Kanoe.cz

Kajakář Tomáš Slovák vyjel počtvrté v řadě bronz na MS ve sprintu

Na MS ve sjezdu se dnes jel poslední závod – individuální sprint. Nejlepší výsledek pro české barvy zaznamenal kajakář Tomáš Slovák, který vybojoval bronz. Přitom v dvoukolovém závodě byl Slovák po první jízdě až šestý. K medaili nejlepšího Čecha vyneslo až výborné druhé kolo, v němž měl druhý nejlepší čas a posunul se o tří příčky výše. Mistrem světa se v kajakářské kategorii stal mladý Belgičan Maxime Richard, stříbro bere Slovinec Nejc Žnidarčič.
Na pátém místě v deblkánoi dojela posádka Marek Šálek – Jan Říha, která zaostala za vítěznými Slovinci Taljat - Božič o pět vteřin. Nejlepší výsledek své kariéry s,i stejně jako Šálek s Říhou, připsali i deblíři Roman Mornštejn a Petr Veselý. Zkušená česká loď dosáhla na setinu sekundy stejného výsledku jako francouzský debl Bar – Cordier a skončila šestá. Rovněž šestý dopádloval na řece Noguera Pallaresa český singlkanoista Lukáš Novosad. Borec, který se rozhodoval jestli vůbec do Španělska na MS odjede se tak vrací domů se zlatem z hlídek a šestým místem ze sprintu. Kategorii singlířů ovládl Francouz Yan Claudepierr, který zvítězil díky nejrychlejšímu druhému kolu. V ženském kajaku se nejvýše z našich želízek umístila kajakářka Lenka Lagnerová, která dvěma vyrovnanýma jízdama obsadila sedmé místo. Mistryní světa je Britka Jessica Oughtonová.
 
Do desítky se z Čechů ještě vešla osmá deblovka Lukáš Uncajtik – David Lisický a devátý singlíř Ondřej Rolenc. Jedenáctý je premiérový účastník MS kajakář Karel Slepica. Na dvanácté místo se ze šesté pozice po první jízdě propadl další kajakář Kamil Mrůzek.
 
MS ve španělském Sortu dnes skončilo, další tři týdny budou ve světě sjezdařů na divoké vodě patřit Světovým pohárům 2010. Už zítra se z dějiště Mistrovství přesunují Češi do slovinského Bovce, kde za týden letošní SP odstartují.
 

1.SP Liptovský Mikuláš

info LM
Online výsledky 

Záznam 1. SP
ČT Sport
po 25.6. 14:30

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF