Kanoe.cz

Mrůzek s Rolencem stříbrní na Evropě

Tři medaile získali Češi v prvním závodě na mistrovství Evropy ve sjezdu v Bovci. V programu, který nakonec odpovídá původnímu plánu, ovšem na zkrácené trati, si pro stříbro v dlouhém závodě dojeli Kamil Mrůzek na kajaku a Ondřej Rolenc v singlkánoi. Bronz si ze závodu singlkanoistek odnesla Radka Valíková. S plnou spokojeností dopadla pro českou výpravu i podvečerní soutěž družstev na dlouhé trati. Singlíři Ondřej Rolenc, Antonín Haleš a Lukáš Novosad vyhráli a získali titul mistrů Evropy, deblíři a kajakářky jsou třetí.

Na pětikilometrové trati chyběly Rolencovi k zisku evropského titulu jen tři vteřiny o které zaostal za vítězným Němcem Normenem Weberem. V mužském kajaku se po roční pauze znovu prosadil na stupně vítězů Kamil Mrůzek. Zkušený kajakář na Soči nestačil na úřadujícího mistra světa, Tobiase Bonga z Německa, a jen tak tak uhájil stříbro před Francouzem Remi Petem. „Bylo to nakonec jen o šest setin, tedy asi půl centimetru. Na trati jsem měl informaci, že jedu s Remim na nule a tak jsem se v posledních metrech vyhecoval," popsal závod Mrůzek, který právě v Bovci před čtrnácti lety získal svou první mezinárodní medaili, když tehdy spolu se svým bratrem Davidem a současným koučem reprezentačního družstva Robertem Kneblem dojel třetí na mistrovství Evropy v závodě hlídek na dlouhé trati.

Velmi spokojený byl v cíli i Ondřej Rolenc. „Stále se zlepšuju a po bronzech se začínám blížit k prvnímu místu. Za rok je mistrovství světa v italské Valtellině, tak třeba tam to klapne. Normen, který vyhrál, jel dneska za mnou o pět čísel a tak jsem moc informací o něm neměl, což je škoda," zhodnotil svůj závod Rolenc. Třetí individuální medaili ze Soči vylovila Rolencova oddílová kolegyně Radka Valíková v singlu žen, která věří, že zítra se jí ve sprintu povede o poznání lépe.

Blízko medaili byli ve velice vyrovnaném závodě deblířů Lukáš Uncajtik s Davidem Lisickým chybělo na bronz něco třes tři sekundy a obsadili šesté místo. „Je to zase trochu smůlu. Stejně jako loni jsme poslední z těch vyrovnaných a přitom k medaili moc nechybí," posteskl si zadák David Lisický v cíli. Do desítky se ještě vešli  devátí kajakářka Klára Paďourová, deblíři Petr Veselý s Romanem Mornštejnem a singlíř Lukáš Novosad. Desátá místa posbírali kajakář Tomáš Slovák, singlíř Antonín Haleš a deblíři Lukáš Tomek s Michalem Šrámkem. Dlouhý sjezd ovládli Němci, kteří získali zlato v singlu (Normen Weber) kajaku (Tobias Bong) i ženském kajaku (Manuela Stoberlová).

Podvečerní závod družstev začal pro Čechy parádně. Hned v první kategorii naše trio bralo zlato. Ondřej Rolenc, Antonín Haleš a Lukáš Novosad vyhrálo před Francouzi a po zásluze si odnáší titul mistrů Evropy. Přitom jízda se našim borcům příliš nevyvedla. „Super je, že Tonda je obrovskej hecař a v hlídce zajel rychleji než v individuálním závodě. Já jsem si cestou šoupl hodiny a Lukas se převrátil a eskymoval, takže to bylo maso. Když nám pak hlásili, že jsme na nule, tak Tonda zabral a ujel mi hned o loď a i díky tomu to klaplo na zlato," smál se v cíli Rolenc.

Další dvě medaile do české sbírky prvního dne dodali kajakářky a deblíři a obě mají bronzový lesk. K třetímu místu pomohla mladé Kláře Paďourové a ještě mladší juniorce Tereze Brožové nejlepší sjezdařka historie Michala Mrůzková, která se pro start v hlídce nechávala dlouho přemlouvat, ale nakonec podlehla a splnila ostatním dvěma kajakářkám medailový sen. V kategorii deblířů Češi (Petr Veselý - Roman Mornštejn, Lukáš Uncajtik - David Lisický a Michal Šrámek s Lukášem Tomkem) odrazili Slováky a i oni vyjeli pro naši výpravu bronz. Zítra ME pokračuje závodem jednotlivců ve sprintu a to by měl být čas pro naše specialisty, kteří se připravují právě na tento start.

Výsledky ke stažení ve formátu pdf na stránce: http://www.timing-mojstrana.com/

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF