Kanoe.cz

Češi zakončili Mistrovství Evropy ve sjezdu zlatem a bronzem

Řeka Ibar v Srbsku vydala poslední medaile. Mistrovství Evropy ve sjezdu na divoké vodě skončilo. Česká výprava si dnes díky triu kajakářů Richard Hála, Tomáš Slovák a Kamil Mrůzek na své konto připsala další zlato.

Deblová hlídka Šrámek – Tomek, Lisický – Uncajtik a Suchánek – Jílek České republice přinesla poslední cenný kov, který má bronzový lesk. Třetí naše hlídka na startu jela v kategorii singlkanoistů a pro Lukáše Novosada, Antonína Haleše a Tomáše Kejklíčka znamenal poslední závod šampionátu čtvrtou příčku.

 

Kajakový tým, v němž Roberta Knebla pro sprint nahradilo včerejší bronzové překvapení Richard Hála, znovu potvrdil, jak soutěž družstev umí zajet. Už včerejší individuální závod dával tušit, že boj o zlato bude vyrovnanou záležitostí. Výsledek našeho nejhoršího sprintera, Kamila Mrůzka, naše borce řadil až na čtvrté místo. Závod družstev je však něco úplně jiného než soutěž jednotlivců. Kajakáři na Ibaru předvedli nejlepší výkon a vybojovali zlato. Po čtvrteční porážce v dlouhém závodě od Francouzů jim dnes Češi prohru oplatili a o 0,64 s je odsunuli na druhé místo. Bronz získal tým Německa. Až čtvrtí jsou největší favorité z Itálie.

 

Druhou dnešní medailí a celkově osmým cenným kovem završili medailové účinkování české výpravy na 8. ME ve sjezdu deblíři. Včerejší mistři Evropy Michal Šrámek s Lukášem Tomkem spolu s posádkami Lukáš Uncajtik – David Lisický a Daniel Suchánek – Jan Jílek si po neúspěchu v týmovém klání na dlouhé trati zlepšili náladu dnešním bronzem. Mistry Evropy jsou Němci před družstvem Chorvatska, v jehož posádkách startovali skvělí singlíři a dnešní vítězové kategorie 3 x C1 muži Emil Milihram a Igor Gojič.

 

Milihram, Gojič a Tomislav Lepan v singlu nedali konkurenci šanci a tato ostřílená sestava potvrdila jasnou singlovou nadvládu Chorvatska. Druhá Francie ani třetí Německo v Srbsku na porážku chorvatských singlířů nemohli pomýšlet. Čtvrté místo a hlavně časový odstup od medailových míst je pro trio Lukáš Novosad, Antonín Haleš a Tomáš Kejklíček trochu zklamáním. Celkové vystoupení naší reprezentace, která si ze Srbska veze osm medailí z toho čtyři zlata, naopak velkým úspěchem je. V tak početnou a kvalitní medailovou sbírku věřil před startem ME asi jen skalní optimista.

 

Za necelý měsíc naše barvy projdou ještě těžší zkouškou při sprintovém MS v německém Augsburgu. Na umělé dráze Eiskanal budou Češi obhajovat zlato kajakového a stříbro deblového týmu a také individuální bronz kajakáře Slováka z loňského MS ve Španělsku. Prověrka v Srbsku ukázala, že český tým je na hlavní vrchol sezóny připraven velmi dobře.

 

Výsledky sprintu ke stažení: http://ec-kayak2011.rs/wp-content/uploads/Kraljevo2011_Sprint_TeamResults.zip

 

1.SP Liptovský Mikuláš

MS juniorů a U23

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF