Kanoe.cz

Juniorům začíná v Loferu mistrovství světa ve sjezdu. Češi obhajují 15 medailí

Zítra začíná prvním závodem vrchol sezony pro juniorské sjezdaře na divoké vodě. Na řece Saalach v Loferu se od středy do soboty pojedou ve čtyřech dnech čtyři soutěže o tituly mistrů světa. Mladé kanoisty čekají individuální a týmové soutěže na dlouhých a krátkých tratích. Češi budou navazovat na úspěšné vystoupení z roku 2011, kdy na domácím šampionátu na řece Moravici vybojovali v Opavě patnáct medailí.

Před dvěma lety naší výpravě uniklo zlato, které by tentokrát Čechům slušelo. Ve výběru šéftrenéra juniorů Jiřího Kratochvíla jsou čtyři závodníci, kteří ještě pamatují domácí mistrovství světa. Jedinou individuální medaili bude z Čechů obhajovat singlkanoistka Eliška Čapáková, která na Moravici vyjela stříbro ve sprintu a loni přidala zlato v dlouhém sjezdu na mistrovství Evropy. Pro naprostou většinu našich vodáků však bude zítřejší dlouhý sjezd křest mezinárodním ohněm. Před startem mistrovství je velice náročné tipovat výsledky a umístění českých lodí. V této sezoně se bude jednat o první mezinárodní měření sil v této věkové kategorii a vzhledem k velké výměně závodníků by jakékoliv předpovídání výsledků bylo pouhou střelbou do prázdna.

První nápovědou, která naznačí, jak úspěšný by světový šampionát pro české juniory mohl být, bude zítřejší dlouhý individuální závod. Specifická trať v Loferu není příliš dlouhá a naprostá většina z tříkilometrového úseku Saalachu je také zcela nenáročná a právě tady se bude rozhodovat o medailistech. Závěrečná pasáž dlouhého závodu, která je také sprintovou tratí, je sice dost obtížná, vteřiny se tady však nahnat už nedají, maximálně se zde při fatální chybě dá závod ztratit. Jako první odstartují zítra v deset hodin a třicet minut do mistrovství světa juniorů singlkanoisté, které budou následovat kajakářky a kajakáři. Po krátké pauze se po poledni do vod Saalachu spustí singlkanoistky a deblkanoisté. Ve čtvrtek se v Loferu pojede o tituly v dlouhém závodě družstev. Pátek je vyhrazen týmovému závodu ve sprintu a šampionát uzavřou sobotní individuální sprinty.

Startovní listina středečního dlouhého závodu MSJ ve sjezdu:
http://www.alge-tirol.info/lists/Canu Junioren WM Lofer_1065.pdf
Živé výsledky během závodů budou na stránce:
http://www.alge-tirol.info/event.php?eventid=220

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF