Kanoe.cz

Novosad a Uncajtik s Ryglem celkově druzí ve sjezdovém SP 2009

(Video ze 4. SP) Sjezdaři mají za sebou poslední a nejtěžší podnik světového poháru v daleké Tasmánii. Šestý závod také završil celou sérii, konající se v posledních dvou týdnech na australském ostrově. V závěrečném sprintu na trati Cataract Gorge se také rozhodlo o celkovém pořadí v SP pro tuto sezónu.
S velkými ambicemi na celkový triumf vstupovaly na start také dvě české lodě. Lukáš Novosad v singlkánoi mužů dosáhl na skvělé druhé místo. V závodě Lukáš velmi těšně (0,18s) podlehl jen největšímu soupeři Joštovi Zakrajškovi ze Slovinska a o pouhé čtyři body mu tak uniklo celkové prvenství v seriálu. Přes dílčí zklamání je však celkové stříbro pro zkušeného Novosada skvělým výsledkem. V posledním závodě se příliš nedařilo zbytku naší výpravy. Platí to i pro deblovku Uncajtik – Rygel, která dojela na Cataract Gorge třetí. Bronz je totiž pro naše deblíře nejhorším výsledkem v seriálu a připravil je o myšlenky na celkové prvenství. Vítězství v posledním závodě, kterým stvrdila celkový triumf, vybojovala dvojice deblkanoistů Schmitz – Knippling. V kajakových kategoriích jsme měli po jednom ženském a mužském zástupci. Kateřina Vacíková ani Aleš Marek nenavázali na předchozí medailová umístění a skončili v první desítce. Marek dojel v nejsilnější obsazené kategorii osmý a Vacíková obsadila na Cataract Gorge desáté místo. Závěrečný triumf si na své konto připsal rakouský kajakář Gerhard Schmid a britská kajakářka Hanah Brownová. Závěrečný závod už nemohl nic změnit na faktu, že celkovým vítězem v mužském kajaku se stal Slovinec Nejc Žnidarčič a v ženské kategorii vyhrála Britka Jessica Oughtonová. Kateřina Vacíková obsadila celkově pátou pozici, Aleš Marek dojel v SP 2009 sedmý.
 

 

Světové poháry jsou pro tento rok minulostí. Zbytek české minivýpravy čeká v Austrálii ještě 14 dní cestování po krásách Tasmánie. Větší část české reprezentace dnes startuje na mezinárodním maratonu ve francouzské Ardechi a po závodě pokračuje na soustředění do Španělska, kde se příští rok uskuteční MS ve sjezdu a sjezdovém sprintu.

1.SP Liptovský Mikuláš

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF