Kanoe.cz

Satková a Jelínek se Zapletalem jsou juniorští mistři světa. Češi vládnou pořadí národů.

Po úvodním závodě mistrovství světa ve sjezdu na divoké vodě v rakouském Loferu má česká výpravy dvě zlaté jednu stříbrnou, jednu bronzovou a tři bramborové medaile. Famózní začátek šampionátu, kterým byl individuální závod na dlouhé trati, vynesl Českou republiku na první místo pořadí národů a hodně povzbudil do dalších tří závodů, které ještě mladé sjezdaře na řece Saalach čekají.

Absolutorium zaslouží teprve patnáctiletá Martina Satková, která při své premiéře na mezinárodní scéně nejprve vybojovala bronz v závodě kajakářek a zhruba o dvě hodiny později zcela zničila všechny soupeřky v kategorii singlkanoistek a vyjela si v Loferu titul mistryně světa.  Druhý světový titul vyjela posádka deblkanoistů Filip Jelínek - Vojtěch Zapletal, která zvládla téměř o sedm vteřin nejrychleji tříkilometrový úsek Saalachu mezi St. Martinem a Loferem. „Musím říct, že pro všechny jsou výsledky obrovským překvapením. Před závody bylo takové klasické očekávání a nervozita, ale to, co se nám dneska povedlo je neskutečné. Hlavně je dobré, že to není o jedné lodě, ale že naši závodníci byli výborní ve všech kategoriích. Velká pochvala také míří k trenérům, kteří s tímto týmem strávili spoustu času a jeho úspěch je jejich velkou zásluhou," zářil spokojeností šéftrenér českých juniorů Jiří Kratochvíl. Přitom moc nechybělo a naše výprava mohla slavit ještě jeden titul a Martina Satková by po prvním dnu měla zlatý double. V závodě kajakářek totiž naše závodnice natočila „hodiny" (otočila loď špicí proti proudu a zpět), což byla velká časová ztráta, bez níž by velmi pravděpodobně opanovala i závod kajakářek, takto dojela „pouze" třetí těsně za svou reprezentační kolegyní Terezou Brožovou. Po chybě Satkové se z titulu radovala Švýcarka Selina Zimmermanová, která prodloužila nadvládu švýcarských závodnic v této disciplíně a věkové kategorii na nejvyšších světových akcích už na čtyři sezony.

Kromě zlata a bronzu Satkové, titulu Jelínka se Zapletalem a stříbru Brožové si česká výprava na své konto připsala i celou řadu dalších velmi kvalitních výsledků. Češi se umístili hned třikrát nejtěsněji pod stupni vítězů. Vůbec nejblíže medaili byl v závodě kajakářů Tomáš Štefan, kterému k bronzu chyběla 1,24s. V časovém odstupu byla druhá nejblíže pódiu singlkanoistka Eliška Čapáková, té k bronzovému úspěchu chyběly ze čtvrté pozice 2,61s. Poslední bramborovou medaili naší výpravy vyjel singlkanoista Václav Kristek, který na cenný kov ztratil málo přes čtyři sekundy. K dalším zajímavým umístěním patří pátá místa singlkanoisty Michala Šmoldase a singlířky Barbory Bayerové. Na šestých příčkách dojeli kajakářky Eliška Čapáková a deblíři Marek Žniva - Václav Kristek. Do elitní desítky se vešla i sedmá posádka deblového závodu Jakub Franek - Vladimír Zátopek, osmá kajakářka Barbora Bayerová, devátý kajakář Matyáš Zieris a rovněž devátá dvojice Jakub Kuča - Karel Šotola. Češi v prvním závodě mile překvapili sebe i okolí a nastavili vysokou laťku, kterou budou chtít potvrdit už v zítřejším závodě tříčlenných hlídek na dlouhé trati. 

Výsledky dlouhého sjezdu na MS juniorů v Loferu na stránce živých výsledků Alge-timing:
http://www.timingdata.info/TimeNet.Web/runs/algetimingtirol/1

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF