Kanoe.cz

Mrůzek, Slovák a trenér Knebel stříbrní na Mistrovství Evropy

Na řece Ibar se udála velká senzace, muže za ní trio českých třicátníků na kajaku, které si dojelo na Ibaru pro stříbro. Naši borci nestačili jen na Francii. Od zlata dělilo Mrůzka a spol pouhých 49 setin sekundy. Naši kajakáři prokázali, že závod hlídek je jejich specialitou.
Z vrcholné mezinárodní akce (MS a ME) v dlouhém sjezdu berou čeští kajakáři medaile nepřetržitě od roku 1999! Hlídka, která dnes vybojovala evropské stříbro, jela společně pouze jednou a to v roce 2003, kdy před domácím publikem získala titul evropských šampiónů. O rok později pak Robert Knebel ukončil závodní kariéru a věnoval se pouze trenérství. Letos po odchodu Aleše Marka a skvěle zvládnuté domácí kvalifikaci se však český reprezentační trenér nechal přemluvit a při návratu do reprezentace znovu stanul na stupních vítězů.
Cesta Čechů ke stříbru nebyla jednoduchá. Naši kajakáři úspěchu podřídili vše. Tomáš Slovák Robertu Kneblovi půjčil svou závodní loď, aby byl ještě rychlejší a udržel se dvojice Mrůzek Slovák. Kajakáři do závodu odstartovali jako třetí od konce. Postupně zrychlovali a zhruba čtyři minuty nad cílem ze zpětného mezičasu dostali informaci, že útočí i na tým Německa, který jel jako poslední. V závěrečných stovkách metrů ze sebe naše trio vydolovalo maximum a tým Německa bez problémů odrazilo. Útok českých barev málem stačil i na zlato. Výborní Francouzi ho na cílové pásce udrželi o necelou půl vteřinu. Kamil Mrůzek tak po včerejším individuálním bronzu bere v Srbsku druhý cenný kov.

 

Při absenci Ondřeje Rolence Lukáše Novosada i Marka Rygla v mužské singlkánoi se nedal reálně očekávat návrat na trůn, který zmíněná trojice nečekaně obsadila loni na Mistrovství světa ve Španělsku. Výkon Antonína Haleše, Tomáše Kejklíčka a Petra Veselého na medaili nestačil. K cennému kovu našim chybělo třináct sekund. Češi skončili čtvrtí. Jednoznačným vítězem se stala družina Chorvatska v čele s „neporazitelným“ Emilem Milihramem.
Do závodů družstev se vydaly i hlídky kajakářek a deblkanoistů. Ženské duo Zástěrová Paďourová doplnila včerejší mistryně Evropy v ženském singlu Hana Peterková. Češky na medailový úspěch nemohly pomýšlet, dojely páté a připsaly si skalp pouze domácích srbských děvčat. Zlato v ženském kajaku bere Německo ve složení Sabine Fuesserová Manuela Stoeberlová a Alke Overbecková.
Závody ME v dlouhém sjezdu se na řece Ibar jely na jiném úseku než loni při juniorských závodech. Největším překvapením je hlavně to, že trať je výrazně náročnější než před rokem a stala se důstojnou pro konání tak významné seniorské soutěže. Z náročné tratě zatím nejvíce těží Slováci. „Nesmrtelná“ posádka Jaroslav Slučik a Jan Vala včera vyhrála individuální závod a dnes spolu s loděmi Šutek – Grega a Kunhart – Šoška zvítězila i v závodu družstev. Deblová soutěž byla vůbec nejvyrovnanější. Po téměř osmnácti minutách pádlování dělily v cíli nejlepší tři týmy pouhé tři sekundy a třicet setin. Češi ve složení Uncajtik – Lisický, Šrámek – Tomek a Suchánek – Jílek uzavřeli výsledkovou listinu. Na šestém místě ztratili naši na vítězné Slováky jen 25 sekund.

1.SP Liptovský Mikuláš

MS juniorů a U23

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF