Kanoe.cz

Ondřej Rolenc druhý ve finále SP v dlouhém sjezdu

První červencový víkend byl pro sjezdaře - seniory posledním zastavením jejich letošní mezinárodní sezóny. Na řece Saalach v rakouském Loferu vyvrcholil letošní seriál Světových pohárů finálovým dvojzávodem.

Nejprve se v sobotu na technických peřejích jel dvoukolový sprint a v neděli SP 2010 uzavřel dlouhý neboli klasický závod. Z Čechů se nejlépe dařilo singlkanoistovi Ondřeji Rolencovi, který jako jediný dokázal dosáhnout na stupně vítězů a poprvé v kariéře zaznamenal individuální medailový úspěch mezi seniory. Mladý singlíř, který loni ještě vládl mezi juniory a letos získal spolu s Markem Ryglem a Lukášem Novosadem titul mistra světa v hlídkách si vyšlápl i na vládce této kategorie chorvatského Emila Milihrama. V cílové linii dělilo vítězného Chorvata a našeho Rolence pouhých 0,96 sekundy.

 

V okleštěné české výpravě se už nikdo další k medailovým pozicím příliš nepřiblížil. Umístěním k nim měla nejblíže dvojice deblkanoistů Jan Zdráhal - Michal Cuc, která jak ve sprintu tak dlouhém závodě dojela čtvrtá. Naopak časově k nejvyšším metám měli nejblíže kajakáři. Ve vyrovnané kategorii se do nejlepší desítky vešel v obou případech devátý Tomáš Slovák. V dlouhém závodě byl o místo před Slovákem, tedy osmý, Kamil Mrůzek. Na domácí vodě se dost dařilo rakouským kajakářům, když Gerhard Schmidt překvapil vítězstvím ve sprintu a Harald Hudetz téměř šokoval bronzem v klasickém sjezdu. Na technicky náročné trati sprintu, která byla tentokrát téměř suchá, se prosadila na devátou pozici kajakářka Anna Zástěrová a desátý dojel Ondřej Rolenc.

V konečném hodnocení SP se nejvýš z Čechů prosadila pátá dvojice Zdráhal - Cuc, Ondřeji Rolencovi patří šestá příčka a do top ten se vešli už jen kajakář Tomáš Slovák a kajakářka Anna Zástěrová, kterým shodně patří desátá pozice. Celkovým vítězem se stal v kajaku Slovinec Nejc Žnidarčič, v singlkánoi Chorvat Milihram v ženském kajaku Britka Jessica Oughtonová a v deblu kralovala letošnímu ročníku SP posádka z Francie Heitz - Petriaux.

Letošní mezinárodní sezóna sjezdařů se víkendovými závody v Loferu uzavřela. Během měsíce se odjelo Mistrovství světa i celá série Světových pohárů. Přes prázdniny se ještě uskuteční v Srbsku Mistrovství Evropy juniorů a také Předmistrovský závod MS junioru, který bude hostit Hradec nad Moravicí poblíž Opavy.

Výsledky SP v Loferu: klasik, sprint, celkové pořadi

1.SP Liptovský Mikuláš

MS juniorů a U23

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF