Kajakáři Stefan, Zieris a Olejník jsou stříbrní na mistrovství světa

Druhé stříbro ve dvou dnech vyjelo trio kajakářů na mistrovství světa juniorů ve sjezdu na divoké vodě. Na závod sprintových hlídek vyměnil v českém týmu Adama Neuberta Jan Olejník, který spolu s Tomášem Stefanem a Matyášem Zierisem sahal po zlatu. Od titulu mistrů světa dělilo naše borce skutečně minimum.

Češi na Saalachu zajeli na setinu stejný čas jako vítězná hlídka Německa. O vítězství německých lodí rozhodl lepší výkon v druhé jízdě, v níž trojice Německa porazila český tým o 0,06s. Druhou českou medaili přidali singlkanoisté Václav Kristek, Michal Šmoldas a Jan Paták.  Bronzové medaile uhájili čeští singlíři o pouhých osm setin sekundy před čtvrtými Italy. V závodě, v němž se počítal lepší výkon v jedné z dvou jízd byla jasně nejlepší i česká děvčata na kajaku. Tereza Brožová, Martina Satková a Eliška Čapáková zvítězily o více než dvě vteřiny, bohužel závod nebyl oficiální kvůli malému počtu hlídek na startu. Bez medaile skončili i deblíři, kteří sice obsadili druhou pozici, ani v jejich závodě se však medaile nerozdělují. Zítra mistrovství světa zakončí individuální sprint.