Kanoe.cz

Kajakáři přišli těsně o bronz ve sprintové hlídce

(přidáno video) Medailová sbírka se dnes českým juniorským sjezdařům nepodařila rozmnožit. Po úvodním kole to vypadalo, že by se mohlo podařit jak singlířům tak kajakářům zopakovat včerejší bronz. Druhá jízda však našim barvám nepřinesla radost a obě hlídky se propadly o jedno místo vzad. Kajakářům proklouzla medaile doslova mezi prsty. Na bronzové Slovince ztratili Hála, Novák a Křišťan pouhé čtyři setiny.
Časový program sprintových hlídek organizátoři posunuli kvůli počasí vpřed. Místo odpoledne se tak závodilo už od 10:00. Prognóza skutečně nelhala a od rána se na švýcarský Buochs snášel drobný déšť. První lodní kategorií byl singl, a naši po prvním kole drželi třetí místo. Medailovou pozici získal Rolenc, Pavlík a Slanina opět po chybě Němců. Smůla neopustila včerejšího nešťastníka, který zkazil dlouhý závod. Mladý Němec se opět převrátil, tentokrát však dokázal použít eskymácký obrat a ztratil pouze pár vteřin. Po singlech jela děvčata. Naše kajakářky Valíková, Janoušková, Paďourová držela pátou příčku. V poslední kategorii kajakářů začalo po několika odjetých týmech velice hustě pršet. Technika přívaly vody nezvládala, závod byl přerušen a po kratší pauze si kajakáři svou první jízdu zopakovali. Češi jeli na maximum a drželi s těsným náskokem třetí místo.

 

Mezi jízdami se počasí začalo umoudřovat a v jednu hodinu odpoledne na start druhého kola už svítilo slunce. Během hodinky také trochu stoupla voda v řece a týmy oproti dopoledni začaly dosahovat lepších časů. V singlech naši jeli na hranici sil, ale na nechybující Němce nestačili a spadli na čtvrté místo. Světový titul získali s přehledem Francouzi. Česká děvčata zopakovala výkon z první jízdy a zůstala pátá. V pomyslném ohni zůstalo Čechům už jen jedno želízko. Naši startovali třetí od konce, a pokud by dojeli průběžně první, mohli by slavit. Před českou trojicí však zajeli výborně Slovinci, kteří nasadili laťku pořádně vysoko. Naši kajakáři jeli výborně, bez chyb a při dojezdu bylo na břehu jasné, že to bude se Slovinci velice vyrovnané. Po protnutí fotobuňky českého družstva se zraky všech obrátily ke světelné tabuli. Chvíle napětí. Čeká se na výsledek. Je to jasné. Slovinské ruce letí ke švýcarskému nebi. Češi podlehli Slovincům o pouhých 0,04s. Nezaváhali ani zbývající tria Francie a Německa. Na naše borce zbyla bramborová medaile. Po kajakářkách získává druhý mistrovský titul ze sprintu mančaft Německa, který oplatil včerejší porážku Francouzům.
Zítra Mistrovství světa končí individuálním závodem ve sprintu.

 

Bronzový tým kajakářů z dlouhé hlídky na MSJ

1.SP Liptovský Mikuláš

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF