Kanoe.cz

Mistrovství Evropy ve sjezdu se všemi Čechy na startu začíná v Srbsku

Už zítra se prvním závodem rozjede Mistrovství Evropy ve sjezdu na divoké vodě. Češi vstoupí do závodů zítřejším klasickým závodem, který začíná v jedenáct hodin dopoledne.

Před samotnými závody je těžké se pouštět do jakýchkoliv výsledkových prognóz, protože naši reprezentanti vynechali první závody Světového poháru ve Španělsku a tak se zatím s konkurencí v tomto roce neutkali. K oporám našeho týmu však určitě patří osminásobný mistr světa v kajaku mužů Kamil Mrůzek a další úspěšný kajakář posledních let Tomáš Slovák. Své by chtěla říci také letos na domácí vodě suverénní kajakářka Anna Zástěrová. Velkou neznámou je pak kategorie singlkanoistek, v níž nás reprezentuje Hana Peterková. Do Srbska se v singlu sjelo pět závodnic z pěti různých zemí a tak i tato kategorie bude poprvé v historii oficiální součástí vrcholné mezinárodní akce. Další zajímavostí je start reprezentačního trenéra Roberta Knebla v závodě kajakářů. Na vrcholný závod se český kouč v roli závodníka vrací především kvůli soutěži tříčlenných hlídek, která se jede ve čtvrtek. Knebel se na vrcholnou akci vrací po sedmi letech, kdy vybojoval individuální stříbro na Mistrovství světa v Garmish-Partenkirchenu.

 

Kamil Mrůzek

 

Česká reprezentace odjela do dějiště šampionátu o víkendu. S tratí se seznámila až na místě, protože žádné soustředění před závody na řece Ibar Češi neabsolvovali. Alespoň částečnou výhodu znalosti prostředí, tak mají pouze závodníci, kteří na stejném místě loni úspěšně hájili české barvy na evropském šampionátu juniorů. Kajakář Richard Hála v Srbsku před rokem vybojoval titul mistra Evropy ve sprintu a singlkanoista Antonín Haleš bral stříbro v dlouhém sjezdu. V letošním roce se však změnil úsek řeky pro dlouhý závod, který má nyní délku zhruba 15 minut a výrazně větší obtížnost než juniorská závodní trať v loňském roce.

 

V posledních dnech si v Srbsku jaro vybralo volno. Do údolí řeky Ibar se snesl déšť a teplota klesla k 8C°. Nízká teplota je na jednu stranu nepříjemné na druhou stranu však díky srážkám o půl metru stoupla voda v řece, což vyznavače divoké vody potěšilo. Specifikem údolí Ibar je termický vítr, který začíná každý den nepříjemně vanout údolím a to pravidelně právě v jedenáct hodin dopoledne, kdy bude startovat zítřejší závod.

 

Startovní listina ke stažení na webu: http://ec-kayak2011.rs/wp-content/uploads/StartnaClassicInvidual1005.zip

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF