Kanoe.cz

Lukáš Novosad vítězem druhého světového poháru ve sjezdu

Až do daleké Tasmánie se vypravili nejlepší sjezdaři na divoké vodě k seriálu světových pohárů pro rok 2009. Značná vzdálenost a dopad celosvětové krize nemá zrovna příznivý vliv na počet startujících, přesto k protinožcům dorazilo šestnáct národních týmů a mezi nimi také minivýprava z Čech.
Na tasmánský ostrov odletěli medailisté z červnového Mistrovství Evropy (Kateřina Vacíková – kajak žen, Aleš Marek – kajak mužů a Lukáš Uncajtik s Markem Ryglem – deblkánoe) a spolu s nimi také Lukáš Novosad zastupující českou singlovou školu. Po několika dnech v Austrálii se už konaly první závody na řece Mercey, kam se okamžitě        Češi po příletu přesunuli. Nejprve se v sobotu konal závod ve sprintu a hned v prvním závodě se našim barvám dařilo, když jak Novosad tak Uncajtik s Ryglem dojeli druzí. Ještě lépe pak skončil klasický sjezd o den později, který Lukáš Novosad ovládl a po šesti letech znovu stanul na nejvyšším stupínku na významné mezinárodní akci. Druhé stříbro přidali v dlouhém závodě deblíři Uncajtik a Rygel. Těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě dojeli oba zástupci kajaku Aleš Marek mezi muži a v ženské kategorii Kateřina Vacíková.  
 
Velice dobře do úvodních závodů vstoupit slovinský kajakář Nejc Znidarčič, který je dlouho znám jako skvělý sprinter, ale jeho vítězství v dlouhém závodě je překvapením. Dvě prvenství vybojovala také britská kajakářka Jessica Oughtonová a německý debl Knippling Schmitz. Seriál pokračuje už ve středu klasickým závodem na horním úseku řeky Mercey.
 
Nepočetná výprava nejprve dlouze cestovala a pak se aklimatizovala na život v úplně jiných podmínkách, než na jaké je zvyklá doma. Naši kanoisté vyfasovali terénní vozidlo a vyrazili na prohlídku tasmánské krajiny, která se hemží klokany, jedovatými hady a také smrtelně nebezpečnými útočnými mravenci. Evropani prostě musí být na druhém konci světa stále ve střehu. Naštěstí si čeští kanoisté vždy dokázali poradit a ani v Austrálii se zatím s žádnými velkými problémy nemuseli potýkat.
 

Výsledky ve formátu PDF: 1. SP ve sprintu, 2. SP v klasickém sjezdu

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF