Kanoe.cz

Slovák s Mrůzkem vylovili dvě medaile ze slovinské Soči

První kolo světových pohárů ve sjezdu na divoké vodě pro rok 2010 přinesl České republice dvě medaile. O oba cenné kovy se postarali kajakáři a jejich zisk rozložili do obou závodů, které se odjely tento víkend. Sjezdaři na divoké vodě se po skončeném Mistrovství světa přesunuli do slovinského Bovce na řeku Soču.
Na jedné z nejkrásnějších a velice technických tratí se vrcholný mezinárodní závod vrátil po šesti letech a Češi se na známou řeku vrátili úspěšně. V klasickém sjezdu se o bronz postaral zkušený kajakář Mail Mrůzek, který na své oblíbené trati uhájil bronz o sedm desetin před domácím Jernejem Korenjakem. V následujícím sprintu si ještě lépe vedl čerstvý bronzový muž světového šampionátu kajakář Tomáš Slovák, který dojel druhý a získal stříbro. Nejlépe se v domácím prostředí prosadili Slovinci. Oba své starty přetavili ve výhru kajakář Nejc Žnidarčič a deblkanoisté Sašo Tajtal – Luka Božič.
První dva závody SP ve sjezdu na divoké vodě se měly rozložit do víkendu ve slovinském Bovci. Jak si však už kanoisté v tomto roce zvykli, vše nakonec dopadlo trochu jinak. Po Mistrovství světa ve španělském Sortu, do jehož programu minulý týden výrazně promluvila velká voda, se příroda přihlásila o důležité slovo i ve Slovinsku. Ačkoliv hladina vody v alpské Soči celý týden pravidelně klesala, pořadatelé přesunuli plánovaný nedělní závod už na sobotu, protože vodohospodáři hrozili velkými dešti a povodňovou vlnou, která měla na Slovinsko ze soboty na neděli udeřit. Sjezdaři z celého světa díky této změně programu odjeli sprint i klasický závod v jeden den. Dopoledne v sobotu patřilo dlouhému sjezdu, v němž kajakář Kamil Mrůzek získal pro Česko první bronz z letošních SP a odpoledne se na slalomové trati jel dvoukolový sprint, v němž další úspěšný kajakář Tomáš Slovák vybojoval stříbro. Kajakový závod v dlouhém sjezdu byl velmi vyrovnaný a k medaili měl kromě Kamila Mrůzka blízko i Tomáš Slovák. Slovák sice skončil devátý, ale jeho ztráta na třetího Mrůzka byla pouhé dvě vteřiny. Šesté místo patřilo v klasickém sjezdu singlíři Ondřeji Rolencovi. Sedmá v klasiku dojela Kateřina Vacíková a osmá Lenka Lagnerová. Za zmínku stojí i třinácté místo v kajaku „hrajícího“ kouče Roberta Knebla a jeho ztráta sedm sekund na medaili.
 
Po krátké obědové pauze následoval na Soče sprint přes nádhernou slalomovou trať. Vítězství v kajaku si excelentní první jízdou zajistil Slovinec Žnidarčič. Za suverénním domácím kajakářem dojel díky dvěma vyrovnaným výkonům Tomáš Slovák. Kamil Mrůzek se prosadil ne šesté místo a Karel Slepica bral v nejvyrovnanější kategorii desátou pozici. Mezi kajakářkami jela nejlépe z našich závodnic opět Kateřina Vacíková, která si dopádlovala pro páté místo. Anna Zástěrová zajela velmi dobře a je osmá. Lenka Lagnerová se ve sprintu do nejlepší desítky těsně nevešla a patří jí jedenácté místo. V singlu si náš jediný reprezentant Ondřej Rolenc zajistil osmou příčku.
 
Za týden pokračují závody SP sprintem a klasikem v italské Valtellině, kam však Češi nejedou. Za dva týdny vyvrcholí Poháry v rakouském Loferu.
 

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF