Kanoe.cz

Vladimír Slanina je juniorský mistr Evropy ve sjezdu

Neporazitelnost českých juniorských singlkanoistů ve sjezdu na divoké vodě trvá díky Vladimír Slaninovi už pět let. Na Mistrovství Evropy v srbském Kraljevu vybojoval sedmnáctiletý singlíř titul a navázal na zlata Marka Rygla a Ondřeje Rolence z předchozích čtyř let.  

Klasický sjezd na řece Ibar byl pro singlíře velice dramatický a z českého pohledu také hodně úspěšný. V první polovině tratě vedl Francouz Louis Lapointe před českými borci Slaninou a Halešem, ve spodní půlce však Češi přidali a boj o zlato se zúžil na souboj Haleš – Slanina. Největší překvapení celého závodu Antonín Haleš, který si místo v týmu zajistil jen kvůli zranění kolegy, se celou trať zlepšoval a v cíli průběžně vedl. Haleš zůstaval na čele i po průjezdu dalších soupeřů. Poslední, kdo Haleše mohl odsunout byl jen poslední závodník Slanina a Češi v cíli věděli, že zlato je doma. V infarktovém finiši nakonec rozhodlo o vítězství pouhých 0,57 sekundy ve prospěch Slaniny. Ke zlatu Slaniny a stříbru Haleše musíme připočítat ještě čtrvté místo Aleše Kristka a sedmé Radka Pavlíka.

Třetí českou medaili vybojoval v dlouhém sjezdu debl Daniel Suchánek - Jan Jílek a má stříbrný lesk. Naši borci předvedli výborný finiš,v němž se dostali před do té doby druhé Italy. Jasné zlato v deblu získali Francouzi Pazat – Ruiz. Těsně pod stupni vítězů dojela posádka Ondřej Smolka – Šimon Jelínek. Pátá pozice patří nováčkům Markovi Žnivovi a Vladimíru Zátopkovi.

Výborný závod mají za sebou i kajakáři, kteří se ve trojici dostali mezi nejlepších sedm. Nejlépe se z našich borců vedlo Richardu Hálovi, který obsadil čvrté místo. Jako šestý dojel v silné konkurenci Filip Křišťan a sedmý je objev letošní sezóny Jonatán Šrámek. Čtvrtý z české kajakářské výpravy Ondřej Novák dojel naprosto vysílený na 34. pozici. Vítěz juniorského kajaku je tentokrát z Německa a jmenuje se Bjorn Barthel. Pro naše kajakáře, stejně jako pro singlkanoisty, je umístění v individuálním závodě velmi slibné pro závod tříčlenných hlídek, který se jede v Srbsku zítra.

V kategorii žen je vítězka stejná jako vloni na MS a je jí Švýcarka Melania Mathysová. Nejlépe z Češek skončila Klára Paďourová, která se za silnými Němkami umístila na sedmém místě. Třináctá skončila Tereza Krausová, 20. místo patří Janě Svobodové a 23. obsadila Lenka Sováková.

Výsledky klasického sjezdu na MEJ ve sjezdu ve formátu PDF: http://ecjunior2010.rs/results/21-07-10.pdf

 

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF