Kanoe.cz

Lukáš Novosad znovu nejlepší na světě

Další tři medaile přidali Češi při třetím Světovém poháru ve sjezdu na divoké vodě v Tasmánii na řece Mercey. V dalším dlouhém závodě si pro druhé zlato dopádloval navrátilec do české výpravy Lukáš Novosad.
Novosad znovu dominoval v kategorii singlkanoistů a na druhé místo odsunul slovinského vicemistra světa z loňského světového šampionátu ve sprintu Josta Zakrajška. Třetí start v Austrálii přeměnili ve třetí stříbro deblíři Lukáš Uncajtik a Marek Rygel. Pro letošní první medaili si v nejvyrovnanější kategorii dojel kajakář Aleš Marek, který nestačil na své přemožitele z předešlého závodu – Nejce Znidarčiče ze Slovinska a Němce Achima Overbecka, který po dvou triumfech Slovince dokázal narušit jeho vítěznou sérii. Jediná česká kajakářka ve startovním poli Kateřina Vacíková, tentokrát nezajela podle svých představ a očekávání. V klasickém závodě, který znovu ovládla Britka Oughtonová tentokrát Vacíková ztratila a dojela jako sedmá.
 

Po třech závodech na řece Mercey se teď seriál SP přesune do areálu vodních sportů na jezero Brady, kde se v sobotu na náročné trati pojede druhý sprint a celkově už čtvrtý SP tohoto roku. Na startu nebudou znovu chybět ani Češi v čele s Lukášem Novosadem, kteří opět  budou patřit k favoritům na umístění mezi nejlepšími.

 
Výsledky 3. SP v klasiku na řece Mercey v Tasmánii.

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF