Kanoe.cz

Češi na Mistrovství světa juniorů mají už šest medailí

Na Mistrovství světa juniorů ve  sjezdu na divoké vodě dnes přidali Češi do medailové sbírky dva bronzy. V závodě družstev ve sprintu se prosadili singl i deblkanoisté.

Sprint se ve sjezdu jezdí na součet dvou jízd a Čeští singlíři, kajakáři i kajakářky byli shodně po prvním kole pátí. V druhé jízdě se všechny české týmy zlepšily, na medaili však dosáhli pouze singlkanoisté. Trio Vladimír Slanina, Šimon Jelínek, Štěpán Zapletal vybojovalo bronz a to i s eskymáckým obratem. „V posledním skoku nad cílem jsem kontroloval jestli Štěpán jede za mnou, trochu jsme se srazili a prostě jsem tam padnul. Naštěstí to bylo už za cílem, takže to cinklo,“ popsal dramatický dojezd eskymující Vladimír Slanina. Mistry světa se stali Francouzi Demateis, Roos, Ruiz. Stříbrní jsou Němci.

Druhý bronz z Moravice vytěžili deblíři. Šestice Daniel Suchánek – Jan Jílek, Šimon Jelínek – Ondřej Smolka, Jakub Franek – Václav Kristek už po prvním kole byli třetí a medaili udrželi i po druhé jízdě. Pro Šimona Jelínka to byla ve čtvrtém startu na MS už čtvrtá medailová radost. V cíli oceňovali deblkanoisté hlavně mladou posádku Franek – Kristek. „Mladí borci jeli výborně. Udrželi se na vlně a to není vůbec jednoduché. Byl to boj a jsme šťastní z bronzu,“ pochvaloval si výkon Daniel Suchánek. Stejně jako v singlu i v deblu vyhrál tým Francie. Stříbrná medaile míří do Německa.

O poznání méně spokojení byli v cíli kajakáři. Zlepšení o víc jak vteřinu v druhé jízdě naši trojici Matyáš Zieris, Jonatán Šrámek a Ondřej Smolka sice posunulo vzhůru, ale na medaili to nestačilo. Kajakáři obsadili nepopulární čtvrtou příčku. Na třetí Italy chyběla Čechům sekunda. Naopak o 0,04 s uhájili bramborovou pozici před Francouzi, kteří v druhém kole chybovali a propadli se na páté místo z druhé příčky. Jasné vítězství v kajaku zaznamenali Slovinci Brus, Oven, Debeljak, kteří byli s přehledem nejrychlejší v obou jízdách.

Kajakářky Klára Paďourová, Tereza Brožová a Pavlína Zástěrová nezopakovaly výkon z dlouhé tratě a skončily páté. Skvělý den francouzské kanoistiky završily kajakářky, které po včerejším čtvrtém místě dnes vyhrály. K titulu je vynesl nejrychlejší čas dne, který je v druhém kole posunul před vedoucí Němky.

Zítra je na šampionátu den volna. O víkendu přijdou na řadu individuální soutěže.

Výsledky ve formátu PDF a startovní listiny na další soutěže naleznete na stránce: http://www.results.cz/livep/schedule.php?event=2011ICFWCWJ (výběr podle data a disciplíny)

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF