Kanoe.cz

Deblíři mají zlato, v Austrálii vyhrál Uncajtik s Ryglem sprint SP

Také ve čtvrtém závodě se Češi při Světovém poháru ve sjezdu na divoké vodě v australské Tasmánii mohli radovat z medailového úspěchu. Po třech stříbrných startech se deblířům Uncajtikovi s Ryglem podařilo největší soupeře z Německa pokořit a vystoupit na nejvyšší stupínek.  
Při sprintu na obtížné trati v areálu vodních sportů Brady’s Lake však naši deblíři tentokrát byli jediní, kteří z malé české výpravy prorazili až na pódium. Těsně pod medailí zůstal singlíř Lukáš Novosad, který sice na velice krátké trati po úvodním kole držel stříbrnou pozici, v druhé jízdě však zpomalil a klesl na čtvrté místo. Rovněž kajakář Aleš Marek zůstal bez cenného kovu, přesto je jeho šesté místo ve sprintu solidním výsledkem. Zcela nevydařený závod si u jezera Brady zažila kajakářka Kateřina Vacíková. Česká jednička hned v první jízdě chybovala, narazila v plné rychlosti do břehu a bylo vymalováno. Kateřina zlomila opěrnou příčku v lodi, do které zajela tak, že jí z kajaku čouhala pouze hlava a to znamenalo konec šancí. Na stupních vítězů se však Češka přeci jen objevila. V kategorii žen se k životnímu výsledku odrazila Radka Felingerová. Kajakářka z Hradce Králové dnes hájí barvy Velké Británie a ve sprintu tentokrát zastoupila do té chvíle neporaženou kolegyni Jessicu Oughtonovou a vybojovala stříbro.
 
Už v pondělí druhého listopadu pokračují závody pátým podnikem na nesmírně obtížné řece Ouse. Závodníci a hlavně závodnice mají s touto tratí a její náročností trochu problém. Kvůli časovému tlaku není na trénink moc času a tak mají funkcionáři trochu obavy o bezpečnost svých svěřenců. Přes všechny protesty by se však na Ouse mělo už zítra vyjet a bojovat popáté o body do seriálu SP pro rok 2009.

Výsledky 4. SP ve sprintu na trati Brady’s Lake ve formátu PDF

1.SP Liptovský Mikuláš

MS juniorů a U23

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF