Kanoe.cz

Rolenc i podruhé mistrem světa ve sjezdu

(Aktualizováno o video mapující českou stopu na MSJ) Závěrečný den Mistrovství světa juniorů ve sjezdu získala Česká Republika dvě medaile ve sprintu a uzavřela bilanci na šesti cenných kovech. V sobotu se ve švýcarském Buochs jel individuální sprint. Druhé zlato z MS si výborným výkonem zajistil singlkanoista Ondřej Rolenc. Jako jediný závodník dokázal ovládnout klasický i sprintový individuální závod a stal se největší osobností Mistrovství.
Druhou sprintovou medaili dodali deblíři Dan Suchánek a Jan Jílek, kteří dojeli v kategorii C2 na třetím místě. Smůla se přilepila na paty kajakáři Richardu Hálovi a singlíři Radku Pavlíkovi, na něž zbyla čtvrtá příčka. Do osmého místa se z Čechů prosadila ještě kajakářka Radka Valíková a deblíři Petr Baroň s Alešem Kristkem.
          

  Individuální sprint trochu zamotal hlavu organizátorům. Během včerejška přišla silná studená fronta, začalo hustě pršet a voda v řece stoupat. Během noci se řeka  Engelberger Aa dostala až na 90 kubíků za vteřinu, čímž se průtok zvedl šestkrát oproti pátečnímu dopoledni. Nad ránem naštěstí přestalo ve Švýcarsku pršet a hladina mírně klesla. Po zasedání Jury byl start sprintu odložen, ale mohlo se závodit. Rychlá voda hodně smazala rozdíly a diváci sledovali nejvyrovnanější závod juniorské historie. Žádné drama však v singlu nepřipustil Ondřej Rolenc, který v první jízdě odskočil soupeřům a v druhém kole náskok ještě zvýšil a stal se mistrem světa. Z třetího místa po úvodní jízdě spadl z „bedny“ na čtvrté singlíř Radek Pavlík. Bronz mezi deblíři berou Suchánek s Jílkem, kteří odrazili nápor Slováků a radují se z nejlepšího výsledku kariéry. V mužském kajaku to na pódium nedotáhl Richard Hála. Loňský stříbrný sprinter z evropského šampionátu svedl bitvu se soupeři, ale na nejlepší trio těsně nestačil. Hála nakonec obsadil čtvrtou pozici s náskokem pouhé 0,04s na páté místo. Velice dobře jel kajakář Filip Křišťan, který po výborné první jízdě napodruhé pohoršil a vypadl z elitní desítky na jedenáctou příčku. Mezi ženami skončila osmá Radka Valíková. V deblu dojeli Kristek s Baroňem sedmí.

           

V dnešním sprintu se stala téměř neuvěřitelná věc v ženském kajaku. Po první jízdě se na první pozici ve shodném čase setkaly Viola Rissová z Itálie a Slovinka Eva Tercejlová. Rozhodnout se mělo v druhé jízdě. V závěrečném kole nejprve startovala Slovinka a po dojezdu převzala vedení od domácí Mathysové. O zlato ji mohla připravit pouze Rissová, která se už hnala po proudu dolů. Poslední záběry. Italka protíná cíl. Pohledy diváků míří na tabuli a nevěří svým očím. Rissová s Tercejlovou znovu stejně rychlé! Titul tak míří do Itálie i Slovinska. Těmto dvěma zemím se dnes vůbec velmi dařilo. Druhé zlato pro Slovinsko vypádloval kajakář Tim Kolar. Další vítězství pro Itálii vybojovali deblíři Mirco Daher a Eric Secco. Nejenom v ženách se sprintové individuální medaile dělí. V mužském kajaku dojeli shodně v druhém čase Němec Franz Bodewig a Francouz Antoine Sudrie.

            Mistrovství světa juniorských sjezdařů ve švýcarském Buochs se uzavírá. Česká výprava se vrací domu se dvěma zlaty, jedním stříbrem a třemi bronzy.

Stránky závodu: http://jwwc2009.com/
Výsledky sprintu:
http://jwwc2009.com/cms/upload/rennen/rangliste/RanglisteSprintRaceIndividual_2009_07_18.pdf
Fotky z vyhlášení individuálního sprintu: http://davidknebel.rajce.idnes.cz/MSJ_sjezd_Buochs_2009_sprint/
Fotky ze závodu od Tomáše Slováka: http://galerie.kickthewaves.com/galerie.php?id=67
Fotky z vyhlášení hlídek v dlouhém sjezdu: http://davidknebel.rajce.idnes.cz/Vyhlaseni_MSJ_sjezd_2009_Buochs_dlouhe_hlidky/#album
Fotky z vyhlášení v dlouhém sjezdu: http://davidknebel.rajce.idnes.cz/Vyhlaseni_MSJ_v_dlouhem_sjezdu_2009/
Fotky českého týmu ze zahájení MSJ:
http://davidknebel.rajce.idnes.cz/Zahajeni_MSJ_ve_sjezdu_2009/
Fotky ze soustředění:
http://davidknebel.rajce.idnes.cz/MSJ_whitewater_2009_Buochs/#
Video z MSJ na youtube:
http://www.youtube.com/user/czechcanoeteam  

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF