Kanoe.cz

Češi uzavřeli ME juniorů s deseti medailemi

Neděle 25. července byla posledním dnem evropského juniorského šampionátu ve sjezdu na divoké vodě. Na řece Ibar poblíž Kraljeva se jely závody sprintových družstev a stejně jako v předchozích dnech nevyšli Češi naprázdno.

V kategorii singlkanoistů vyjelo trio Vladimír Slanina, Aleš Kristek a Radek Pavlík stříbro, když naše trojice nestačila jen na rychlé Francouze. Druhá česká medaile se zrodila v ženském kajaku. Klára Paďourová, Tereza Krausová a Jana Svobodová pokazila první jízdu a medaile se jim pořádně vzdálila. V druhém kole česká děvčata jela výborně a po dojezdu do cíle jen sledovaly soupeřky a doufaly. Bronzová medaile jim spadla do klína až díky obrovské chybě jasně vedoucích Němek, které nakonec byly diskvalifikovány. Pouze v mužském kajaku nedosáhl Richard Hála, Filip Křišťan a Jonatán Šrámek na cenný kov. Po první jízdě patřilo našim borcům třetí místo a vypadalo to nadějně. V druhé jízdě však naši nezvládli průjezd zrádnou soutěskou a ačkoliv se časově příliš nezhoršili, tak na bezchybné soupěře to nestačilo a Češi spadli na čtvrté pořadí. V deblech startovala pouze hlídka ČR a tak se tato kategorie do oficiálního programu nepočítala.

ME ve sjezdu juniorů v srbském Kraljevu skončilo a pro českou výpravu to byl šampionát velmi úspěšný. Naše výprava získala celkem deset medailí a Češi vyhráli ve sprintu i klasiku pořadí národů v kategorii kanoistů. Nejúspěšnější z české výpravy byl singlkanoista Vladimír Slanina, který odjíždí se dvěma tituly a jedním stříbrem. Obrovským úspěchem je také zlato v individuálním sprintu pro kajakáře Richarda Hály. Už tento týden sjezdový kolotoč pokračuje přípravou na MS juniorů ve sjezdu 2011 na moravské Moravici, kde se pojede také o mistrovské tituly ČR mezi juniory.

Výsledky MEJ ve sprintu ve formátu PDF: http://ecjunior2010.rs/results/25-07-10.pdf 
Stránky PMSJ na Moravici: http://www.canoe2011.com/

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF