Kanoe.cz

Češi uzavřeli ME juniorů s deseti medailemi

Neděle 25. července byla posledním dnem evropského juniorského šampionátu ve sjezdu na divoké vodě. Na řece Ibar poblíž Kraljeva se jely závody sprintových družstev a stejně jako v předchozích dnech nevyšli Češi naprázdno.

V kategorii singlkanoistů vyjelo trio Vladimír Slanina, Aleš Kristek a Radek Pavlík stříbro, když naše trojice nestačila jen na rychlé Francouze. Druhá česká medaile se zrodila v ženském kajaku. Klára Paďourová, Tereza Krausová a Jana Svobodová pokazila první jízdu a medaile se jim pořádně vzdálila. V druhém kole česká děvčata jela výborně a po dojezdu do cíle jen sledovaly soupeřky a doufaly. Bronzová medaile jim spadla do klína až díky obrovské chybě jasně vedoucích Němek, které nakonec byly diskvalifikovány. Pouze v mužském kajaku nedosáhl Richard Hála, Filip Křišťan a Jonatán Šrámek na cenný kov. Po první jízdě patřilo našim borcům třetí místo a vypadalo to nadějně. V druhé jízdě však naši nezvládli průjezd zrádnou soutěskou a ačkoliv se časově příliš nezhoršili, tak na bezchybné soupěře to nestačilo a Češi spadli na čtvrté pořadí. V deblech startovala pouze hlídka ČR a tak se tato kategorie do oficiálního programu nepočítala.

ME ve sjezdu juniorů v srbském Kraljevu skončilo a pro českou výpravu to byl šampionát velmi úspěšný. Naše výprava získala celkem deset medailí a Češi vyhráli ve sprintu i klasiku pořadí národů v kategorii kanoistů. Nejúspěšnější z české výpravy byl singlkanoista Vladimír Slanina, který odjíždí se dvěma tituly a jedním stříbrem. Obrovským úspěchem je také zlato v individuálním sprintu pro kajakáře Richarda Hály. Už tento týden sjezdový kolotoč pokračuje přípravou na MS juniorů ve sjezdu 2011 na moravské Moravici, kde se pojede také o mistrovské tituly ČR mezi juniory.

Výsledky MEJ ve sprintu ve formátu PDF: http://ecjunior2010.rs/results/25-07-10.pdf 
Stránky PMSJ na Moravici: http://www.canoe2011.com/

1.SP Liptovský Mikuláš

MS juniorů a U23

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF