Kanoe.cz

Češi jdou do nejtěžšího Mistrovství světa ve sjezdu na divoké vodě

(Aktualizováno) V úterý začíná Mistrovství světa ve sjezdu na divoké vodě. Nejlepší jezdci z 31 zemí se tentokrát sjeli do Španělska na řeku La Noguera Pallaresa, jednu z nejobtížnějších a nejpěknějších sjezdových tratí vůbec.
V pondělí otevřelo šampionát slavnostní zahájení uprostřed pyrenejského městečka Sort, kde má toto MS své centrum, a kde také bydlí všechny kanoistické výpravy. Závody začínájí nečekaně brzy, protože pořadatelé se rozhodli rozložit závody v dlouhém sjezdu do dvou dnů. V úterý vše odstartují kajakáři a singlkanoisté. Poprvé se do divokých vod na nejvyšší světové soutěži spustí také singlkanoistky, včetně dvou našich děvčat Radky Valíkové a Terezy Lernerové. Ve středu pokračují závody na klasické trati kategoriemi kajakářek a deblkanoistů a čtvrtek je vyhrazen týmovým soutěžím v dlouhém sjezdu.  Pátek je pro seniorské reprezentanty volným dnem, místo nich se na Nogueru Pallaresu spustí jejich starší kolegové v kategoriích masters. O víkendu budou souboje o nejvyšší mety pokračovat ve sprintech. Netradičně v sobotu se začne hlídkami a v neděli bude MS zakončeno individuálními závody ve sprintu přes peřeje uprostřed Sortu.

 

Češi mají jako vždy ty nejvyšší ambice a chtěli by ve všech kategoriích a disciplínách útočit na medailová umístění. Jak senašim reprezentantům plány daří měnit plány v realitu, budeme poprvé vědět už zítra odpoledne po ůvodním závodu letošního MS ve sjezdu.

Oficiální stránky MS www.sort2010.org/en/
Živé výsledky (berte s rezervou, přeci jen jsme ve Španělsku) na adrese: http://tonimonterde.com/LiveMsportsPro.html

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF