Kanoe.cz

Čeští sjezdaři zahájili evropský šampionát dvěma cennými kovy.

Na řece Ibar v Srbsku si česká výprava na úvod Mistrovství Evropy ve sjezdu na divoké vodě připsala první úspěchy. Historicky první oficiální titul mistryně Evropy v závodě singlkanoistek vybojovala Hana Peterková. Česká singlířka měla sice „pouze“ čtyři odvážné soupeřky a do cíle dojelo jen trio, Peterková z nich ale byla nejrychlejší a raduje se z premiérového a také historického titulu.  
Druhou medaili si z Ibaru vylovila legenda světového sjezdu Kamil Mrůzek. Osminásobný mistr světa v kajaku nezažíval v individuálních startech poslední dobou nijak dobré období. V závodě jednotlivců si naposledy na mezinárodní vrcholné akci pověsil medaili na krk v roce 2007 při Mistrovství Evropy v Bosně a Hercegovině. Hodně blízko k medaili měla také deblkánoe Lukáš Uncajtik a David Lisický. Naše duo dojelo čtvrté a k bronzu chyběly necelé tři vteřiny. V deblech si pro další z mnoha a mnoha zlatých kovů dojela slovenská posádka, která má dohromady téměř sto let, Jaroslav Slučik a Jan Vala, jinak Čech žijící v Táboře.

Kamil Mrůzek

Letošní evropský šampionát má trochu slabší účast než předešlá mistrovství. Může za to hlavně další velká soutěž, která sjezdaře ještě letos čeká. Poprvé v historii se totiž v jednom roce uskuteční dvě nejvyšší mezinárodní akce, tou druhou bude premiérové Mistrovství světa čistě ve sprintových soutěžích, které se odehraje v půlce června v německém Augsburgu. Ačkoliv startovní pole není v Srbsku tak početné jako dříve, nikdo z velkých  favoritů na Ibaru nechybí. Kromě dvou cenných kovů a bramborové medaile vyjeli dnes Češi další výborné výsledky. V mužském kajaku zvítězil Francouz Péte Remi před Němcem Tobiasem Bongem a naším Kamilem Mrůzkem, na osmém místě se ztrátou dvanácti vteřin na Mrůzka najdeme Tomáše Slováka. Patnáctý dojel při svém návratu na mezinárodní scénu reprezentační trenér Robert Knebel a posledního Čecha Karla Slepicu registrujeme na 22. pozici.¨

 

Ještě lépe než Slovák se umístil benjamínek našeho výběru Antonín Haleš v singlkánoi mužů, borec, který se loni na jaře teprve rozkoukával ve výkonnostním sportu a posléze v červenci právě na Ibaru dojel stříbrný při evropském juniorském šampionátu. Dnes Haleš skvěle navázal na loňskou povedenou sezónu a skončil sedmý, od páté příčky ho navíc dělily pouhé dvě sekundy. Staronovým mistrem Evropy je Chorvat Emil Milihram, který na vrcholu sezóny v dlouhém sjezdu neprohrál od roku 2006. Do desítky se vešel i druhý Čech v singlu Tomáš Kejklíček, který skončil devátý. Petr Veselý, loňský mistr světa v závodě hlídek deblkanoistů, při premiéře v singlu obsadil třinácté místo.
Výborné sedmé místo bere i kajakářka Anna Zástěrová. Od zlaté veteránky Sabiny Eichenbergerové ze Švýcarska, která se vrací po dvouleté pauze, dělilo Zástěrovou necelých dvacet sekund, k bronzu pak chybělo jen jedenáct vteřin. Juniorka Klára Paďourová je třináctá. Do úplného výčtu českých výsledků ještě započtěme jedenácté místo juniorské dvojice Jan Jílek – Daniel Suchánek a patnáctou příčku deblovky Michal Šrámek – Lukáš Tomek. Zítra ME pokračuje závodem hlídek na dlouhé trati. Po pátečním volném dnu bude šampionát o víkendu pokračovat sprintovými závody.

Výsledky ke stažení na webu: http://ec-kayak2011.rs/wp-content/uploads/Kraljevo2011_classic_results.zip

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF