Kanoe.cz

Dlouhý sjezd ve Špindlu bez žádných velkých překvapení

Poté co dokončili své závody v peřeji labské soutěsky slalomáři, spustili se dolů po proudu sjezdaři. Dnes odpoledne se pod Špindlerovým Mlýnem konal 4. závod českého poháru ve sjezdu.
Po včerejším mistrovství republiky ve sprintu byl na pořadu dne dlouhý sjezd. Pět kilometrů dlouhá trať, kterou nejlepší kajakář zvládne za necelých 14 minut, umí důkladně prověřit síly vodáků. Neobávanější a zároveň divácky nejatraktivnější je posledních 400 metrů, na níž se pravidelně konají slalomová klání. Zejména průjezd zhruba 3 metry širokou Soutěskou patří k lahůdkám pro všechny milovníky divoké vody.
 
            Stará známá písnička. Lukáš Uncajtík v singl kánoi a Michala Strnadová spolu se svým švagrem Kamilem Mrůzkem v kajakářských kategoriích znovu jasně zvítězili v dlouhém sjezdu. Navíc přidali druhé víkendové vítězství. Včera na Labi všichni tři získali mistrovský titul ve sjezdovém sprintu. Posledním dnešním vítězem je dvojice Jan Vlček a David Lisický, kteří jako jediní dokázali porazit včerejší mistry republiky Morštejna s Veselým.
           
            Dnešní klasický sjezd odstartoval ve 14.45 poté, co si svůj závod odbyli slalomáři. Počasí se sice oproti dopoledni poněkud zlepšilo, ale teplota 5C° lákala spíše ke sportům zimním, než k jízdě na vodě ve skupenství kapalném. Kanoisti však dokázali, že nejsou žádné křehulky a pustili se s vervou vstříc labským vlnám.
 
Jestli o vítězích nebylo pochyb, tak na dalších místech se událi věci zajímavé. V letošním roce sice Soutěska tolik nemíchala kartami jako v letech minulých, své by o tom mohl říci třeba právě Lukáš Uncajtík, který v Soutěsce utopil titul mistra republiky v loňském roce, ale přesto se pár zajímavých výsledků zrodilo. Zaujali především nezdary. Například Tomáš Slovák byl diskvalifikován ze třetího místa v kategorii kajakářů. Také vítězové minulého českého poháru v dlouhém sjezdu debl kanoisté Marek Šálek a Jan Říha neměli zrovna svůj den a obsadili až 4. místo.
 
Naopak mile překvapil Jakub Vlček na singl kánoi. Jeho třetí místo s odstupem pouhé vteřiny na 2. Jana Neseta je velice sympatickým výsledkem. Rovněž bronz juniorských reprezentantů, deblířů z Dolních Kounic, patří k milým překvapením uplynulého víkendu.
 
Výsledky 4. dlouhého sjezdu naleznete na serveru results.cz
O mistrovství republiky ve sprintu si můžete přečíst v článku:
 
David Knebel

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF