Kanoe.cz

Kajakáři vyjeli v Loferu stříbro na mistrovství světa juniorů

Jedno stříbro vylovily české lodě v druhém závodě mistrovství světa juniorů ve sjezdu na divoké vodě v rakouském Loferu. V soutěži tříčlenných družstev na dlouhé trati se medailově prosadila v nejsilněji obsazené kategorii kajakářů trojice Tomáš Stefan, Matyáš Zieris a Adam Neubert.

Na Saalachu nestačili Češi pouze na Němce, kteří včera v individuálním závodě obsadili první, druhé a sedmé místo a dnes naše borce porazili o jedenáct vteřin. Papírově silnější Švýcary však Stefan, Zieris a Neubert porazili téměř o šest sekund a mohli slavit stříbrný úspěch. Do první trojky se vešla i hlídka deblkanoistů, jejich závod však kvůli nízké účasti nebyl oficiální. V soutěži singlkanoistů se české družstvo ve složení Václav Kristek, Michal Šmoldas a Jan Paták umístilo na místě čtvrtém a k medaili mělo dost daleko, když na bronzový tým Itálie ztratili Češi šestnáct sekund. Bohužel neoficiální byl i závod kajakářek, což vzhledem k průběhu soutěže může naše děvčata alespoň trochu povzbudit. Těsně nad cílem trojice Martina Satková, Tereza Brožová a Eliška Čapáková vedla o čtyřicet vteřin nad týmem Francie. Tereza Brožová, stříbrná medailistka ze včerejšího individuálního závodu, však vzápětí zvrhla a Češky soutěž hlídek nedokončily. Do závodu kajakářek nastoupily pouze čtyři týmy, což je pro mistrovství světa málo. K uznání soutěže za regulérní musí v týmech startovat minimálně šest družstev. Podle trenéra českých juniorů a elitního kajakáře Tomáše Slováka za nízkou účast může i náročný vodní terén. „Slováci i Slovinci přivezli pouze dvě kajakářky. Snažili jsme se zajistit účast i dalších států, ale bohužel se to nepovedlo. Bohužel je to taková daň za vodní terén, kdyby mistrovství nebylo v Loferu, tak by ta účast byla možná lepší," povzdechl si Slovák.

Další nepříjemnou zprávou z nitra českého týmu je informace o viróze, která začíná mezi závodníky kolovat. „Jeden sportovec už je na antibiotikách a další začíná pobolívat v krku, tak jen doufáme, že se to povede podchytit a nějaké vážnější zdravotní komplikace nepropuknou,” sdělil z Loferu Slovák. Zítra je na mistrovství den závodu hlídek na krátké trati a bohužel i tentokrát se budou oficiálně rozdělovat medaile pouze v závodě singlkanoistů a kajakářů.

Výsledky ve formátu PDF: http://kanu-wildwasser.de/images/stories/pdf/ergebnisse2013/JunWm13LoferClassicTeam.pdf

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF