Kanoe.cz

Poslední den MS přinesl tři medaile. Kajakáři jsou mistři světa

(Dnes, v pátek 21. června v 18:30 v premiéře na ČT Sport třicetiminutový záznam z MS ve sprintu). Čeští kajakáři Richard Hála, Tomáš Slovák a Karel Slepica jsou mistři světa ve sjezdovém sprintu. Ve slovinském Solkanu naši borci vyhráli v konkurenci šestnácti týmů závod družstev a po roční pauze získali čeští kajakáři titul. Na řece Soči se jelo podle nových pravidel, kdy se počítala lepší ze dvou jízd a Čechům ke zlatu pomohlo hned první kolo, v němž porazili druhé Francouze o 0,26s.

„Modlil jsem se, aby do druhé jízdy foukalo a vydržely výsledky z první jízdy," smál se v cíli Karel Slepica, který poukázal na fakt, že ve všech závodních dnech se v Solkanu odpoledne zvedl vítr, který znemožnil vylepšení výsledků z prvních jízd a dnes se to opět potvrdilo. Češi tak už na startu druhé jízdy věděli, že jsou jistí mistři světa. „Bylo to takové zvláštní, vědět, že nemusíme ani jet, ale my jsme si tu mistrovskou jízdu naopak užili," připojil své pocity nejlepší sjezdař české výpravy Richard Hála, který k dnešnímu titulu přidal i včerejší bronz v závodě jednotlivců. Štastný byl po dojezdu i Tomáš Slovák, který dnešním vítězstvím dal zapomenout na včerejší zklamání ze čtvrtého místa. „Byli jsme připravení, že i do té druhé jízdy půjdeme naplno. Nakonec to ale nebylo třeba a vyhráli jsme výsledkem z první jízdy, je to super!" radoval se Slovák. Slovákovi, Slepicovi a Hálovi se povedl zápis do historie, protože poprvé v historii ovládl mistrovství světa mezi kajakáři tým složený ze závodníků jednoho klubu, v tomto případě kajakářů SK UP Olomouc. „Je to nejvíc co může být. Celou sezonu spolu trénujeme a pak společně vyhrajeme i mistrovství světa, to je fakt pecka," smál se znovu Slepica.

Kromě kajakářů poslední den mistrovství světa bodovaly i další tnaše ýmy. Singlkanoisté Ondřej Rolenc, Antonín Haleš a Lukáš Novosad podlehli pouze Francouzům a berou světové stříbro. „Je to pro nás cennější než stříbro před měsícem na Evropě v Bovci. Byla tu větší konkurence a jsme samozřejmě rádi, že z toho byla dvojka, i když jsme samozřejmě mysleli na zlato a o moc nám neuniklo," komentoval stříbrnou medaili nejzkušenější borec hlídky Lukáš Novosad. Poslední medaili přidali deblkanoisté Ondřej Rolenc - Jan Šťastný, Michal Šrámek - Lukáš Tomek a Roman Mornštejn - Petr Veselý. Češi v deblech skončili třetí a to opět díky výkonu v první jízdě. Z druhé byli navíc diskvalifikováni, protože Rolenc zapomněl vyměnit na své vestě čísla mezi závody singl deblkánoí. Podle všech ostatních výsledků by však Češi stejně na vylepšení svého prvního času neměli. Česká výprava tak nakonec na světovém šampionátu získala pět medailí a znovu se zařadila k nejlepším zemím sjezdového světa.

Výsledky ve formátech PDF z dnešních závodů jsou na stránce: http://www.timing-mojstrana.com/

1.SP Liptovský Mikuláš

MS juniorů a U23

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF