Kanoe.cz

Kateřina Vacíková dojela v dlouhém sjezdu na MS v Sortu pátá

Druhý den na Mistrovství světa ve sjezdu na divoké vodě patřil znovu dlouhému sjezdu. Na trať řeky Noguera Pallaresa ve španělských Pyrenejích se dnes spustili kajakářky a deblkanoisté. Včera večer přišel do hor déšť, který pokračoval také během středy a řeka se pořádně změnila.
Nejprve se začala zvyšovat hladina a pak se také voda pořádně zakalila. Pro děvčata – kajakářky to bylo dost nemilé, protože už tak vysoká náročnost tratě se ještě znatelně zvýšila. Nejlépe si se změněnými podmínkami z českého týmu poradila Kateřina Vacíková, která dlouho bojovala o další individuální kov z MS. Nakonec z toho v cíli bylo pro Katku páté místo, což sama hodnotí jako velmi dobrý výsledek. Další česká naděje na dobré umístění – Lenka Lagnerová dokončila mistrovský závod jako 11. Třetí Češka Anna Zástěrová je 13. a šestnáctiletá Klára Paďourová příjemně překvapila 17. pozicí. Mistryní světa je Němka Alke Overbecková, která navázala na stříbro svého bratra ze včerejšího klání kajakářů. Stříbrná je Britka Hannah Brownová a třetí další reprezentantka Británie Jessica Oughtonová.
V závodě deblkanoistů je nejlepší českou lodí dvojice Marek Šálek – Jan Říha, která dojela devátá. Desátí jsou další Češi Roman Mornštejn – Petr Veselý a jedenáctá příčka patří deblovce Lukáš Uncajtik – David Lisický. Velké překvapení je vítězství slovinské posádky Taljat - Božič. Mladí Slovinci porazili druhou loď Slovenska Jaroslav Slučík - Vladimír Vala. Pro Valu, Čecha žijícího v Táboře, je to další z dlouhé řady úspěchů. Vždyť dnes sedmačtyřicetiletý kanoista měl první medaili na MS v roce 1989! Bronz míří také na Slovensko zásluhou lodě Šutek – Grega.
Zítra závody na MS pokračují závody tříčlenných hlídek, kde Češi budou bojhovat o čtyři medaile. 

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF