Kanoe.cz

Juniorům začíná v Loferu mistrovství světa ve sjezdu. Češi obhajují 15 medailí

Zítra začíná prvním závodem vrchol sezony pro juniorské sjezdaře na divoké vodě. Na řece Saalach v Loferu se od středy do soboty pojedou ve čtyřech dnech čtyři soutěže o tituly mistrů světa. Mladé kanoisty čekají individuální a týmové soutěže na dlouhých a krátkých tratích. Češi budou navazovat na úspěšné vystoupení z roku 2011, kdy na domácím šampionátu na řece Moravici vybojovali v Opavě patnáct medailí.

Před dvěma lety naší výpravě uniklo zlato, které by tentokrát Čechům slušelo. Ve výběru šéftrenéra juniorů Jiřího Kratochvíla jsou čtyři závodníci, kteří ještě pamatují domácí mistrovství světa. Jedinou individuální medaili bude z Čechů obhajovat singlkanoistka Eliška Čapáková, která na Moravici vyjela stříbro ve sprintu a loni přidala zlato v dlouhém sjezdu na mistrovství Evropy. Pro naprostou většinu našich vodáků však bude zítřejší dlouhý sjezd křest mezinárodním ohněm. Před startem mistrovství je velice náročné tipovat výsledky a umístění českých lodí. V této sezoně se bude jednat o první mezinárodní měření sil v této věkové kategorii a vzhledem k velké výměně závodníků by jakékoliv předpovídání výsledků bylo pouhou střelbou do prázdna.

První nápovědou, která naznačí, jak úspěšný by světový šampionát pro české juniory mohl být, bude zítřejší dlouhý individuální závod. Specifická trať v Loferu není příliš dlouhá a naprostá většina z tříkilometrového úseku Saalachu je také zcela nenáročná a právě tady se bude rozhodovat o medailistech. Závěrečná pasáž dlouhého závodu, která je také sprintovou tratí, je sice dost obtížná, vteřiny se tady však nahnat už nedají, maximálně se zde při fatální chybě dá závod ztratit. Jako první odstartují zítra v deset hodin a třicet minut do mistrovství světa juniorů singlkanoisté, které budou následovat kajakářky a kajakáři. Po krátké pauze se po poledni do vod Saalachu spustí singlkanoistky a deblkanoisté. Ve čtvrtek se v Loferu pojede o tituly v dlouhém závodě družstev. Pátek je vyhrazen týmovému závodu ve sprintu a šampionát uzavřou sobotní individuální sprinty.

Startovní listina středečního dlouhého závodu MSJ ve sjezdu:
http://www.alge-tirol.info/lists/Canu Junioren WM Lofer_1065.pdf
Živé výsledky během závodů budou na stránce:
http://www.alge-tirol.info/event.php?eventid=220

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF