Kanoe.cz

Čeští sjezdaři zahájili evropský šampionát dvěma cennými kovy.

Na řece Ibar v Srbsku si česká výprava na úvod Mistrovství Evropy ve sjezdu na divoké vodě připsala první úspěchy. Historicky první oficiální titul mistryně Evropy v závodě singlkanoistek vybojovala Hana Peterková. Česká singlířka měla sice „pouze“ čtyři odvážné soupeřky a do cíle dojelo jen trio, Peterková z nich ale byla nejrychlejší a raduje se z premiérového a také historického titulu.  
Druhou medaili si z Ibaru vylovila legenda světového sjezdu Kamil Mrůzek. Osminásobný mistr světa v kajaku nezažíval v individuálních startech poslední dobou nijak dobré období. V závodě jednotlivců si naposledy na mezinárodní vrcholné akci pověsil medaili na krk v roce 2007 při Mistrovství Evropy v Bosně a Hercegovině. Hodně blízko k medaili měla také deblkánoe Lukáš Uncajtik a David Lisický. Naše duo dojelo čtvrté a k bronzu chyběly necelé tři vteřiny. V deblech si pro další z mnoha a mnoha zlatých kovů dojela slovenská posádka, která má dohromady téměř sto let, Jaroslav Slučik a Jan Vala, jinak Čech žijící v Táboře.

Kamil Mrůzek

Letošní evropský šampionát má trochu slabší účast než předešlá mistrovství. Může za to hlavně další velká soutěž, která sjezdaře ještě letos čeká. Poprvé v historii se totiž v jednom roce uskuteční dvě nejvyšší mezinárodní akce, tou druhou bude premiérové Mistrovství světa čistě ve sprintových soutěžích, které se odehraje v půlce června v německém Augsburgu. Ačkoliv startovní pole není v Srbsku tak početné jako dříve, nikdo z velkých  favoritů na Ibaru nechybí. Kromě dvou cenných kovů a bramborové medaile vyjeli dnes Češi další výborné výsledky. V mužském kajaku zvítězil Francouz Péte Remi před Němcem Tobiasem Bongem a naším Kamilem Mrůzkem, na osmém místě se ztrátou dvanácti vteřin na Mrůzka najdeme Tomáše Slováka. Patnáctý dojel při svém návratu na mezinárodní scénu reprezentační trenér Robert Knebel a posledního Čecha Karla Slepicu registrujeme na 22. pozici.¨

 

Ještě lépe než Slovák se umístil benjamínek našeho výběru Antonín Haleš v singlkánoi mužů, borec, který se loni na jaře teprve rozkoukával ve výkonnostním sportu a posléze v červenci právě na Ibaru dojel stříbrný při evropském juniorském šampionátu. Dnes Haleš skvěle navázal na loňskou povedenou sezónu a skončil sedmý, od páté příčky ho navíc dělily pouhé dvě sekundy. Staronovým mistrem Evropy je Chorvat Emil Milihram, který na vrcholu sezóny v dlouhém sjezdu neprohrál od roku 2006. Do desítky se vešel i druhý Čech v singlu Tomáš Kejklíček, který skončil devátý. Petr Veselý, loňský mistr světa v závodě hlídek deblkanoistů, při premiéře v singlu obsadil třinácté místo.
Výborné sedmé místo bere i kajakářka Anna Zástěrová. Od zlaté veteránky Sabiny Eichenbergerové ze Švýcarska, která se vrací po dvouleté pauze, dělilo Zástěrovou necelých dvacet sekund, k bronzu pak chybělo jen jedenáct vteřin. Juniorka Klára Paďourová je třináctá. Do úplného výčtu českých výsledků ještě započtěme jedenácté místo juniorské dvojice Jan Jílek – Daniel Suchánek a patnáctou příčku deblovky Michal Šrámek – Lukáš Tomek. Zítra ME pokračuje závodem hlídek na dlouhé trati. Po pátečním volném dnu bude šampionát o víkendu pokračovat sprintovými závody.

Výsledky ke stažení na webu: http://ec-kayak2011.rs/wp-content/uploads/Kraljevo2011_classic_results.zip

1.SP Liptovský Mikuláš

MS juniorů a U23

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF