Kanoe.cz

Ondřej Rolenc druhý ve finále SP v dlouhém sjezdu

První červencový víkend byl pro sjezdaře - seniory posledním zastavením jejich letošní mezinárodní sezóny. Na řece Saalach v rakouském Loferu vyvrcholil letošní seriál Světových pohárů finálovým dvojzávodem.

Nejprve se v sobotu na technických peřejích jel dvoukolový sprint a v neděli SP 2010 uzavřel dlouhý neboli klasický závod. Z Čechů se nejlépe dařilo singlkanoistovi Ondřeji Rolencovi, který jako jediný dokázal dosáhnout na stupně vítězů a poprvé v kariéře zaznamenal individuální medailový úspěch mezi seniory. Mladý singlíř, který loni ještě vládl mezi juniory a letos získal spolu s Markem Ryglem a Lukášem Novosadem titul mistra světa v hlídkách si vyšlápl i na vládce této kategorie chorvatského Emila Milihrama. V cílové linii dělilo vítězného Chorvata a našeho Rolence pouhých 0,96 sekundy.

 

V okleštěné české výpravě se už nikdo další k medailovým pozicím příliš nepřiblížil. Umístěním k nim měla nejblíže dvojice deblkanoistů Jan Zdráhal - Michal Cuc, která jak ve sprintu tak dlouhém závodě dojela čtvrtá. Naopak časově k nejvyšším metám měli nejblíže kajakáři. Ve vyrovnané kategorii se do nejlepší desítky vešel v obou případech devátý Tomáš Slovák. V dlouhém závodě byl o místo před Slovákem, tedy osmý, Kamil Mrůzek. Na domácí vodě se dost dařilo rakouským kajakářům, když Gerhard Schmidt překvapil vítězstvím ve sprintu a Harald Hudetz téměř šokoval bronzem v klasickém sjezdu. Na technicky náročné trati sprintu, která byla tentokrát téměř suchá, se prosadila na devátou pozici kajakářka Anna Zástěrová a desátý dojel Ondřej Rolenc.

V konečném hodnocení SP se nejvýš z Čechů prosadila pátá dvojice Zdráhal - Cuc, Ondřeji Rolencovi patří šestá příčka a do top ten se vešli už jen kajakář Tomáš Slovák a kajakářka Anna Zástěrová, kterým shodně patří desátá pozice. Celkovým vítězem se stal v kajaku Slovinec Nejc Žnidarčič, v singlkánoi Chorvat Milihram v ženském kajaku Britka Jessica Oughtonová a v deblu kralovala letošnímu ročníku SP posádka z Francie Heitz - Petriaux.

Letošní mezinárodní sezóna sjezdařů se víkendovými závody v Loferu uzavřela. Během měsíce se odjelo Mistrovství světa i celá série Světových pohárů. Přes prázdniny se ještě uskuteční v Srbsku Mistrovství Evropy juniorů a také Předmistrovský závod MS junioru, který bude hostit Hradec nad Moravicí poblíž Opavy.

Výsledky SP v Loferu: klasik, sprint, celkové pořadi

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF