Kanoe.cz

Novosad a Uncajtik s Ryglem celkově druzí ve sjezdovém SP 2009

(Video ze 4. SP) Sjezdaři mají za sebou poslední a nejtěžší podnik světového poháru v daleké Tasmánii. Šestý závod také završil celou sérii, konající se v posledních dvou týdnech na australském ostrově. V závěrečném sprintu na trati Cataract Gorge se také rozhodlo o celkovém pořadí v SP pro tuto sezónu.
S velkými ambicemi na celkový triumf vstupovaly na start také dvě české lodě. Lukáš Novosad v singlkánoi mužů dosáhl na skvělé druhé místo. V závodě Lukáš velmi těšně (0,18s) podlehl jen největšímu soupeři Joštovi Zakrajškovi ze Slovinska a o pouhé čtyři body mu tak uniklo celkové prvenství v seriálu. Přes dílčí zklamání je však celkové stříbro pro zkušeného Novosada skvělým výsledkem. V posledním závodě se příliš nedařilo zbytku naší výpravy. Platí to i pro deblovku Uncajtik – Rygel, která dojela na Cataract Gorge třetí. Bronz je totiž pro naše deblíře nejhorším výsledkem v seriálu a připravil je o myšlenky na celkové prvenství. Vítězství v posledním závodě, kterým stvrdila celkový triumf, vybojovala dvojice deblkanoistů Schmitz – Knippling. V kajakových kategoriích jsme měli po jednom ženském a mužském zástupci. Kateřina Vacíková ani Aleš Marek nenavázali na předchozí medailová umístění a skončili v první desítce. Marek dojel v nejsilnější obsazené kategorii osmý a Vacíková obsadila na Cataract Gorge desáté místo. Závěrečný triumf si na své konto připsal rakouský kajakář Gerhard Schmid a britská kajakářka Hanah Brownová. Závěrečný závod už nemohl nic změnit na faktu, že celkovým vítězem v mužském kajaku se stal Slovinec Nejc Žnidarčič a v ženské kategorii vyhrála Britka Jessica Oughtonová. Kateřina Vacíková obsadila celkově pátou pozici, Aleš Marek dojel v SP 2009 sedmý.
 

 

Světové poháry jsou pro tento rok minulostí. Zbytek české minivýpravy čeká v Austrálii ještě 14 dní cestování po krásách Tasmánie. Větší část české reprezentace dnes startuje na mezinárodním maratonu ve francouzské Ardechi a po závodě pokračuje na soustředění do Španělska, kde se příští rok uskuteční MS ve sjezdu a sjezdovém sprintu.

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF