Kanoe.cz

Michala Strnadová vyhrála o "parník"

Michala Strnadová po vítězství v druhém závodě Světového poháru vyhrála i sprint. Druhou v pořadí rozdrtila rozdílem více než jedné třídy. Nečekaného úspěchu ve své druhé sezóně dosáhli deblkamoisté Marek Šálek a Jan Říha. Porazili všechny své soupeře a s výrazným  náskokem více jak čtyř sekund.

Po středečním závodě ve Střední Anglii se sjezdaři přesunuli do Západního Irska. Přes moře se přepravili na rychlém katamaránu. Ten zvládl cca 100 kilometrů dělící Wales od Irska za necelé dvě hodiny. Do místa závodu všichni dorazili až po půlnoci. Kemp, kde se závodníci chtěli ubytovat byl zavřený. A tak se muselo najít jiné zastřešené místo. Po dlouhém hledání reprezentace musela spát pod mostem. Nikde jinde již nebylo možné nocovat...
Závody v Irsku se jedou na největší řece Irska. Shannon river je velmi členitá. V řece je velké množství stromů, které vytvářejí ostrovy. Proud proto kličkuje mezi stromy a ostrovy a je velice náročné najít optimální stopu. Čeští závodníci hledání optimální jízdní stopy věnovali dvě tréninkové fáze. V závodě sprintu jako jediní riskantně projížděli mezi stromy a vyplatilo se jim to. V závodě kajaku žen a deblkanoí neměli konkurenci.

„Jsem ve své životní formě. Strach mám jen, aby moje fazóna vydržela až do konce července. Mistrovství Evropy v polovině prázdnin bude pro mne vrcholem sjezdové sezóny. Čím více kilometrů na sjezdové lodi, tím víc se cítím jistěji. Přece jenom už jsem si zvykla střídat rychlostní a sjezdovou loď. Sportovní vrchol je Mistrovství Evropy ve sjezdu. Ovšem ráda bych se kvalifikovala na Mistrovství světa v rychlostní kanoistice. Po loňském „B“ finále na Olympijských hrách bych se ráda probojovala do „Áčka“ na Mistrovství světa,“ ihned po dojezdu do cíle krotila euforii Míša Strnadová. Na desátém místě trochu zaostala za výsledkem z dlouhého závodu Kateřina Vacíková.
Michal Strnadova na trati dlouheho sjezdu v Anglii
Michala Strnadova

Ve středu byli poprvé na bedně ve Světovém poháru. O tři dny později vystoupali na stupeň nejvyšší. Marek Šálek a Jan Říha závodníci, kteří spolu na deblkanoi jezdí druhým rokem ohromili kanoistický svět. Vyhrát sprintový závod o více jak čtyři sekundy dokázali s klidem mistrů. „Po první jízdě, jsem nevěřil výsledkům. Vedli jsme o dvě vteřiny a přitom jsme udělali spoustu chyb. Říkal jsem si, že to není možné. Po druhé jízdě stále nevěřím. Je to jako vyhrát ve sportce. Člověk hodně chce a pak nechce věřit,“ skromně a potichu hodnotil Marek Šálek.

Marek Šálek a Jan Říha 

Kajak mužů – nejnabitější kategorie – přinesl pro české barva další medaili. Tomáš Slovák zopakoval výsledek z  loňského Mistrovství světa. Bronzová medaile pouhé dvě desetiny od druhého místa. Čtvrtý skončil Aleš Marek a to po druhém nejrychlejším čase dne (v druhé jízdě – po první byl Aleš Marek na dvanáctém místě). Sedmý Kamil Mrůzek potvrdil, že jeho silnější stránka je dlouhý závod. David Knebel vylepšil svůj obraz osmým místem.Kamil Mrůzek

 

Výsledky
Kajak žen
1. Michala Strnadová (CZE) 3:53,17
2. Nathalie Leclerc (FRA) 4:01,86
3. Laetitia Parage (FRA) 4:03,28
.....................................................................................................................
10. Kateřina Vacíková (CZE) 4:12,29

C2 muži
1. Šálek Marek – Jan Říha (CZE) 4:03,35
2. Cyril Leblond – David Silloto (FRA) 4:07,95
3. Frederic Momot – Michael Didier (FRA) 4:08,94

K1 muži
1. Jonnie Schofield (GBR) 3:33,00
2. Arnaud Hybois (FRA) 3:34,89
3. Tomáš Slovák (CZE) 3:35,09
......................................................................................................................
4. Aleš Marek (CZE) 3:35,59
7. Kamil Mrůzek (CZE) 3:37,16
8. David Knebel (CZE) 3:37,75


„Dvě první místa v dlouhém závodě v Anglii. Dvě první místa ve sprintu v Irsku. Co kategorie to minimálně jedna medaile. Myslím, že se nedalo čekat více. Zejména, když naši nejlepší singlkanoisté se díky studiu zúčastní až posledních dvou závodů ve Walesu“, naznačil ambice do dalších závodů reprezentační trenér Robert Knebel.


Nejrychlejsi zena a muz na druhem zavode Svetoveho poharu v Anglii

 

 

Všechny výsledky k nahlédnutí na www.bala2006.org.uk

Z pravidel Světových pohárů
Každý rok se pořádá šest závodů Světového poháru ve sjezdu na divoké vodě. Vždy se jedná o tři závody ve sprintu a tři závody v dlouhém závodě. Do celkového hodnocení Světového poháru se započítávají čtyři nejlepší výsledky každého závodníka.
Kalendář závodů SP 2005
15.5. – Notingham (Anglie) – sprint
18.5. – Washburn (Anglie) – dlouhý sjezd
21.5. – Limerick (Irsko) – sprint
22.5. – Limerick (Irsko) – dlouhý sjezd
28.5. – Bala (Wales) – sprint
29.5. – Bala (Wales) – dlouhý sjezd

1.SP Liptovský Mikuláš

MS juniorů a U23

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF