Kanoe.cz

První MS ve sjezdovém sprintu začíná už v sobotu

Umělá slalomová dráha v německém Augsburgu opět píše historii. První kanál pro divokou vodu na světě, který v roce 1972 hostil olympijský slalom her v Mnichově, přivítá o víkendu historicky první Mistrovství světa ve sprintu.

Doposud sjezdaři měli mistrovství světa pouze co dva roky a byla společná pro obě disciplíny – dlouhý sjezd a sprint. Letos poprvé se sprinty osamostatnily a každý sudý rok tak ke klasickým světovým šampionátům přibydou i ty čistě sprintové. Augsburg je jedinečný také tím, že doposud sjezdaři byli kvůli dlouhým závodům „schování“ v horách na divokých řekách, tentokrát se podobně jako slalomáři představí uprostřed města mezi davy diváků.

Nový model světového šampionátu přinesl i změny v pravidlech. Kvůli zatraktivnění se Mezinárodní kanoistická federace (ICF) i ve sprintu vydala podobnou cestou jako ve slalomu. Tradiční dvoukolový závod tentokrát bude pouze kvalifikací, z níž postoupí deset až patnáct lodí do jediné finálové jízdy. Závody MS se také ze dvou dnů natáhly do tří. V sobotu se nejprve v kvalifikaci, a pak o cenné kovy ve finále, střetnou singlkanoisté a kajakářky. O den později se do vln augsburgského Eiskanalu spustí kajakáři, deblkanoisté a singlkanoistky. V pondělí, den německého státního svátku, Mistrovství skončí závodem tříčlenných hlídek.

Sjezdaři z dvaceti zemí celého světa budou před bouřlivým publikem bojovat o tituly světových šampiónů. Mezi téměř sto padesáti kanoisty by měla být hodně vidět i dvacetičlenná výprava z České republiky. Ve výběru našeho národního týmu nechybí obhájce bronzu z této disciplíny v kajaku Tomáš Slovák a také osminásobný mistr světa ve stejné disciplíně Kamil Mrůzek. V Německu ladí formu také čerství mistři Evropy ve sprintu na deblkánoi Lukáš Tomek s Michalem Šrámkem a bronzový muž nedávného evropského šampionátu v kajaku Richard Hála. Na premiérovém šampionátu startuje i Hana Peterková, která před necelým měsícem vyhrála dlouhý sjezd i sprint na Mistrovství Evropy v Srbsku mezi singlířkami. V Augsburgu však v této nové disciplíně hrozí, že na startu nebude dostatečný počet odvážných žen a závod nebude oficiálním podnikem MS:

Česká nominace na MS 2011 ve sjezdovém sprintu
Kajak muži:

Tomáš Slovák
Kamil Mrůzek
Karel Slepica
Richard Hála

Deblkanoe muži:
Jan Říha – Marek Šálek
Lukáš Tomek – Michal Šrámek
Jan Zdráhal – Michal Cuc

Kajak ženy:
Anna Zástěrová
Klára Paďourová
Petra Slováková
Petra Halašková

Singlkánoe muži:
Ondřej Rolenc
Tomáš Kejklíček
Antonín Haleš
Karel Rašner

Singlkánoe ženy:
Hana Peterková
Radka Valíková

Program MS na stránkách šampionátu: http://www.canoeworlds2011.com/en/teams/schedule

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF