Kanoe.cz

Mrůzek s Rolencem stříbrní na Evropě

Tři medaile získali Češi v prvním závodě na mistrovství Evropy ve sjezdu v Bovci. V programu, který nakonec odpovídá původnímu plánu, ovšem na zkrácené trati, si pro stříbro v dlouhém závodě dojeli Kamil Mrůzek na kajaku a Ondřej Rolenc v singlkánoi. Bronz si ze závodu singlkanoistek odnesla Radka Valíková. S plnou spokojeností dopadla pro českou výpravu i podvečerní soutěž družstev na dlouhé trati. Singlíři Ondřej Rolenc, Antonín Haleš a Lukáš Novosad vyhráli a získali titul mistrů Evropy, deblíři a kajakářky jsou třetí.

Na pětikilometrové trati chyběly Rolencovi k zisku evropského titulu jen tři vteřiny o které zaostal za vítězným Němcem Normenem Weberem. V mužském kajaku se po roční pauze znovu prosadil na stupně vítězů Kamil Mrůzek. Zkušený kajakář na Soči nestačil na úřadujícího mistra světa, Tobiase Bonga z Německa, a jen tak tak uhájil stříbro před Francouzem Remi Petem. „Bylo to nakonec jen o šest setin, tedy asi půl centimetru. Na trati jsem měl informaci, že jedu s Remim na nule a tak jsem se v posledních metrech vyhecoval," popsal závod Mrůzek, který právě v Bovci před čtrnácti lety získal svou první mezinárodní medaili, když tehdy spolu se svým bratrem Davidem a současným koučem reprezentačního družstva Robertem Kneblem dojel třetí na mistrovství Evropy v závodě hlídek na dlouhé trati.

Velmi spokojený byl v cíli i Ondřej Rolenc. „Stále se zlepšuju a po bronzech se začínám blížit k prvnímu místu. Za rok je mistrovství světa v italské Valtellině, tak třeba tam to klapne. Normen, který vyhrál, jel dneska za mnou o pět čísel a tak jsem moc informací o něm neměl, což je škoda," zhodnotil svůj závod Rolenc. Třetí individuální medaili ze Soči vylovila Rolencova oddílová kolegyně Radka Valíková v singlu žen, která věří, že zítra se jí ve sprintu povede o poznání lépe.

Blízko medaili byli ve velice vyrovnaném závodě deblířů Lukáš Uncajtik s Davidem Lisickým chybělo na bronz něco třes tři sekundy a obsadili šesté místo. „Je to zase trochu smůlu. Stejně jako loni jsme poslední z těch vyrovnaných a přitom k medaili moc nechybí," posteskl si zadák David Lisický v cíli. Do desítky se ještě vešli  devátí kajakářka Klára Paďourová, deblíři Petr Veselý s Romanem Mornštejnem a singlíř Lukáš Novosad. Desátá místa posbírali kajakář Tomáš Slovák, singlíř Antonín Haleš a deblíři Lukáš Tomek s Michalem Šrámkem. Dlouhý sjezd ovládli Němci, kteří získali zlato v singlu (Normen Weber) kajaku (Tobias Bong) i ženském kajaku (Manuela Stoberlová).

Podvečerní závod družstev začal pro Čechy parádně. Hned v první kategorii naše trio bralo zlato. Ondřej Rolenc, Antonín Haleš a Lukáš Novosad vyhrálo před Francouzi a po zásluze si odnáší titul mistrů Evropy. Přitom jízda se našim borcům příliš nevyvedla. „Super je, že Tonda je obrovskej hecař a v hlídce zajel rychleji než v individuálním závodě. Já jsem si cestou šoupl hodiny a Lukas se převrátil a eskymoval, takže to bylo maso. Když nám pak hlásili, že jsme na nule, tak Tonda zabral a ujel mi hned o loď a i díky tomu to klaplo na zlato," smál se v cíli Rolenc.

Další dvě medaile do české sbírky prvního dne dodali kajakářky a deblíři a obě mají bronzový lesk. K třetímu místu pomohla mladé Kláře Paďourové a ještě mladší juniorce Tereze Brožové nejlepší sjezdařka historie Michala Mrůzková, která se pro start v hlídce nechávala dlouho přemlouvat, ale nakonec podlehla a splnila ostatním dvěma kajakářkám medailový sen. V kategorii deblířů Češi (Petr Veselý - Roman Mornštejn, Lukáš Uncajtik - David Lisický a Michal Šrámek s Lukášem Tomkem) odrazili Slováky a i oni vyjeli pro naši výpravu bronz. Zítra ME pokračuje závodem jednotlivců ve sprintu a to by měl být čas pro naše specialisty, kteří se připravují právě na tento start.

Výsledky ke stažení ve formátu pdf na stránce: http://www.timing-mojstrana.com/

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF