Kanoe.cz

Mistrovství Evropy ve sjezdu na divoké vodě ohrožuje velká voda

Ačkoliv už zítra startuje mistrovství Evropy ve sjezdu a sprintu ve slovinském Bovci, ještě teď není jasné kde, kdy a co se bude dít. Počasí ve slovinském středisku dnes ukazuje vlídnou tvář a okolí vypadá jako z propagačních materiálů cestovních kanceláří, poslední dny však propršely a výrazná změna k horšímu, která by měla do Julských Alp přijít v sobotu, děsí organizátory šampionátu.

Řeka Soča v posledních týdnech vytrvale drží nadstav a její peřeje jsou o poznání náročnější než obvykle. V pondělí navíc v Soči utonul místní guide, který nezvládl své plavidlo s klienty a i proto se předběžně rozhodlo o zkrácení tratě, přičemž by se vynechala poslední, nejtěžší a zároveň nejkrásnější úsek pod obcí Trnovo ob Soči, kde se navíc měl odjet závod ve sprintu. Jak ale všichni opakují, zatím se pouze ví, že se nic neví.

Ve hře je stále několik variant vývoje programu ME.  První, asi nejméně pravděpodobná variantou je, že program zůstane nezměněn, tedy dlouhý sjezd a závod družstev na dlouhé trati v pátek, v sobotu individuální sprint a nedělní závěrečné družstva na krátké trati. Další možností je, že se oba individuální závody odjedou už v pátek, sobota zůstane volná a v neděli ME zakončí závod družstev. Poslední zatím probíranou variantou je páteční sprint, nedělní dlouhý sjezd a nedělní závody hlídek.

O osudu ME se rozhodne už za pár chvil. Ve čtyři hodiny proběhne další porada trenérů a organizátorů a podle předpovědi počasí se definitivně rozhodne o jedná zvýše zmíněných variant (pokud se samozřejmě neobjeví ještě další, dosud zatím neznámá verze vývoje). Češi a všichni sjezdaři si však na něco podobného už zvykli. Před třemi lety na mistrovství světa ve španělském Sortu vysoká voda také zasáhla výrazně do programu i tratě a tak pro nikoho není tento současný vývoj až takovou překážkou a novinkou.

Oficiální stránky ME: http://soca2013.si/

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF