Kanoe.cz

Rolenc se Šťastným mají světový bronz

První medaili české výpravy na mistrovství světa ve sprintu na divoké vodě vyjela deblová dvojice Ondřej Rolenc - Jan Šťastný. Naši borci v nočním finále porazili dvojnásobné mistry světa z Francie, loď Alzingre - Claudepierre, i další francouzské deblíře, kteří před měsícem brali medaile na mistrovství Evropy.

Rolda s Chrudošem na Soči nestačili jen na domácí dvě posádky. Mistry světa se stali Sašo Taljat s Lukou Božičem a stříbro vyjeli Simon Hočevar s Blažem Cofem. Pro Taljata s Božičem, výborné slalomáře a účastníky OH v Londýně, to je už třetí titul mistrů světa ve sjezdu, první dvě světové zlata vyjeli v roce 2010 ve španělském Sortu a od té doby se věnovali výhradně slalomu. Pro Rolence se Šťastným je zisk bronzu korunováním výborné sezony, v níž jasně ovládli domácí kvalifikaci a nakonec uspěli i na světovém šampionátu. „Konkurence tady byla fakt velká a získat medaili je super. Před měsícem vyhrály Evropu tři francouzské lodě a teď nemá medaili nikdo z nich. Kdyby tady nebyli ti slalomáři, tak máme titul," usmíval se po dojezdu nočního finále zadák Jan Šťastný, který poukazoval na to, že obě slovinské lodě mají blíže ke slalomu než sjezdu. Ke světovému titulu našim závodníkům skutečně moc nechybělo, na Božiče s Taljatem ztratili Češi jen 0,58s a na stříbro chyběly pouhé dvě setiny. Druhá česká posádka Michal Šrámek s Lukášem Tomkem, která obhajovala loňský bronz z MS ve Francii, dojela v nočním finále na šesté pozici a o tři místa vylepšila svůj kvalifikační výsledek.  „Když jsem se díval před závody na startovku, tak jsem si říkal, že už postup do finále bude úspěch. Nakonec jsme skončili šestí, takže letošní sezona je bez medaile, ale zajeli jsme dobrou jízdu, takže spokojenost," hodnotil výsledek Lukáš Tomek.

V závodě kajakářek skončila Klára Paďourová devátá. Mladá závodnice postoupila z odpolední kvalifikace jako jediná Češka a ve finále se ještě o dvě místa zlepšila. Stejně jako loni ve Francie tak Paďourová je nejlepší Češkou a znovu v elitní desítce. „Jsem moc spokojená, byl to pěkný a docela vyrovnaný závod. Je vidět, že se snad zlepšuju i když rezervy tam stále jsou," komentovala svůj závod pod umělým osvětlením na břehu Soči Paďourová. Mistryní světa je v kajaku žen Britka Hannah Brownová. Vítězka kvalifikace s přehledem ovládla i finále a po několikaleté pauze, kdy se věnovala rychlostní kanoistice se vrátila na divokou vodu vítězně.

V sobotu se jedou zbylé individuální závody, tedy soutěže singlkanoistek, kajakářů a singlířů. Finále začínají ve čtyři hodiny odpoledne a chybět snad nebudou ani Češi. Finálové jízdy přenáší živě slovinská televize TVS 2 a to od 15:55 a živě je můžete sledovat i na internetu:
http://ava.rtvslo.si/predvajaj/v-zivo-tv-slovenija-2/tv.slo2/.
Výsledky online (a také všechny výsledky včerejších závodů) jsou na adrese:
http://www.123result.com/Live.aspx?EventId=sprintWC2013&User=slovenia&Season=CS_2013
Dění můžete sledovat také na facebooku ČSK

1.SP Liptovský Mikuláš

MS juniorů a U23

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF