Kanoe.cz

Satková a Jelínek se Zapletalem jsou juniorští mistři světa. Češi vládnou pořadí národů.

Po úvodním závodě mistrovství světa ve sjezdu na divoké vodě v rakouském Loferu má česká výpravy dvě zlaté jednu stříbrnou, jednu bronzovou a tři bramborové medaile. Famózní začátek šampionátu, kterým byl individuální závod na dlouhé trati, vynesl Českou republiku na první místo pořadí národů a hodně povzbudil do dalších tří závodů, které ještě mladé sjezdaře na řece Saalach čekají.

Absolutorium zaslouží teprve patnáctiletá Martina Satková, která při své premiéře na mezinárodní scéně nejprve vybojovala bronz v závodě kajakářek a zhruba o dvě hodiny později zcela zničila všechny soupeřky v kategorii singlkanoistek a vyjela si v Loferu titul mistryně světa.  Druhý světový titul vyjela posádka deblkanoistů Filip Jelínek - Vojtěch Zapletal, která zvládla téměř o sedm vteřin nejrychleji tříkilometrový úsek Saalachu mezi St. Martinem a Loferem. „Musím říct, že pro všechny jsou výsledky obrovským překvapením. Před závody bylo takové klasické očekávání a nervozita, ale to, co se nám dneska povedlo je neskutečné. Hlavně je dobré, že to není o jedné lodě, ale že naši závodníci byli výborní ve všech kategoriích. Velká pochvala také míří k trenérům, kteří s tímto týmem strávili spoustu času a jeho úspěch je jejich velkou zásluhou," zářil spokojeností šéftrenér českých juniorů Jiří Kratochvíl. Přitom moc nechybělo a naše výprava mohla slavit ještě jeden titul a Martina Satková by po prvním dnu měla zlatý double. V závodě kajakářek totiž naše závodnice natočila „hodiny" (otočila loď špicí proti proudu a zpět), což byla velká časová ztráta, bez níž by velmi pravděpodobně opanovala i závod kajakářek, takto dojela „pouze" třetí těsně za svou reprezentační kolegyní Terezou Brožovou. Po chybě Satkové se z titulu radovala Švýcarka Selina Zimmermanová, která prodloužila nadvládu švýcarských závodnic v této disciplíně a věkové kategorii na nejvyšších světových akcích už na čtyři sezony.

Kromě zlata a bronzu Satkové, titulu Jelínka se Zapletalem a stříbru Brožové si česká výprava na své konto připsala i celou řadu dalších velmi kvalitních výsledků. Češi se umístili hned třikrát nejtěsněji pod stupni vítězů. Vůbec nejblíže medaili byl v závodě kajakářů Tomáš Štefan, kterému k bronzu chyběla 1,24s. V časovém odstupu byla druhá nejblíže pódiu singlkanoistka Eliška Čapáková, té k bronzovému úspěchu chyběly ze čtvrté pozice 2,61s. Poslední bramborovou medaili naší výpravy vyjel singlkanoista Václav Kristek, který na cenný kov ztratil málo přes čtyři sekundy. K dalším zajímavým umístěním patří pátá místa singlkanoisty Michala Šmoldase a singlířky Barbory Bayerové. Na šestých příčkách dojeli kajakářky Eliška Čapáková a deblíři Marek Žniva - Václav Kristek. Do elitní desítky se vešla i sedmá posádka deblového závodu Jakub Franek - Vladimír Zátopek, osmá kajakářka Barbora Bayerová, devátý kajakář Matyáš Zieris a rovněž devátá dvojice Jakub Kuča - Karel Šotola. Češi v prvním závodě mile překvapili sebe i okolí a nastavili vysokou laťku, kterou budou chtít potvrdit už v zítřejším závodě tříčlenných hlídek na dlouhé trati. 

Výsledky dlouhého sjezdu na MS juniorů v Loferu na stránce živých výsledků Alge-timing:
http://www.timingdata.info/TimeNet.Web/runs/algetimingtirol/1

1.SP Liptovský Mikuláš

MS juniorů a U23

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF