Kanoe.cz

Slovák s Mrůzkem vylovili dvě medaile ze slovinské Soči

První kolo světových pohárů ve sjezdu na divoké vodě pro rok 2010 přinesl České republice dvě medaile. O oba cenné kovy se postarali kajakáři a jejich zisk rozložili do obou závodů, které se odjely tento víkend. Sjezdaři na divoké vodě se po skončeném Mistrovství světa přesunuli do slovinského Bovce na řeku Soču.
Na jedné z nejkrásnějších a velice technických tratí se vrcholný mezinárodní závod vrátil po šesti letech a Češi se na známou řeku vrátili úspěšně. V klasickém sjezdu se o bronz postaral zkušený kajakář Mail Mrůzek, který na své oblíbené trati uhájil bronz o sedm desetin před domácím Jernejem Korenjakem. V následujícím sprintu si ještě lépe vedl čerstvý bronzový muž světového šampionátu kajakář Tomáš Slovák, který dojel druhý a získal stříbro. Nejlépe se v domácím prostředí prosadili Slovinci. Oba své starty přetavili ve výhru kajakář Nejc Žnidarčič a deblkanoisté Sašo Tajtal – Luka Božič.
První dva závody SP ve sjezdu na divoké vodě se měly rozložit do víkendu ve slovinském Bovci. Jak si však už kanoisté v tomto roce zvykli, vše nakonec dopadlo trochu jinak. Po Mistrovství světa ve španělském Sortu, do jehož programu minulý týden výrazně promluvila velká voda, se příroda přihlásila o důležité slovo i ve Slovinsku. Ačkoliv hladina vody v alpské Soči celý týden pravidelně klesala, pořadatelé přesunuli plánovaný nedělní závod už na sobotu, protože vodohospodáři hrozili velkými dešti a povodňovou vlnou, která měla na Slovinsko ze soboty na neděli udeřit. Sjezdaři z celého světa díky této změně programu odjeli sprint i klasický závod v jeden den. Dopoledne v sobotu patřilo dlouhému sjezdu, v němž kajakář Kamil Mrůzek získal pro Česko první bronz z letošních SP a odpoledne se na slalomové trati jel dvoukolový sprint, v němž další úspěšný kajakář Tomáš Slovák vybojoval stříbro. Kajakový závod v dlouhém sjezdu byl velmi vyrovnaný a k medaili měl kromě Kamila Mrůzka blízko i Tomáš Slovák. Slovák sice skončil devátý, ale jeho ztráta na třetího Mrůzka byla pouhé dvě vteřiny. Šesté místo patřilo v klasickém sjezdu singlíři Ondřeji Rolencovi. Sedmá v klasiku dojela Kateřina Vacíková a osmá Lenka Lagnerová. Za zmínku stojí i třinácté místo v kajaku „hrajícího“ kouče Roberta Knebla a jeho ztráta sedm sekund na medaili.
 
Po krátké obědové pauze následoval na Soče sprint přes nádhernou slalomovou trať. Vítězství v kajaku si excelentní první jízdou zajistil Slovinec Žnidarčič. Za suverénním domácím kajakářem dojel díky dvěma vyrovnaným výkonům Tomáš Slovák. Kamil Mrůzek se prosadil ne šesté místo a Karel Slepica bral v nejvyrovnanější kategorii desátou pozici. Mezi kajakářkami jela nejlépe z našich závodnic opět Kateřina Vacíková, která si dopádlovala pro páté místo. Anna Zástěrová zajela velmi dobře a je osmá. Lenka Lagnerová se ve sprintu do nejlepší desítky těsně nevešla a patří jí jedenácté místo. V singlu si náš jediný reprezentant Ondřej Rolenc zajistil osmou příčku.
 
Za týden pokračují závody SP sprintem a klasikem v italské Valtellině, kam však Češi nejedou. Za dva týdny vyvrcholí Poháry v rakouském Loferu.
 

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF