Kanoe.cz

Maraton v Ardechi vyhrál kajakář Slovák

Čeští kanoisti řádili na maratonu v Ardechi. Celá řada našich závodníků se propracovala při jubilejním 25. mezinárodním maratonu ve Francii na stupně vítězů, Tomáš Slovák dokonce dokázal v prestižní kategorii kajakářů zvítězit.
V největším evropském říčním maratonu bylo nakonec registrováno přes pět stovek lodí a téměř dva tisíce závodníků. Absolutním vítězem prestižního závodu se stal německý deblkajak Max Hoff a Stephan Stiefenhofer. Mistr světa z letošního roku na olympijské trati K1 1000m Max Hoff se svým parťákem a zároveň trenérem Stiefenhoferem porazil ve finiši nejlepší domácí loď Hybois - Jouve. Skvělým a v historii ojedinělým úspěchem je třetí místo Michala Odvárka a Jakuba Adama. Čeští rychlostní kanoisté sice ztratili na vedoucí duo, ale i oni museli o pozici na stupních tvrdě bojovat s dotírající lodí Španělska Vega – Gutierez. Skvělým výsledkem je také umístění dalšího Čecha Tomáše Slováka. Olomoucký kajakář obsadil celkově 16. příčku a jasně ovládl kategorii kajakářů. Vítězného Slováka podrželi i další Češi. Třetím kajakářem se v početném poli na řece Ardeche stal Matěj Kropáček, Robert Knebel obsadil pátou příčku. V ženském kajaku se ke stříbru posunula výborným výkonem Lenka Lagnerová. Další dvě medaile přidali čeští kanoisté. Bronzový v singlu dojel David Lisický a rovněž třetí skončila posádka deblkanoistů Roman Mornštejn - Petr Veselý.
Po sobotním závodě ve francouzské Provence se česká výprava přesunula do Pyrenejí, konkrétně do města Sort, kde pokračují Češi tréninkovým táborem na trati příštího MS. Nepřízeň počasí nesužuje jen Čechy ale i daleké Španělsko, kde se sjezdaři musí potýkat s prvním  listopadovým sněhem. Závodní sezóna 2009 vodákům definitivně skončila. Poslední akcí letošního kalendáře je akce Kanoista roku pořádaná poslední listopadovou sobotu v Olomouci.
Výsledky maratonu ve formátu PDF.

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF