tříčlenných týmů a také 3. a 4. českého poháru ve sjezdu na divoké vodě by to stačit mělo. Časový rozvrh víkendových závodů zůstává zachován. V sobotním dopoledni se na úseku mezi Krhanicemi a jezem Pěnkava uskuteční dvoukolový sprint. Odpoledne program sjezdových závodů pokračuje mistrovstvím republiky tříčlenných hlídek. V neděli se do kamenitého koryta mezi Krhanicemi a Kamenným přívozem spustí sjezdařský peloton při dlouhém neboli klasickém sjezdu.
Diváci se mohou těšit na téměř kompletní českou špičku. Chybět by, stejně jako minulý týden, měla pouze Michala Mrůzková. Ženská světová jednička se teprve v pátek vrací ze soustředění rychlostních kanoistů v Portugalsku. Mrůzková kromě ME ve sjezdu bude usilovat o olympijskou nominaci spolu se svojí parťačkou na trati K2 500m. Ostatní hvězdy v čele s mistrem světa Kamilem Mrůzkem však na Sázavě chybět nebudou a ani změna místa konání na poslední chvíli sportovní kvalitě závodu neubere.
Minulý víkend byly odjety první dva závody českého poháru sjezdařů na Svratce pod vírskou přehradou. Letošní sjezdová sezóna je hodně krátká, a tak hned od prvních závodů jde o hodně. Ve hře jsou místa na květnové mistrovství Evropy seniorů (ME) a velikou motivací pro juniory je červencové mistrovství světa (MSJ) ve Spojených státech amerických. Česká nominace na ME se skládá z klání ve Víru na Sázavě a posledních závodů na Kamenici, kam se sjezdaři přesunou příští týden. Letošní ME se jede na průzračné řece Una poblíž bosenského Bihače. Na reprezentanty čeká dost nenáročná trať a také úplně nová disciplína – závod družstev ve sprintu. Mezinárodní kanoistická federace (ICF) se tak snaží zatraktivnit závody ve sjezdu a přitáhnout k vodě diváky a nové sportovce. Novou disciplínu si v červenci vyzkouší také junioři pří mistrovství světa v Jižní a Severní Karolíně. Cesta do českého výběru vede stejně jako u seniorů přes dobře zvládnutou domácí kvalifikaci. Na juniorské závodníky kromě zmiňovaných nominačních závodů ve Víru, v Krhanicích a Kamenici čekají ještě dva podniky ve Špindlerově Mlýně, které dají konečnou podobu české výpravě.

1.SP Liptovský Mikuláš

MS juniorů a U23

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF