Kanoe.cz

První den Mistrovství světa bereme čtyři medaile

Všechny české hlídky na startu se v úvodním závodě prosadily na stupně vítězů. Celková bilance prvního dne je z českého pohledu hodně dobrá. Dvě stříbra, dva bronzy.

V kategorii kajakářek si pro stříbro dojela trojice Klára Paďourová, Tereza Brožová a Pavlína Zástěrová, která je skvělou slalomářkou a před jedenácti dny získala stříbro na slalomovém Mistrovství Evropy v Bosně. „Je to můj první sjezdový úspěch, tak si toho hodně vážím,“ usmívala se po dojezdu Zástěrová. V cíli zářila i opavská kajakářka Tereza Brožová, která na domácí trati cítila velkou podporu ze břehu. „Bylo to skvělé. Povzbuzovali nás lidi celou cestu. Dokonce i můj třídní učitel! Za tu podporu bych všem chtěla poděkovat,“ svěřila se Brožová. Češky uhájily stříbro před třetími Němkami o necelou vteřinu, ačkoliv v půlce tratě ještě ztrácely a byly průběžně až čtvrté. Mistryněmi světa se staly děvčata z Itálie - Constanza Bonaccorsiová, Giulia Orvietová a Cristina Favarettová, které na pětikilometrové trati zvítězily v čase 18:09,66 a porazily druhé Češky o deset vteřin.

V nejobsazenější kategorii kajakářů získala česká trojice Jonatán Šrámek, Matyáš Zieris a Tomáš Stefan bronz. V konkurenci patnácti týmů naši nestačili jen na mistry světa z Německa a druhé Francouze. „Závod byl neuvěřitelný. Všichni, kdo se v Česku točí kolem kajaku s námi jeli celou dobu po břehu na kole a doslova nás hnali do cíle. Nikdy jsem něco takového nezažil a byl to úžasný zážitek,“ popisoval bouřlivou atmosféru kolem řeky Moravice Matyáš Zieris. „Od startu jsme měli co dvě minuty mezičas. Bylo to pro nás těžké, protože jsme věděli, že na Němce nemáme, ale mohli jsme si tak hlídat dotírající Italy. S bronzem jsme spokojení,“ dodal Šrámek.

Zbylé dvě medaile na Moravici získali kanoisté. Druzí dojeli deblíři Daniel Suchánek – Jan Jílek, Šimon Jelínek – Ondřej Smolka a Karel Habich s Matějem Valou. Češi na trati bojovali hlavně s týmem Německa, který porazili o devět vteřin. Na titul Francouzů však našim kanoistům chybělo více než 46 vteřin. Čtvrtou medaili do české sbírky přidali singlíři Vladimír Slanina, Šimon Jelínek a Štěpán Zapletal. Pro Šimona Jelínka to znamenalo po stříbru z deblkánoe  dnes už druhý cenný kov. Vladimír Slanina byl členem bronzové hlídky také před dvěma lety na posledním MS juniorů ve švýcarském Buochs. „Bylo to trochu jiné než minule. Ve Švýcarsku jsem byl nejslabší z naší trojice, naopak tady jsem měl za úkol z pozice nejrychlejšího pomoct Štěpánovi a jsem rád, že to vyšlo na medaili,“ srovnal dvě mistrovské medaile Vladimír Slanina. Mistry světa v kategorii singlkanoistů se stali Francouzi -Demateis, Roos a Ruiz. Titul uhájili o tři sekundy před Němci.

Poslední kategorií na startu byla singlkánoe žen. V této nové disciplíně měly nastoupit pouze dvě hlídky a tak soutěž nebyla oficiální součástí MSJ. Nakonec však odstartovala jen naše děvčata ve složení Denisa Foltysová, Eliška Čapáková a Mária Mrázková.  Singlířky zvládly dlouhý sjezd v čase 22:20.36.

Zítra MS juniorů pokračuje závodem družstev ve sprintu. Start závodu je stanoven na 15:00.

Výsledky ve formátu PDF a startovní listiny na další soutěže naleznete na stránce: http://www.results.cz/livep/schedule.php?event=2011ICFWCWJ (výběr podle data a disciplíny)

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF