Kanoe.cz

Česká výprava nejlepší na MS juniorů ve sjezdu

undefined(Ve čtvrtek 4. 8. od 19:15 na programu ČT 4 záznam z průběhu MSJ ve sjezdu) O víkendu se završilo Mistrovství světa juniorů ve sjezdu na divoké vodě. V Hradci nad Moravicí se v individuálních závodech české lodě prosadily osmkrát na stupně vítězů.

V klasickém sjezdu skončil druhý loňský mistr Evropy na singlu Vladimír Slanina, přičemž na zlato našemu borci scházela v cíli pouhá vteřina. „Jako mistr Evropy jsem si věřil na zlato, ale bohužel to nevyšlo. Se stříbrem jsem ale hodně spokojený,“ komentoval v cíli svůj výkon Slanina. Mistrem světa se stal Francouz Antoine Demateis.

Rovněž druhá byla na Moravici kajakářka Klára Paďourová. O stříbro se naše jednička podělila s Francouzskou Manon Hostensovou, s níž zajela na pětikilometrové trati shodný čas. Po dojezdu vítězky a obhájkyně Melanie Mathysová nechala Paďourová průchod své obrovské radosti. „Jela jsem si svým tempem, ani jsem si nenechala hlásit mezičasy na soupeřky, ale už při dojezdu jsem věděla, že to bude dobré. Stříbro je skvělé,“ široce se usmívala Paďourová. Spokojená byla i obhájkyně titulu Mathysová: „Obhajoba byla hrozně náročná. Před dvěma lety ode mě nikdo nic nečekal a byla jsem v klidu. Jít do závodu jako favoritka je něco úplně jiného,“  Švýcarka Mathysová.

Cenného kovu jsme se dočkali i v nejobsazenější kategorii kajakářů. Po zdravotních problémech v průběhu roku se k bronzu na MSJ odrazil Jonatán Šrámek, který v závodě nechal všechno. „V cíli jsem už neměl síly. Celou trať mě povzbuzovali a už jsem vůbec nemohl.“ mistrem světa se stal Ital Pierpaolo Bonato, který na našeho Šrámka najel jedenáct vteřin.

Poslední bronz se pro nás v sobotu zrodil v nové kategorii singlkanoistek. Opavská Denisa Foltysová porazila o 0,24 svou oddílovou kolegyni Márii Mrázkovou a získala historickou medaili, které si hodně váží. „Jsem strašně spokojená, chtěla jsem získat medaili a hned v prvním závodě se mi to povedlo.“ První mistryní světa se stala Francouzka Marjolaine  Hecquetová.

Pouze v deblkánoi se Češi na stupně vítězů neprotlačili. Posádka Dan Suchánek – Jan Jílek skončila o necelou vteřinu za medailí na čtvrtém místě. Mistry světa se stali Francouzi Ruiz – Pazat.

Nedělní individuální závod ve sprintu, tedy poslední závod šampionátu, se Čechům skutečně vydařil. Ziskem pěti medailí se završila sbírka domácí výpravy na patnácti cenných kovech. V singlkánoi juniorek si pro stříbro dojela Eliška Čapáková. „Já tomu furt nevěřím. Prostě ne. Ve druhé jízdě jsem se málem převrátila a myslela si, že je všechno v trapu,“ popsala své pocity těsně po dojezdu Čapáková.

Druhé stříbro z Moravice získal singlíř Slanina, který znovu nestačil jen na Francouze Demateise. Náš nejlepší singlíř v cíli svou spokojenost shrnul do krátkého prohlášení: „Jsem nejšťastnější člověk v republice.“

Druhou medaili ve dvou dnech vybojovala kajakářka Paďourová. Ve dvoukolovém sprintu dojela třetí. Mistryní světa je výborná slovinská slalomářka Anja Novaková. Rovněž v kajaku juniorů kralovali specialisté slalomáři, kteří si rozebrali všechny tři medaile. Obrovská radost propukla v táboře našich východních sousedů poté, co se mistrem světa stal Slovák Andrej Málek. „Nedá se to popsat co cítím. Stát se mistrem světa je něco výjimečného. Před dvěma týdny jsem získal medaili i na juniorském mistrovství Evropy ve slalomu a teď tohle, to je prostě neuvěřitelné,“ těžko hledal slova Málek. Náš Jonatán Šrámek skončil tentokrát pátý.

Poslední dva bronzy do české sbírky přidali deblíři Daniel Suchánek s Janem Jílkem a singlířka Denisa Foltysová, která obhájila sobotní úspěch i na krátké trati. „Konečně to vyšlo, moc jsme chtěli medaili a povedlo se to. Je to naše poslední mistrovství, takže je to krásné loučení,“ radoval se zadák české deblkánoe Jan Jílek. 

Celkově naše výprava na domácí vodě posbírala patnáct cenných kovů. K naprosté spokojenosti snad chyběla jen zlatá tečka v podobě světového titulu, který našim závodníkům unikl. V bodovém hodnocení však Češi vyhráli hodnocení států v klasickém sjezdu i sprintu. Šampionát pro naše barvy tak skončil jednoznačným úspěchem a to nejen po sportovní ale i organizátorské stránce.

Výsledky MSJ na stránkách: http://www.results.cz/livep/schedule.php?event=2011ICFWCWJ


1.SP Liptovský Mikuláš

MS juniorů a U23

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF