Kanoe.cz

Kajakáři jsou mistři Evropy ve sprintu. Slovák dojel druhý

Šest medailí vybojovali ve sprintech Češi v závěrečný den mistrovství Evropy ve sjezdu na divoké vodě. Na řece Soči byl ve Slovinsku druhý kajakář Tomáš Slovák, který podlehl jen domácímu favoritovi Nejci Žnidarčičovi.

„Já jsem strašně spokojený. Je to můj druhý nejlepší výsledek ve sprintu, takže paráda," vzpomněl v cíli Slovák deset let starý titul mistra Evropy z domácí vody v Karlových Varech. „Nejc je v posledních letech k neporažení. Dvakrát vyhrál mistrovství světa a dnes Evropu, takže pro mě je stříbro malé zlato," smál se Slovák. Důvod ke smíchu měl v cíli i singlíř Ondřej Rolenc, který dojel třetí. V kvalifikaci, která byla kvůli včerejšímu odložení závodu zkrácena jen na jednu jízdu sice vyhrál, s bronzem ale byl spokojený. „Doplnil jsem sbírku, ke zlatu a stříbru i bronz, takže dobrý. Bylo to vyrovnaný a každá medaile je úspěch," hodnotil své vystoupení v Bovci Rolenc. Jen o jedenáct setin za Rolencem dopádloval veterán Lukáš Novosad a pro něj byl výsledek velkým překvapením. „Za čtyřku jsem moc rád. Jezdím pro radost, pomáhám klukům v tréninku a mám radost, že jim můžu pomoct v hlídce," řekl Novosad.  Třetí individuální medaili dodala singlířka Radka Valíková, která nestačila jen na Francouzsku Paolettiovou.

Stejně jako Novosad skončila těsně pod stupni vítězů posádka obhájců sprintového titulu Michal Šrámek - Lukáš Tomek. Jejich tváře ale na rozdíl od Novosada v cíli zakrývaly chmury. „Je to pro nás zklamání. Medaile byla hodně blízko (pozn. 0,13s), ale můžeme si za to sami. Ve válci nad cílem nás voda úplně zastavila a tam jsme si to prohráli," netajil rozhořčení Lukáš Tomek. Šesté místo ujel ještě kajakář Richard Hála a sedmou pozici obsadila v dnešním mistrovském sprintu kajakářka Anna Zástěrová.

V odpoledním závodě družstev naše barvy znovu bodovaly. Ve zkráceném programu, kdy se sprintové hlídky jely jen na jednu jízdu, přidali naši sjezdaři poslední tři cenné kovy. Hned v úvodní kategorii kajakáři Richard Hála, Kamil Mrůzek a Tomáš Slovák znovu dokázali svou špičku a zvítězili. „Slovinci, kteří jeli poslední a byli největšími favority udělali těsně nad cílem velkou chybu. Kdyby jeli v pohodě, tak by to bylo asi hodně těsné, takhle skončili až pátí a my máme zlato," smál se nejzkušenější člen týmu Kamil Mrůzek. 

Po zisku zlata na dlouhé trati dnes ve sprintu singlíři nestačili na trio Francie a trojice Ondřej Rolenc, Antonín Haleš a Lukáš Novosad skončila druhá. V deblech uhájili Michal Šrámek s Lukášem Tomkem, Roman Mornštejn s Petrem Veselým a Daniel Suchánek s Janem Jílkem bronz o pouhých 0,07s před družstvem Slovenska. Celkem Češi ve Slovinsku vyjeli dvanáct medailí. Za měsíc se sjezdaři ve Slovinsku sejdou znovu a opět na Soči. V Solkanu se ti nejlepší poperou o tituly mistrů světa ve sprintu.

Výsledky ke stažení na stránce: http://www.timing-mojstrana.com/

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF