Kanoe.cz

Lukáš Novosad vítězem druhého světového poháru ve sjezdu

Až do daleké Tasmánie se vypravili nejlepší sjezdaři na divoké vodě k seriálu světových pohárů pro rok 2009. Značná vzdálenost a dopad celosvětové krize nemá zrovna příznivý vliv na počet startujících, přesto k protinožcům dorazilo šestnáct národních týmů a mezi nimi také minivýprava z Čech.
Na tasmánský ostrov odletěli medailisté z červnového Mistrovství Evropy (Kateřina Vacíková – kajak žen, Aleš Marek – kajak mužů a Lukáš Uncajtik s Markem Ryglem – deblkánoe) a spolu s nimi také Lukáš Novosad zastupující českou singlovou školu. Po několika dnech v Austrálii se už konaly první závody na řece Mercey, kam se okamžitě        Češi po příletu přesunuli. Nejprve se v sobotu konal závod ve sprintu a hned v prvním závodě se našim barvám dařilo, když jak Novosad tak Uncajtik s Ryglem dojeli druzí. Ještě lépe pak skončil klasický sjezd o den později, který Lukáš Novosad ovládl a po šesti letech znovu stanul na nejvyšším stupínku na významné mezinárodní akci. Druhé stříbro přidali v dlouhém závodě deblíři Uncajtik a Rygel. Těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě dojeli oba zástupci kajaku Aleš Marek mezi muži a v ženské kategorii Kateřina Vacíková.  
 
Velice dobře do úvodních závodů vstoupit slovinský kajakář Nejc Znidarčič, který je dlouho znám jako skvělý sprinter, ale jeho vítězství v dlouhém závodě je překvapením. Dvě prvenství vybojovala také britská kajakářka Jessica Oughtonová a německý debl Knippling Schmitz. Seriál pokračuje už ve středu klasickým závodem na horním úseku řeky Mercey.
 
Nepočetná výprava nejprve dlouze cestovala a pak se aklimatizovala na život v úplně jiných podmínkách, než na jaké je zvyklá doma. Naši kanoisté vyfasovali terénní vozidlo a vyrazili na prohlídku tasmánské krajiny, která se hemží klokany, jedovatými hady a také smrtelně nebezpečnými útočnými mravenci. Evropani prostě musí být na druhém konci světa stále ve střehu. Naštěstí si čeští kanoisté vždy dokázali poradit a ani v Austrálii se zatím s žádnými velkými problémy nemuseli potýkat.
 

Výsledky ve formátu PDF: 1. SP ve sprintu, 2. SP v klasickém sjezdu

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF