Kanoe.cz

Kajakáři vyjeli v Loferu stříbro na mistrovství světa juniorů

Jedno stříbro vylovily české lodě v druhém závodě mistrovství světa juniorů ve sjezdu na divoké vodě v rakouském Loferu. V soutěži tříčlenných družstev na dlouhé trati se medailově prosadila v nejsilněji obsazené kategorii kajakářů trojice Tomáš Stefan, Matyáš Zieris a Adam Neubert.

Na Saalachu nestačili Češi pouze na Němce, kteří včera v individuálním závodě obsadili první, druhé a sedmé místo a dnes naše borce porazili o jedenáct vteřin. Papírově silnější Švýcary však Stefan, Zieris a Neubert porazili téměř o šest sekund a mohli slavit stříbrný úspěch. Do první trojky se vešla i hlídka deblkanoistů, jejich závod však kvůli nízké účasti nebyl oficiální. V soutěži singlkanoistů se české družstvo ve složení Václav Kristek, Michal Šmoldas a Jan Paták umístilo na místě čtvrtém a k medaili mělo dost daleko, když na bronzový tým Itálie ztratili Češi šestnáct sekund. Bohužel neoficiální byl i závod kajakářek, což vzhledem k průběhu soutěže může naše děvčata alespoň trochu povzbudit. Těsně nad cílem trojice Martina Satková, Tereza Brožová a Eliška Čapáková vedla o čtyřicet vteřin nad týmem Francie. Tereza Brožová, stříbrná medailistka ze včerejšího individuálního závodu, však vzápětí zvrhla a Češky soutěž hlídek nedokončily. Do závodu kajakářek nastoupily pouze čtyři týmy, což je pro mistrovství světa málo. K uznání soutěže za regulérní musí v týmech startovat minimálně šest družstev. Podle trenéra českých juniorů a elitního kajakáře Tomáše Slováka za nízkou účast může i náročný vodní terén. „Slováci i Slovinci přivezli pouze dvě kajakářky. Snažili jsme se zajistit účast i dalších států, ale bohužel se to nepovedlo. Bohužel je to taková daň za vodní terén, kdyby mistrovství nebylo v Loferu, tak by ta účast byla možná lepší," povzdechl si Slovák.

Další nepříjemnou zprávou z nitra českého týmu je informace o viróze, která začíná mezi závodníky kolovat. „Jeden sportovec už je na antibiotikách a další začíná pobolívat v krku, tak jen doufáme, že se to povede podchytit a nějaké vážnější zdravotní komplikace nepropuknou,” sdělil z Loferu Slovák. Zítra je na mistrovství den závodu hlídek na krátké trati a bohužel i tentokrát se budou oficiálně rozdělovat medaile pouze v závodě singlkanoistů a kajakářů.

Výsledky ve formátu PDF: http://kanu-wildwasser.de/images/stories/pdf/ergebnisse2013/JunWm13LoferClassicTeam.pdf

1.SP Liptovský Mikuláš

MS juniorů a U23

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF