Kanoe.cz

Mrůzek a Zástěrová druzí na Světovém poháru v Bovci

Pět dní po skončení světového šampionátu ve sprintu na divoké vodě už sjezdaři znovu bojovali o mezinárodní vavříny. Ze Světového poháru ve slovinském Bovci si naši reprezentanti odvážejí dvě stříbra. Kajakář Kamil Mrůzek a kajakářka Anna Zástěrová skončili shodně druzí v dlouhém sjezdu na slovinské řece Soči. Kajakář Tomáš Slovák a singlkanoista Ondřej Rolenc skončili těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě.

Česká medailová žeň mohla být ještě výraznější, nedělní závod ve sprintu však spláchla noční průtrž. Voda v Soči přes noc nebezpečně stoupla a závody museli organizátoři zrušit. Letošní seriál Světových pohárů se tak smrskl na pouhé tři klání, z nichž Češi absolvovali pouze závěrečný podnik v Bovci a v celkovém hodnocení tak neměli šanci na úspěch.

Jednu ze svých nejúspěšnějších sezón zakončil Kamil Mrůzek dalším pódiovým umístěním. Po dvou letech, kdy se českému kajakářskému esu individuálně tolik nedařilo se letos Mrůzek světu představil v bývalé formě. Z Mistrovství Evropy v Srbském Kraljevu dovezl individuální bronz v dlouhém sjezdu, k němuž přidal stříbro z hlídky na dlouhé trati a zlato ze sprintové hlídky. Před týdnem Mrůzek v Augsburgu překvapivě vybojoval historicky nejlepší výsledek českého kajakáře na Mistrovství světa ve sprintu, když dojel druhý a vydařený šampionát ozdobil zlatem z hlídek. O pár dní později se znovu individuálně prosadil na stupně vítězů. Na dlouhé trati v Bovci podlehl pouze úřadujícímu mistru Evropy Petu Remimu z Francie a na své oblíbené řece vybojoval stříbro v závodě SP. Tomáši Slovákovi technická trať na Soči přinesla čtvrté místo. Za třetím Rakušanem Schmidtem zaostal o půl vteřiny.

První medailový úspěch své kariéry ve Světovém poháru oslavila v Bovci kajakářka Anna Zástěrová. Od zlaté Švýcarky Abgottsponové naši kajakářku dělilo pouhých 49 setin sekundy. Po světovém šampionátu prořídle pole kajakářek pomohlo k nejlepšímu výsledku i juniorce Kláře Paďourové, která z pátého místa na vítězku ztratila jen deset vteřin. Skvělý výsledek zaznamenal v singlu Ondřej Rolenc, který dojel čtvrtý. Třetí muž světového šampionátu v Augsburgu měl ze všech našich reprezentantů nejtěžší pozici. Právě singl mužů byl totiž ve Slovinsku nejsilněji obsazenou disciplínou. Z absolutní špičky prakticky nikdo nechyběl a Rolenc mezi sjezdovou elitou potvrdil, že se s ním bude muset počítat. Na vítězného Milihrama ztratil Rolenc deset vteřin.

Výsledky závodů v PDF z SP v Bovci na stránce: http://www.timing-mojstrana.com/download.php?id=1212
 

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

AusOpen 2017

Kanoista divoké vody 2016

SP 2016 Tacen

logo Tacen2016

Tacen (SLO)
9. - 11. 9. 2016

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF